Likya Turu / 6 Eylül 2018 / 4 Tekne Turu, Ölüdeniz, Sedir Adası, Göçek, Dalyan, Fethiye

TUR PROGRAMI

1 / Gece Yolculuğu

19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı İspark Otoparkı 
22.00 Gayrettepe Metro İstasyonu Önü 
23.00 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Otoparkı
23.20 Kartal Yemek Center 
23.30 Gebze Center AVM önü

Tur Sonu iniş Noktaları:

>İzmit Asya Otel Önü / İstanbul yönü (İzmit Asya Otel karşısından biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Gebze Center AVM karşısı / İstanbul yönü (Gebze Center AVM den biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Kartal Köprüsü altı / Kadıköy yönü (Kartal Yemek Center’ den biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Göztepe Köprüsü / Kadıköy yönü (Medeniyet Üniversitesi’nden biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Gayrettepe Denizbank Önü / Mecidiyeköy yönü (Gayrettepe Metro istasyon önünden biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Merter Metro İstasyonu yanı İspark Otoparkı / Dileyen misafirlerimiz dönüş yolunda Ayvansaray Durağında da iniş yapabilirler.
>Beylikdüzü Marmara Park Avm Önü / Beylikdüzü Shell Benzin istasyonundan biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.

00.15 İzmit Asya Otel karşısından (Tur hareket gününü ertesi güne bağlayan gece) Önünden hareketle Bursa istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Diğer Detaylar:

Mola yerleri: Susurluk Festiva Tesisleri, Selçuk İpekyolu Tesisleri
Güzergah: Bursa, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Akyaka – 702 KM

2.GÜN/ İstanbul-İzmir-Muğla – Gökova – Akyaka –Tam Gün Mavi Yolculuk – Fethiye

Not: Program gereği, otele girilmeden tura başlanacağından dolayı, misafirlerimize kolaylık olması açısından, yüzme molalarında kullanacakları plaj malzemelerini ayrı bir çanta içerisinde otobüsde yanlarına almaları rica olunur.

Turun konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde, İzmit ve Bursa ( 02.30 Bursa Özdilek Önünden Bursa daki misafirlerimizin alınması )üzerinden Susurluk da verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir e ulaşıyoruz.( 07.00 İzmir Bornova sapağı – Ege Üniversitesi Girişi Önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması ) Buradaki misafirlerimizin alınması ardından Aydın, Çine, Muğla üzerinden yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan” olarak da bilinen SAKAR GEÇİDİ ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları nın geçit verdiği bu nokta verilen kısa bir mola,G ökova Körfezi nin güzelliğini sizlere fotoğraflama imkanı verecek. Daha sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA beldesine geliyoruz. Buradan GÖKOVA tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. Denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau nun deyimiyle “Dünya nın cenneti” dediği Gökova nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası , Yeşil Deniz , Zeytinli Koy ,Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında (1.Mavi Yolculuk) ~.GÜN batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz.Dileyen misafirlerimiz bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağlarının altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu, Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olduğu gibi, aynı zamanda Sutavuğu, Suyılanı, Susamuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapan, Torik, Levrek, Kefal gibi sayısız tür balığın, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına yumurta bırakmaya geldiği Azmak Çayı'nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılarak Göcek üzerinden Fethiye de ki otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde .(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor – EKSTRA
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği ( Izgara Çupra+Salata+Karpuz veya Izgara tavuk ve köfte + Makarna + Salata + Karpuz
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor
Güzergâh: Akyaka, Ortaca, Dalaman, Göçek, Fethiye – 95 KM

3.GÜN/ Ölüdeniz Yamaç Paraşütü - Göcek - Tam Gün 12 ADALAR Mavi Yolculuk-Göcek Adası-Yassıca Adası-Domuz Adası-Zeytinli Ada-Bedri Rahmi Koyu-Yörük Pazarı) 

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından , ( Arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel araçlar ile muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar aşık olacaksınız.(EKSTRA) 12 Adalar Mavi Yolculuğu na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Fethiye merkezden hareket ederek Türk turizminin en önemli tatil beldelerinden biri olan Göcek e geliyoruz. Göcek limanından bineceğimiz teknemizle, Fethiye körfezinin birbirinden güzel adalarını gezip, Akdeniz in kokusunu içimize çekerek, koylarında gün boyu bol bol denize giriyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Göcek Adası, Yassıca Adası, Hürriyet Adası, Zeytinli Ada, Bedri Rahmi Koyu, Boynuz Bükü, Domuz adası vb. sayılabilir ( 2. Mavi Yolculuk ). Günün sonuna doğru Göcek limana geri dönüyoruz. Ve bu şirin Tatil beldesinde serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında Muğla-Yörük kültürünün tanıtıldığı aynı zamanda Fethiye ve çevresinden çıkan bir çok bitki, yağ ve balın sunulduğu Yörük Pazarına uğruyoruz. Tadım ve tanıtımlar ardından arzu eden misafirlerimiz burada alış-veriş yapabilirler. Fethiye de bulunan otelimize tekrar dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Gecesinde Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(EKSTRA)(KONAKLAMA FETHİYE)

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor
Öğle Yemeği: Tekne de öğle yemeği (ızgara alabalık veya tavuk, salata, makarna, karpuz)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Güzergah: Fethiye, Göcek, Fethiye – 110 KM

4.GÜN/ Kaya Köy-Ölüdeniz-Dalyan-İztuzu Plajı-Kral Mezarları-İstanbul

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Hisarönü mevkinde, eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000 e yakın nüfusu bünyesinde barındıran, ve şuanda terkedilmiş hayalet köy KAYA KÖYÜ ziyaret ediyoruz. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Beydağları nın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine getiriyor. Burada Türkiye nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ de denize girmek için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli deniz molasının ardından, Fethiye den hareketle DALYAN a geliyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölü ne bağlayan su kanalının oluştuğu, efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikayesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görüyoruz. Ve tabiki Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için teknemizle İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (3.tekne turu). Dalyan beldesinden ayrılarak Muğla, Yatağan, Aydın, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa üzerinden İstanbul a ulaşarak sabaha karşı erken saatlerde siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle İstanbul da aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor 
Öğle Yemeği: Dalyan Kanal turu Restaurant da öğle yemeği – ( Açık Büfe Yemek )-EKSTRA
Akşam yemeği: Selçuk'ta serbest menü fiyatları geçerlidir. – EKSTRA
Güzergah: Fethiye, Dalyan, Muğla, Aydın, Selçuk, İzmir, Manisa, Bursa, Yalova, İstanbul – 856 KM

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

>Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
>Lüks otobüslerle ulaşım
>Otobüs içi ikramları
>Tüm çevre gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Gezisepeti Güvencesi
>Ek Hizmet Bedelleri(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) 
>Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
>Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

>Otelde yapılan özel harcamalar
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri
>Ekstra Turlar
>MÜZE KART (Satış esnasında 50 TL karşılığında rezervasyona eklenebilir. Turizm bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Likya Turu / 6 Eylül 2018 Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Likya Turu / 6 Eylül 2018 Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.