BELGRAD TURU /

1. Gün: İstanbul - Belgrad


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1083 tarifeli seferi ile saat 18:45'te Belgrad`a hareket. 19:25'te Varışa istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla Otelimize doğru hareket ediyoruz. Serbest zaman ve Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Belgrad gece hayatının tadını çıkartabilir.

 


1. Gün: Belgrad


Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Şehir turumuz için hareket. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı`ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü KnezMihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.SavaKilises ve Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Serbest zaman dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Tekne turumuza katılabilirler.Geceleme Otelimizde.

Ekstra Tur Sava ve Tuna Nehirleri Tekne Gezisi : 25 Euro
Bu turumuzda Sava ve Tuna nehirleri üzerinde özel teknemiz ile gezecek, Belgrad`ın güzel yüzünü birde sular üzerinden görme fırsatı elde edebileceksiniz.


3. Gün: Belgrad

 

Sabah kahvaltının ardından Serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Zemun - Avala Kulesi ve Tito`nun mezarı turumuza katılabilirler.
Ekstra TurZemun& Avala Kulesi &Tito Mezarı Turu &TeslaMüzesi : 70 Euro

Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun`da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, göreceğiz. Ardından mimar UgljesaBogunovic ve SlobodanJanjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra, 2.Yugoslavya`nın kurucusu Hırvat asıllı, MaraşelTito`nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren Tito`nun mezar ziyaretimizden sonra ki Tesla müzesi. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Bu müzeye hayran kalacağınıza eminiz. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme Belgrad`daki otelimizde..


4. Gün: Belgrad - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1082 tarifeli seferi ile 09:15'de Istanbul Atatürk Havalimanına hareket. 12:00'da Varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonda tekrar görüşmek dileğiyle..

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Belgrad direkt gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

·         Uçuş süresince ücretsiz ikramlar

·         Havalimanı vergileri

·         Seçilen kategori otelde 3 gece konaklamalar,

·         Sabah kahvaltıları

·         Havalimanı / Otel / Havalimanı arası transferler,

·         Belgrad panoramik şehir turu

·         Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

·         Yurtdışı çıkış harcı pulu

·         Seyahat sigortası

·         Tur programında belirtilemeyen geziler ve girişleri

·         Öğle ve akşam yemekleri

·         Yemeklerde alınacak içecekler

·         Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 20 Temmuz

  Fiyat Listesi

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  20.07.2018259.00379.00 --Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  BELGRAD TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  BELGRAD TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.