Likya Turu / 9 Eylül 2018 / 4 Tekne Turu, Ölüdeniz, Sedir Adası, Göçek, Dalyan, Fethiye

TUR PROGRAMI

/ Gece Yolculuğu
19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı İspark Otoparkı 
22.00 Gayrettepe Metro İstasyonu Önü 
23.00 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Otoparkı
23.20 Kartal Yemek Center 
23.30 Gebze Center AVM önü

Tur Sonu iniş Noktaları:

>İzmit Asya Otel Önü / İstanbul yönü (İzmit Asya Otel karşısından biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Gebze Center AVM karşısı / İstanbul yönü (Gebze Center AVM den biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Kartal Köprüsü altı / Kadıköy yönü (Kartal Yemek Center’ den biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Göztepe Köprüsü / Kadıköy yönü (Medeniyet Üniversitesi’nden biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Gayrettepe Denizbank Önü / Mecidiyeköy yönü (Gayrettepe Metro istasyon önünden biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Merter Metro İstasyonu yanı İspark Otoparkı / Dileyen misafirlerimiz dönüş yolunda Ayvansaray Durağında da iniş yapabilirler.
>Beylikdüzü Marmara Park Avm Önü / Beylikdüzü Shell Benzin istasyonundan biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.


Diğer Detaylar:

Mola yerleri: Susurluk Festiva Tesisleri, Selçuk İpekyolu Tesisleri
Güzergah:İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Akyaka – 702 KM

2.GÜN/ İzmir-Muğla – Gökova – Akyaka –Tam Gün Mavi Yolculuk – Fethiye

00.15 İzmit Asya Otel karşısından (Tur hareket gününü ertesi güne bağlayan gece) Önünden hareketle Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.
Not: Program gereği, otele girilmeden tura başlanacağından dolayı, misafirlerimize kolaylık olması açısından, yüzme molalarında kullanacakları plaj malzemelerini ayrı bir çanta içerisinde otobüsde yanlarına almaları rica olunur.

Gezi sepetinin turun konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde, İzmit ve Bursa ( 02.00 Bursa Özdilek Önünden Bursa daki misafirlerimizin alınması )üzerinden Susurluk da verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir e ulaşıyoruz.( 06.00 İzmir Bornova sapağı – Ege Üniversitesi Girişi Önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması ) Buradaki misafirlerimizin alınması ardından Aydın, Çine, Muğla üzerinden yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan” olarak da bilinen SAKAR GEÇİDİ ne ulaşıyoruz. Daha sonrasında evleriyle mimarlik ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine geliyoruz . Buradan GÖKOVA tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz .Denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran , Jacques Cousteau nun deyimiyle “Dünya nın cenneti” dediği Gökova nın eldeğmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz.Gelibolu Adası , Zeytinli Koy, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzceğimiz koylar arasında (2.mavi yolculuk ) ~.GÜN batımına doğru biticek olan bu eşssiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz doğa harikası olan Avrupa'dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri; Batı Menteşe Dağları'nın altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı Okalüptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor. Göcek üzerinden Fethiye de ki otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde .(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor – EKSTRA
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği ( Izgara Çupra+Salata+Karpuz veya Izgara tavuk ve köfte + Makarna + Salata + Karpuz ekstra)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergâh: Akyaka, Ortaca, Dalaman, Göçek, Fethiye – 95 KM

3.GÜN/ Kaputaş Yüzme Molası - Kekova Batık Şehir Tekne Turu-Simena Köyü – Kaş

Sabah otelde alınan kahvaltı ardından, günümüzü ilk durağı KALKAN üzerinden KAPUTAŞ PLAJI olacak. Dünyaca ünlü Kaputaş plajında verilen uzun yüzme molasını takiben KEKOVA nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine 
has kıyı köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan ÜÇAĞIZ a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle KEKOVA TEKNE TURU na başlıyoruz. Yüzme molalarımız arasında Esmeralda Koyu, Tersane koyu, Hamidiye koyu, yolu olmayan SİMENA KÖYÜ, KEKOVA ADASI ve M.Ö ll.yy da bir depremle denizin dibine batmış olan BATIK ŞEHİR (2.Mavi Yolculuk).Üçağız dan alacağımız dağ kekikleri kokusu içinde akşam üstü saatlerinde KAŞ a ulaşıyoruz. Çarşısında verilen serbest zamanda yanık dondurmasının ve bademinin tadına bakabilirsiniz. Daha sonrasında Fethiye de ki otelimize yerleşme akşam yemeği otelimizde . Gecesinde Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(EKSTRA)(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk 5 çeşit açık büfe soğuk meze Salata) - ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergah: Kalkan, Kaş, Üçağız – 272 KM

