THY İle Baştanbaşa Balkanlar Kurban Bayramı Özel /

1. Gün: İstanbul – Saraybosna – Belgrad

Ataturk Havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Havayolları  kontuarinda uçuştan 2 saat önce buluşma. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından  Türk Havayollarının TK1021 tarifeli seferi ile saat 12:15'te Saraybosna’ya hareket. Yerel saat ile 13:05’te varışımızın ardından havaalaninda bekleyen özel aracımızla Belgrad’a hareket .Dileyen misafirlerimiz ekstra Srebrenitca turuna katılabilirler. *Katilmayacak olan yolcularimiz yol uzerinde uygun bir tesis’de bekleyeceklerdir.. Turun bitimi ile birlikte yolumuza devam ediyoruz . Guzergah uzerinden ogle yemegi icin restoranda serbest zaman . Ardindan Belgrad’a dogru yolumuza devam ediyoruz ,varışımızla birlikte şehir turumuza basliyoruz. Belgrad sehir turumuz sırasında bombalanan bakanlık binası, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz.  Rehberimizin belirtecegi toplanma saatine kadar  verilecek serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki  kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Turun bitimi ile  otelimize transfer, geceleme otelimizde.
Ekstra Tur: Srebrenitsa Turu 20 Euro Kişi Başı : 2. Dünya savaşından bu yana Avrupa’nın belgelenen ilk soykırımının ve en büyük katliamının yaşandığı,Boşnak esir kamplarını ve şehitliği ziyaret edeceğiz.


2. Gün: Belgrad - Üsküp

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Sava ve Tuna nehrini turuna katılabilirler. Tur sonunda Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varış ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Türk Çarşısı,İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısında öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
Ekstra Tur: Sava ve Tuna Nehri Turu 15 Euro : Bu turumuzda Sava ve Tuna nehrinin güzelliğini ve birleştiği noktayı göreceğiz.


3. Gün: Üsküp - Ohrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Matka turuna katılabilirler. Katilmayacak olanlar belirlenecek saatte aracimizla otelden alinip gruba katildiktan sonra Ohrid’e hareket. Öncelikle yolumuzun üzerinde olan Kalkandelen'de bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ettikten sonra  Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Paşa tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz.Yolumuza Gostivar üzerinden devam edip Mavrova milli parkında çay kahve molası.Ardından Ohrid e varışımızla yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitimi ile serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek muhtesem Ohrid panoramik goruntusuyle tekne turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde .
Ekstra Tur Matka Kanyonu Turu 10 Euro
Ekstra Tur Ohrid Tekne Turu 10 Euro


4. Gün: Ohrid– St. Naum – Resne – Manastır – Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St.Naum-Resne-Manastır turuna, Akşam dileyen misafirlerimiz ise ekstra olarak düzenlenecek müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme  otelimizde.
Ekstra Tur:  St.Naum – Resne – Manastır Turu: 45 Euro
Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle St.Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St.Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Turumuzun ardından Ohrid’e hareket.
Ekstra Tur:  Makedon Gecesi: 35 Euro
Bu turumuzda yerel dans ve Showlarla süslenmiş, akşam yemekli Balkan gecesi turumuzda eğlenceli bir gece geçireceğiz.


5. Gün: Ohrid – Tiran – İşkodra - Podgorica

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyor, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Lana Nehri görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zaman. Rehberimizin   belirteceği saatte Karadağ’a hareket. Yolumuz üzerinde bulunan   İşkodra’dan geçtikten sonra sınıra varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından konaklayacağımız Karadağın başkenti Podgorica’ya varıyoruz.Otelimize varışımızla birlikte odalara yerleşme.Geceleme otelimizde.
*** Bölge yoğunluğuna göre Podgorica ,Bar veya Skadar bölgesinde konaklama


6. Gün: Podgorica – Sv. Stefan - Budva - Kotor - Dubrovnik – Trebinje

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile St Stefan’a hareket,  zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde turizme kazandırılan Sveti Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva şehir turumuza başlıyoruz. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Eski Şehir olan kaleyi gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor, Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor’da vereceğimiz serbest zamanın ardından Trebinje’ye hareket. Oda dağılımının ardından yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme Trebinje’de otelimizde.(Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)
Ekstra Tur:  Dubrovnik Akşam Turu 30 Euro
Otobüsümüz İle Hırvatistana hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dubrovnik’e doğru devam ediyoruz.Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.-dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.
*** Bölge yoğunluğuna göre Blagaj,Mostar veya Trebinje’de konaklama .
***Konaklamanın Blagaj ve Mostar’da olması durumunda Dubrovnik ekstra turu yapılamamaktadır .


7. Gün: Trebinje – Poçitel - Blagaj – Mostar - Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Poçitel’e hareket ediyoruz. Türk köyü olan Poçitel’de vereceğimiz çay molamızın ardından bu güzel, küçük köyü gezip Mostar’a devam ediyoruz. Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Blagay turumuza katılabilirler.Ardından Saraybosna’ya hareket ve varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Boşnak gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.
 Ekstra Tur Blagaj 10 Euro
Ekstra Tur Boşnak Gecesi 30 Euro


8. Gün: Saraybosna - İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Serbest zaman dileyen misafirlerimiz Travnik – Vrela Bosna-Tünel turuna katilabilirler . Turun bitimi ile Rehberimizin belirteceği saatte havaalanına hareket.Havaalanına varışımızla bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından,Türk Havayollarının tarifeli seferi ile yerel saat 21:10’da  İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 00:05’te İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.
 Ekstra Tur:  Travnik – Vrela Bosna-Tünel turuna: 45 Euro
 Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda öncelikle  eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında süslenmiş kaleyi ziyaretimizden sonra. Osmanlı’nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camii olan " Sulejmanije" camiisini geziyoruz. Şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar IvoAndric'in evine uğruyoruz.Ogle yemegimizi yerel restoranda aliyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz.  Turumuzda ilk olarak yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; bir kahve molası verebilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Türk Hava Yolları’nın ile İstanbul- Saraybosna – İstanbul direkt gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
• Uçuş süresince ücretsiz ikramlar
• Havalimanı vergileri
• 4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
• Sabah kahvaltıları
• Havalimanı / Otel / Havalimanı arası transferler,
• Panoramik şehir turları
• Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Yurtdışı çıkış harcı pulu
• Seyahat sigortası
• Tur programında belirtilemeyen geziler ve girişleri
• Öğle Yemekleri
• Yemeklerde alınacak içecekler
• Kişisel harcamalar
• 7 Gece Otellerde Akşam Yemeği : 50 Euro Kişi Başı

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 19 Ağustos

  Fiyat Listesi

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  19.08.2018549.00749.00 --Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  THY İle Baştanbaşa Balkanlar Kurban Bayramı Özel Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  THY İle Baştanbaşa Balkanlar Kurban Bayramı Özel Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.