YUNANİSTAN TURU / KURBAN BAYRAMI ÖZEL / 21 AĞUSTOS /

1. Gün: İstanbul – Halkidiki

Saat  21:00  Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü , Saat 21.30  Mecidiyeköy Trump Avm Önü ,Saat 22.00 Bakırköy Ömür Plaza Önünden  hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarak Halkidiki ‘ye  doğru  yolculuk.


2. Gün: Halkidiki - Selanik

Sabah erken saatlerde Kavala’ya varış ve extra kahvaltı molamızın ardından 3,5 saatlik yolculuk ile Halkidiki’ye varış. Halkidiki Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan bir yarımadadır. Karakteristik üç yarımadalar, üç dişli mızrak gibi Egeyi andırır. Güneşli, altın kumlu plajları, derin ve pitoresk körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleri ve korunaklı koyları, denizi, Akdeniz iklimi ve muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupanı’nın Maldividir.Halkidiki bölgesinin turizm merkezi olarak , kumsalları , plajları ile  ünlü Kallithea Bölgesindeki anlaşmalı olduğumuz Plaja varış ve  Tam gün Yüzme için serbest zaman veriyoruz. Yüzme molamızın ardından Konaklama yapacağımız Selaniğe doğru hareket ediyoruz.Konaklama Selanik Otelimizde,Akşam yemekli ve müzikli taverna gecesi ( extra kişibaşı 40 € )


3. Gün: Selanik

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile otelimizden ayrılıp , Selanik şehir turumuzda  Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Döner Kule, 19.yy neo klasik yapılar, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası , Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasındadır.Selanik şehir turumuzun ardından serbest zaman.Konaklama Selanik Otelimizde.


4. Gün: Selanik - Kavala - Ammolofoi

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  Kavala’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.Kavala şehir turumuzda , su kemerleri, liman,kale,19.yy neo klasik yapılar,Pangia,eski & yeni şehir,Acropolis,deniz feneri, Ag.Nicholas & Teodoro Kimissi kiliseleri Kavala’lı Mehmet Ali paşa imarethane,ev & heykeli’nin görülmesinin ardından Kavala’nın en güzel plajlarından olan Batis Beach’e gidiyoruz. ( Giriş ve yol ücreti kişibaşı 5 € )Burada vereceğimiz Yüzme molamızın ardından konaklama yapacağımız otelimize varış.


5. Gün: Keramoti - Thassos Adası - İstanbul

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile  Thassos adasına seyahat için Keramoti Limanına varıyoruz ve 40 dakikalık zevkli bir yolculuk  sonrası Thassos adasına varıyoruz.THASSOS adasının leziz balları, nefis şarapları, konukseverliği ve temiz sahilleriyle ünü çok uzaklara ulaşmıştır. Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi ve onun çevrelediği tüm ada boyunca sıralanan sıradışı kaldırımlı yollar adanın göze çarpan güzelliğini sergiler. Sayısız yan yollar size çoğu beyaz mermer kayalıkları, yüksek dağlar ve çam ağaçlarıyla çevrelenen hoş dağ köylerine rehberlik yapacaktır. Adanın etrafı 90 km ile sınırlı olup , otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir.Thassos’da Limana yakın Prinos bölgesinde bulunan anlaşmalı olduğumuz La Scala Beach ‘de denizin ve güzelliğin tadını çıkarıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saate kadar vereceğimiz deniz molasının ardından Akşamüstü feribotu ile Limana doğru hareket ediyoruz.Limanda feribot beklerken dileyen misafirlerimiz bal alışverişi yapabilirler.Feribot ile geçtiğimiz Keramoti limanından  İpsala sınır kapısına yolculuğumuza devam ediyoruz.Sınır Kapısında Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan-Tekirdağ-Silivri karayolu takip edilerek İstanbul’a yolculuk.Tekirdağ’da  vereceğimiz köfte molası sonrası gece saatlerinde İstanbul’a varış,gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüx Otobüsler  ile gidiş dönüş ulaşım. * Selanik Metropolitan Hotel veya benzeri otelde 2 gece ,
* Kavala  Esperia Otel  veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama.
* Tur Programında Belirtilen tüm çevre ve Şehir turları
* Zorunlu Seyahat Sigortası   , 65 yaş üstü 10 € fark alınmaktadır * Profesyonel Türkçe Rehberlik ücreti        

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yurtdışı çıkış fonu   :  15 Tl 
* Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Ekstra turlar,Program dışı geziler,şahsi harcamalar,ilk gün yolda  alınan kahvaltı
* Thassos Feribot Ücreti   :  15  €  ( Zorunludur )
* Öğle ve akşam yemekleri  ve yemekler  esnasında alınacak içecekler
* Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli     :  Nakit 120 €    !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  YUNANİSTAN TURU / KURBAN BAYRAMI ÖZEL / 21 AĞUSTOS Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  YUNANİSTAN TURU / KURBAN BAYRAMI ÖZEL / 21 AĞUSTOS Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.