4.GÜN/ Serbest Gün; Tam Gün KELEBEKLER VADİSİ Tekne Turu veya Fethiye Dalış Turu ) 

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Arzu eden misafirlerimiz yılın yorgunluğunu otelde dinlenerek geçirirler iken; Arzu eden misafirlerimiz de onlar için Extra olarak düzenlenen 2 farklı tur dan birini seçebilirler.

1. Seçenek ; Tam gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu.
Otelimizden özel araçla alınarak Babadağ ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız ın eşsiz koylarını gezerken teknemizin dümenini, Kaplan Kelebeğiyle ünlü mevsiminde binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, KELEBEKLER VADİSİNE kırıyoruz. Burada karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüşün ardından, Belcekız ın eşsiz koylarında vereceğimiz yüzme molalarıyla günümüz daha bir keyifli hale gelecek. Yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası, Soğuksu koyu, Camel beach, Akvaryum Koyu gibi sayısız koy sayılabilir. (3.Mavi Yolculuk) Daha sonrasında tekrar sahile geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.(EKSTRA Yemek ve Ulaşım Dahil 60 TL ) Akşam yemeğimiz otelimizde.

2.Seçenek; Tam gün Fethiye Dalış Aktivitesi. 
Sabah otelimizden dalışa gidecek misafirlerimizin alınmasını takiben Dalış teknemize ulaşıyoruz. Burada CMAS,PADI,SSI sertifakalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek brifing sonrası, dalış noktalarına ulaşıyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimiz için “discovery dalış” yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivetede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlarda yapılacaktır. Tekne ile yolculuk süresi boyunca güneşlenip Akdeniz in mavi sularında koylarda denize girme imkânınız olacak. Bu güzel, keyifli aktivite için rehberimizden bilgi alabilirsiniz. Daha sonrasında bu güzel günün sonuna doğru Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz.(EKSTRA Dalış Yemek Ulaşım Dalış Eğitimi Dahil 100 TL) Akşam yemeğimiz otelimizde

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Serbest menü fiyatları geçerlidir. - EKSTRA
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor

5.GÜN/ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü - Göcek - Tam Gün 12 ADALAR Mavi Yolculuk-Göcek Adası-Yassıca Adası-Domuz Adası-Zeytinli Ada-Bedri Rahmi Koyu-Yörük Pazarı) 

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından , ( Arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel araçlar ile muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar aşık olacaksınız.(EKSTRA) 12 Adalar Mavi Yolculuğu na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye merkezden hareket ederek Türk turizminin en önemli tatil beldelerinden biri olan Göcek e geliyoruz. Göcek limanından bineceğimiz teknemizle, Fethiye körfezinin birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek , koylarında gün boyu bol bol denize giriyoruz . Gezeceğimiz yerler arasında ; Göcek Adası, Yassıca Adası, Hürriyet Adası, Zeytinli Ada ,Bedri Rahmi Koyu, Boynuz Bükü, Domuz adası vb. sayılabilir ( 4. Mavi Yolculuk ). Günün sonuna doğru Göcek limana geri dönüyoruz. Ve bu şirin Tatil beldesinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında Muğla-Yörük kültürünün tanıtıldığı aynı zamanda Fethiye ve çevresinden çıkan bir çok bitki, yağ ve balın sunulduğu Yörük Pazarına uğruyoruz. Tadım ve tanıtımlar ardından arzu eden misafirlerimiz burada alış-veriş yapabilirler. Fethiye de bulunan otelimize tekrar dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde . Gecesinde Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(EKSTRA)(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (ızgara alabalık veya tavuk, salata, makarna, karpuz) ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Güzergah: Fethiye, Göcek, Fethiye – 110 KM

