KAPADOKYA 29 EKİM 2021 / KAPADOKYA 29 EKİM 2021

 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021
 • KAPADOKYA 29 EKİM 2021

1. Gün: 28 Ekim 2021 / Perşembe : Gece Yolculuğu İstanbul Değerli misafirlerimiz, Belirtilen noktalardan hareket ile gece yolculuğumuz başlıyor. Bolu – Ankara - Kırıkkale üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.
2. Gün: 29 Ekim 2021 / Cuma : Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri - Nevşehir - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri Değerli misafirlerimiz sabah Ekstra alacağımız kahvaltı sonrasında ülkemizin en büyük ikinci gölü olan TUZ GÖLÜ'nde vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında Aksaray üzerinden Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Göreme'ye götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp'e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme . Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)
3. Gün: 30 Ekim 2021 / Cumartesi : Balon Turu ( EKSTRA )- Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos -Onyx Taş Atölyesi - H. Bektaş-ı Veli - İstanbul Değerli misafirlerimiz; Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizle bir başka Gezisepeti organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Özel Otobüsümüzle ulaşım,
1 Gece  Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği  Konaklama.
Profesyonel Rehberlik
Tur Programında yazılı geziler
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk Gün Sabah Kahvaltısı
* Öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan alkollü ve Alkolsüz  içecekler.
Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri.
Dönüş günü öğlen ve akşam yemeği.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Beylikdüzü - Migros (21:00)
Tur Hareket Tarihleri: 28 Ekim

Fiyat Listesi

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
28.10.2021499,00 TL569,00 TL 499,00 TL-

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?

KAPADOKYA 29 EKİM 2021 Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

Biz Sizi Arayalım
Ad Soyad
Telefon Sabit/Cep
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
   Detaylı bilgi »

Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.