GRAND UKRAYNA TURU (ŞEKER BAYRAMI) /

1. Gün: ISTANBUL - ODESA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarı önünde saat ----'da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından TürkHavaYollarıTK 465 tarifeli seferi ile saat07:55'de Odesa'yahareket. Yerel saat ile saat 09:30'de Odesa'ya varış ve panoramik Odesa şehir turu. Şehir turumuzda, Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiş olan Potemkin merdivenleri, Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele transfer ve yerleşme.Geceleme otelimizde.


2. Gün: ODESA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafilerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım gün Katakombveya Shustov konyak fabrikası turuna katılabilirler. Saat 10.00’da otelimizden ayrılış Katakomblar bir tünel ağıdır ve taş madenciliği sonucunda ortaya çıkmıştır. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünellerinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır.
Odesa Katakomblar ıAvrupa’nın en uzu nolanlarıdır. II. Dünya Savaşı’nda Katakomblar, partizanlar için Nazilere karşı şehri savunmada barınak olmuştur.Katakombların tüm haritası halen çıkartılamamıştır ve küçük bir kısmı halka açıktır..Ziyarete deceğimiz kesimler, Nazilere karşı barınak olarak kullanılan kesimlerdir.
Shustov alkol fabrikası ilk olarak 1863 senesinde Shustov ailesi tarafındankurulmuştur, 1897 senesinde ilk ‘brendi’ adlıiçkiüretmeye başladılar. 1900’de ParisteDünya Fuarında Grand Prix aldıktan sonra ‘Brendi’ adınıgururla ‘Konyak’ olarakdeğiştirdiler. 1913 teParis’te, Londra’da, Roterdam’da, Çikago’da, Brüsel’deveMelburne’de şubeler açtılar. 1921’de Sovyet döneminde ‘Odesa konyak fabrikası’ isim değişikliği yapıldı. Bugün’de siz mahzenlere inip muhteşem konyak çeşitleriden deneyebilirsiniz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: ODESA - KYİV

Sabah kahvaltısının ardından Otobüsle Kyiv’e hareket ediyoruz. Öğleden sonra kyive varış ve varışa istinaden panoramic şehir turu
Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şekve Horivadlı 3 kardeşin en büyüğü olan Kiy’den almıştır. Kyiv’de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dünya kamuoyunun gündemi ne gelen Kyiv, aynızamanda, Ruslar’ıntarihindeki ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kyiv, ayrıca, dünyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Shevchenko Bölgesi’nde yer alan ve Kyiv’in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik caddesi, Europe iskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını birbirine bağlayan eşsiz bir konuma sahip. Birçok restoran ve kafenin bulunduğu Kreschatik Caddesi’nde, sokak dansçıları ve müzisyenler de kentin dinamizmini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kyiv’in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarını göreceğiz. Geceleme, otelimizde


4. Gün: KYİV

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi için hareket. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımdan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımı zen çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından serbest zaman ve Geceleme otelimizde.


5. Gün: KYİV – LVİV

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Pecerskaya Lavra Manastırı turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalmave UNESCO Dünya Miraslar listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Öğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olara kdüzenlenece kolan Kyiv Metrosu&Kültür ve Alışveriş Turu’na katılabilir. Kyiv’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dinyeper Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşam ise Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kyiv’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Tekne turumuzdan sonra Lviv için yola çıkıyoruz.


6. Gün: LVİV

Lviv'e varış ve şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında, Lviv kurucusunun heykeli, UNESCO tarafından koruma
altınaalınan şehrin trafiğe kapalı alanı, Opera. Pazar meydanındaki tarihi her biri farklı hikayeye sahip binaları ve tarihi kiliseleri de gördükten sonra
otele transfer.Odalara yerleşmenin ardından serbest zaman.dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan  Çikolata Müzesi+Ermeni Kilisesi Gezi+Lviv Eczane Müzesi, Tadım ve Kahve Madenciliği imalathanesi turu , LYCHAKIV mezarlığı gezisi veya Arsenal silah müzesi turuna katılabilirler.
 

 


7. Gün: LVİV

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Şatolar turuna katılabilirler. Gezimiz sırasında lviv bölgesinde 16. Yüzyıldan kalma tarihi şatolardan en önemli 3 tanesini görme imkanımız olacak, kendinizi adeta şovalyeler zamanında hissedecek ve şovalye kıyafetleri ile fotoğraf çektirme imkanına sahip olacaksınız şato gezilerinin ardından öğle yemeğini yine gezdiğimiz şatonun içindeki batı Ukrayna mutfağı ile ünlü restoranımızda alıyoruz yemekten sonra Lvive dönüş, Otele transfer ve serbest zaman.


8. Gün: LVİV-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte Lviv Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 442  seferi ile saat 11:00'de İstanbul'a hareket ve saat 13:00'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk hava yolları ile İSTANBUL- ODESA, LVİV-İSTANBUL ekonomi sınıfı uçak biletleri
Hava limanı vergileri
Konaklama yapılacak şehirlerde 3-4* otellerde standard odada BB konaklama.
Hava limanı-otel transferleri
Şehirlerarası transferler gündüz kaliteli otobüsler ile
Otobüslerde ücretsiz su
Panoramik şehir turları
Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Extra turlar
Öğle ve akşam yemekleri
Otel ekstraları
Uçaklarda 20 kg’yi aşan bagaj ücreti
Yurt dışı çıkış harcı
Seyahat sağlık sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  GRAND UKRAYNA TURU (ŞEKER BAYRAMI) Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  GRAND UKRAYNA TURU (ŞEKER BAYRAMI) Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.