6.GÜN/ Xhantos Antik Kenti -Patara-Tlos-Yakapark-Saklıkent

Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağımız, Antik çağlarda Likya bölgesinde bulunan şehirlere başkentlik yapmış ve Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik şehir olan XANTHOS olacak. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alırken bir yandan günümüze kadar çok iyi koruna gelmiş Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, antik çağ Nekropol’ünü, Likya tipi mezarlarını, Bazilaka’sını geziyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası, 16 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye nin en uzun plajlarından biri olan ve bir Antik şehri içerisinde barındıran, mitolojide güneş tanrısı Apollon ve avcı ay tanrıça Artemis in hikâyesinin geçtiği, dünyaca ünlü kutsal alan PATARA ya gidiyoruz. Buranın altın sarısı kumsalında verilen uzun yüzme molasını takiben, otobüsümüzle bu sefer Akdağlar’ın yamaçlarında bulunan ve Yörüklerin yazlık olarak kullandıkları YAKAPARK olacak. Eşsiz doğasıyla, temiz çam kokusunu içimize çekerek yol üzerinde bulunan TLOS u geçerek ulaşacağımız Yakapark da, öğle saatlerinde yenen ve soğuk dağ sularında lezzetlenen alabalıkların tadı hafızalardan silinmeyecek. Daha sonrasında otobüsümüz bizleri, en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine ,Türkiye nin en önemli Kanyonlarından biri olan SAKLIKENT e ulaştıracak. Burada aracımız ile ulaşacağımız merkezde dileyen misafirlerimiz, gökyüzünde uçmanın zevkini Zipline ile yaşayabilirler veya arzu eden misafirlerimizde yerçekimine meydan okuyup Bungee Jumping yapabilirler.(EKSTRA) Daha sonrasında misafirlerimiz ile Saklıkent Kanyonuna giriş yapıyoruz. Burada yerin altından çıkan buz gibi sularında fotoğraflarımızı çekip, çaylarımızı yudumluyoruz. Bu keyifli günün ardından,Fethiye de bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Restaurant da öğle yemeği (Tereyağında veya ızgara alabalık veya tavuk şiş veya köfte -açık büfe salata ve meze –karpuz) ekstra
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergah: Patara,Xanthos,Tlos, Saklıkent – 151 KM

7.GÜN/ Kaya Köy-Ölüdeniz-Dalyan-İztuzuPlajı-KralMezarları-Şirince-İstanbul

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Hisarönü mevkinde , eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın nüfusu bünyesinde barındıran , ve şuanda terkedilmiş hayalet köy KAYA KÖYÜ ziyaret ediyoruz. Burada
köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Beydağları nın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine getiriyor. Burada Türkiye nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından, Fethiye den hareketle DALYAN a geliyoruz . Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikayesini dinleyerek , kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Ve tabiki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (5.tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla ,Yatağan, Aydın üzerinden Selçuk-Şirince ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği molamızı Eski bir Rum köyü olan ve meyve şaraplarıyla ünlü ŞİRİNCE köyünde veriyoruz. Burada verilen serbest zamanda bozulmamış köy dokusu içinde gezip, şarap alışverişi yapıyoruz. Sonrasında Selçuk’tan ayrılarak İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa üzerinden İstanbul a ulaşarak sabaha karşı erken saatlerde siz sayın misafirlerimizi bir başka Gezi sepetinin organizasyonun da buluşmak dileğiyle İstanbul da aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor 
Öğle Yemeği: Dalyan Kanal turu Restaurant da öğle yemeği – ( Açık Büfe Yemek )-EKSTRA
Akşam yemeği: Şirince’de serbest menü fiyatları geçerlidir. – EKSTRA
Güzergah: Fethiye, Dalyan, Muğla, Aydın, Selçuk, İzmir, Manisa, Bursa, Yalova, İstanbul – 856 KM

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

>Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama
>Otellerde 5 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
>Otellerde 5 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği
>Lüks Araçlar ile ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
>Ek Hizmet Bedelleri(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) 
>Rehberlik hizmetleri
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

>Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı 
>Programda belirtilen son gün akşam yemeği
>Tüm öğle yemekleri 
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Müze kart (Rezervasyon sırasında 50 TL karşılığında eklenebilir.Turizm ve kültür bakanlığı'na bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
>Ekstra belirtilen Tüm Organizasyonlar 
>Tüm özel Harcamalar 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Likya Turu / 9 Eylül 2018 Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Likya Turu / 9 Eylül 2018 Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.