THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP / Kosova - Arnavutluk - Karadağ – Bosna Hersek – Sırbistan – Makedonya

 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP
 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP
 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP
 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP
 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP
 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP
 • THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP

1. Gün: İstanbul – Priştina – Prizren – İşkodra

İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1017 sefer sayılı uçağı ile saat 07.50’de Priştina’ya hareket. Saat 08.30’da Priştina’ya varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için alandan hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var.Şehir turumuz ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Arnavutluk’a geçerek İşkodra’ya hareket ediyoruz. Arnavutluk şirin kenti İşkodra’yı panoramik olarak görüp otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.


Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Alis v.b – İŞKODRA
Rota: Priştina – Prizren 85 KM, Prizren – İşkodra 186 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

2. Gün: İşkodra – Budva – Kotor – Medjugorje

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola. Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan devam ederek Budva’yı panoramik olarak gördükten sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turiztik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası konaklama yapacağımız şehir’e hareket adiyoruz. Konaklama Medjugorje geceleme otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Brotnjo v.b. MEDJUGORJE
Rota: İşkodra – Budva 85 KM, Budva – Kotor 25 KM, Kotor - Medjugorje 198 KM

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20.00

3. Gün: Medjugorje – Mostar –Blagaj - Konjic – Saraybosna

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tarihi Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar`a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyor ve eski şehir çarşısında geziyoruz. Serbest zaman sonrası Alperenler diyarı Blagaj’a hareket ediyoruz. Blagaj ziyaretlerimiz sonrası Başkent Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Konjic üzerinden geçerek Saraybosna’ya varışımız sonrası şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize geçip odalara yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel HomeStory v.b. SARAYBOSNA
Rota: Medjugorje – Mostar 26 KM, Mostar – Blagaj 11 KM, Blagaj- Saraybosna 140 KM

Otele Giriş Saati: Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 19.00

 

4. Gün: Saraybosna – Belgrad

Sabah kahvaltımız ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz ardindan otelimize transfer. Konaklama Belgrad'daki otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Sumadija v.b. BELGRAD
Rota: Saraybosna - Belgrad 295 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19.30

5. Gün: Belgrad – Üsküp
5. Gün: Belgrad – Üsküp
Sabah kahvaltmız sonrası Makedonya Başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize geçip odalara yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
 
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Konaklama:  Hotel Gold  v.b. Üsküp
Rota: Belgrad - Üsküp 432 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30
6. Gün: Üsküp – Matka Kanyonu - Tetova (Kalkandelen) – Ohrid
Sabah kahvaltmız sonrası eşşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyon'una hareket ediyoruz. Matka Kanyonu ziyaretimiz sonrası Ohrid'e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen'da) duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında Balkanların incisi Ohrid’e varış. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Ohrid`deki otelimizde olacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır. - Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Ohrid Alabalığı, Köfte ve Güveçte Kurufasulye.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi. Fiyata DAHİL !!!!
Konaklama: Hotel Belvedere v.b – Ohrid
Rota: Üsküp-Matka 19 KM, Matka–Tetova 61 KM, Tetova-Ohrid 132 KM
Otele Giriş Saati: 19.00
7. Gün: Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola (Manastır) – İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Resne'de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Bitola’ya varışımızı sağlıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası devam eden yolculukla Üsküp Havalimanına varımışızı gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1006 sefer sayılı uçağı ile saat 20.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 22.45’de İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Rota: Ohrid – Sv Naum 23 KM, Sv Naum – Resne 63 KM, Resne –Manastır 34 KM, Manastır- Üsküp Havalimanı 194 km

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları ile İstanbul–Priştina / Üsküp–İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
Yerel Ulaşım Hizmetleri
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 1 Gece İşkodra, 1 Gece Medjugorje, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Üsküp ve 1 Gece Ohrid ile toplam 6 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* 1 Gece İşkodra, 1 Gece Medjugorje, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Üsküp otellerinde alınan 4 akşam yemeği
* Yöresel restoranda Makedon Gecesi
* Yöresel
restoranda Boşnak Köftesi
* Prizren, Priştina, Üsküp, Tetova, Ohrid, Resn, Bitola, Belgrad, Saraybosna, Konjic, Mostar, Trebinje Kotor, Budva, İşkodra Panoramik şehir turları
* Kosova Geçiş Ücreti
* Sveti Naum Turu
* Matka Kanyonu Turu
* Blagaj Tekkesi Turu 
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Otelde alınan ekstralar
* Tüm kişisel harcamalar 
* Ekstra turlar

* Öğle yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
* İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 27 Temmuz • 03, 18, 24 Ağustos • 07 Eylül • 06, 13, 20 Ekim • 09, 10, 11 Kasım

  Fiyat Listesi

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  27.07.20244* Oteller799,00 €999,00 € 799,00 €--
  03.08.20244* Oteller749,00 €949,00 € 749,00 €--
  18.08.20244* Oteller749,00 €949,00 € 749,00 €--
  24.08.20244* Oteller749,00 €949,00 € 749,00 €--
  07.09.20244* Oteller699,00 €899,00 € 699,00 €--
  06.10.20244* Oteller649,00 €849,00 € 649,00 €--
  13.10.20244* Oteller649,00 €849,00 € 649,00 €--
  20.10.20244* Oteller649,00 €849,00 € 649,00 €--
  09.11.20244* Oteller699,00 €899,00 € 699,00 €--
  10.11.20244* Oteller699,00 €899,00 € 699,00 €--
  11.11.20244* Oteller699,00 €899,00 € 699,00 €--

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  THY İle Büyük Balkan 6 Ülke Turu - Vizesiz - PRN-SKP Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.