İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu / İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu

 • İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu
 • İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu
 • İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu
 • İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu

1. Gün: Mardin-Göbeklitepe-Sıra Gecesi

Sabah 03:30 Ataköy Olimpiyat Evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 03:45 Mecidiyeköy Divan oteli önü, 04:00 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareket ile 04.30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda check in işlemleri sonrası Pegasus 06:45 Mardin uçağıyla yaklaşık bir saat elli dakikalık yolculuğun ardından Mardin havalimanına ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza binerek Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzde Mor Behnam Kilisesi’ne gidiyoruz. Kırklar Kilisesi olarak da bilinen bu kiliseyi görüp Hristiyanlıkta önemli yeri olan Kırk şehitlerin hikayesini dinledikten sonra kent dokusunun önemli bir unsuru olan Abbara örneklerini, Artuklu mimarisinin en önemli eseri olan Mardin Ulucamii'ni gördükten sonra Mardin’in ‘Mimar Sinan’ı olarak bilinen Mimarbaşı Lole Serkis Gizo tarafından yapılan PTT binasını ve minaresi yine Lole tarafından yapılmış olan Şehidiye Camisi'ni gördükten sonra yöreye ait meşhur kahve, badem şekeri ve Süryani şarap alışverişimizi yapıyoruz. Ardından aracımızla Viranşehir üzerinden dünyanın ilk tapınağı olan günümüzden 12 bin yıl önce inşa edilmiş Göbeklitepe'ye gidiyoruz. Stilize edilmiş insan tasvirlerinin bulunduğu T biçimindeki sütunları, hayvan tasvirlerinin kayaların üstüne işlendiği alanları incelerken belki de şimdiye kadar bildiğimiz tüm tarihi gözden geçirmemiz gerekecek. Göbeklitepe ören yerini tanıdıktan sonra Hz İbrahim’in Nemrut tarafından ateşe atıldığına inanılan Balıklıgöl'ü, az ilerisindeki Ayn Zeliha Gölü'nü, Rızvaniye Camisi'ni ve Hz İbrahim’in doğduğu olarak bilinen mağarayı görüyor ardından otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile Urfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra) programına dahil oluyoruz.
Konaklama: El Ruha Otel / Şanlıurfa
Günün Restoranı ve lezzeti: Kabapçı Yusuf Usta, Mardin kebabı (Ekstra)
Sıra Gecesi: Otantik Sıra Gecesi Mekanında.10 kişilik müzisyen ekip ile Karışık kebap, çiğ köfte, ayran, şıllık tatlısı, meyve (Ekstra)

2. Gün: Harran-Halfeti-Gaziantep

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından ilk kez günümüzden 4 bin yıl öncesine ait olan Kültepe, Mari ve Ebla tabletlerinde adından bahsedilen Harran’a doğru yola çıkıyoruz. İlk dikkatimizi çeken yer Harran’daki yerleşimi M.Ö. 5.binyıla kadar gittiğini öğrendiğimiz Harran Höyüğü oluyor. Höyüğün eteklerinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Emevi Halifesi Mervan tarafından yaptırılan Cennet Camisi'ne (Camii el Firdevs) ve cami ile aynı avluda yer alan Anadolu’da kurulan ilk İslam Medresesi’nin (Harran Üniversitesi) kalıntılarını gördükten sonra kentin meşhur konik kubbeli evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından, Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik baraj gölü üzerinde birbirinden güzel manzaraların eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan köyünü, sular altında kalan caminin suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra tekrar otobüsümüzle buluşup  Helenistik dönemde “Toroslardaki Antakya” anlamına gelen ‘Antiochia Ad Taurum’ adı verilen, Arap kaynaklarda Ayıntap olarak geçen, güneydoğu anadolu bölgesinin sosyo-ekonomik açıdan en gelişmiş ili Gaziantep’e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yürüyerek yapacağımız gezimizde kültür yolu olarak düzenlenen rotada yapacağımız yürüyüşümüzde yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze ulaşan Hanları gördükten sonra Tahmis kahvesine ulaşıyoruz. İlk kez 1638 yılında yapılan, 1901 yılındaki yangından sonra yenilenerek günümüze gelen Tahmis Kahvesi’nde vereceğim mola ardından Gaziantep'te bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Konaklama: Doubletree by HİLTON / Gaziantep 
Günün Restoranı ve lezzeti: İmam Çağdaş Antep, Ali Nazik Kebabı, Antep lahmacunu, havuç dilimi baklava (Ekstra) 
Alışveriş Noktaları: Gaziantep çarşılarında yemeni, Elmacılar pazarında yöresel baharatlar 

3. Gün: Antakya-Habib Neccar Camii-Uzun Çarşı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kırıkhan Hassa üzerinden Doğunun Kraliçesi olarak adlandırılan Antakya'ya ulaşıyoruz. 3 ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan Antakya’yı sizlerle tanımaya başlıyoruz. Farklı din ve mezheplere ait ibadethanelerin yan yana yaşadığı bu güzel şehirdeki ilk durağımız kentin yamacına kurulduğu dağa da adını veren ve bugünkü sınırlarımız içinde inşa edilen ilk cami olarak Habib Neccar Cami oluyor. 7. yüzyılda buradaki bir tapınağın kalıntıları üzerine yapılan cami depremler nedeniyle farklı yıllarda onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Hristiyan ve İslam kaynaklarına göre Habib Neccar’ın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Antakya’da yaşayan Arapların Suk-ul Tavil dedikleri Uzun Çarşı’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir veya çay bardağında ve köpüksüz yapılan süvari kahvesinin tadına bakabilirler. Buradaki gezimizin ardından Hatay Havalimanı'na varıyoruz. Pegasus 18.55 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor, servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 gece otel konaklaması( 2 Sabah Kahvaltısı,1 Akşam Yemeği )
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Halfeti tekne turu
 • Mercedes marka otobüsler ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı Transferi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Sıra gecesi programı
 • Özel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  İstanbul'dan Uçaklı Butik Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Antakya Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.