KAPADOKYA TURU / 26 - 29 EKIM / 3 GECE 4 GÜN /

1. Gün: İSTANBUL’DAN HAREKET

21:00 İncirli Ömür Plaza Önü
21:30 Mecidiyeköy Meydan Simit Sarayı Önü
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:15 Kartal Köprüsü Altı İett Otobüs Durağı Önü
22:45 Çayırova Mc Ddonalds Önü
01:15 İzmit Halkevi Otobüs Durağı Önü
Siz Değerli misafirlerimizin katılımıyla, Kültür ve Doğa Turları kapsamında, güzel yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış rehberlerimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, keyifli keşif seyahatimize başlıyoruz. Lüks otobüsler, ikramlarımızLA Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.


2. Gün: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - ÜÇGÜZELLER - SİNASSOS - UÇHİSAR - ÜRGÜP - ONYX TAŞ ATÖLYESİ

Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası Kapadokya bölgesine giriş yapıyoruz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açıkhava Müzesi’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. ÜRGÜP içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında Şarap Mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkiinde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz - Sinassos - Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UçHisar Kalesi'ni dışarıdan fotoğrafladıktan sonra bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Sabah dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor - Ekstra
Öğle yemeği: Avanos Uranos Restoran. Menü: Mercimek Çorbası - Pastırmalı Kuru Fasulye - Testi kebabı - Pilav - Tatlı veya Meyve – Su – Ekstra
Konaklama: TOURİST HOTEL & RESORT HOTEL CAPPADOCİA
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Güzergah: Aksaray–Göreme 95 km / Göreme – Ürgüp 10 km / Toplam mesafe 105 KM


3. Gün: ÇAVUŞİN - PAŞABAĞI - AVANOS – ÇANAK/ÇÖMLEK ATÖLYESİ - DERVENT VADİSİ - KIZILIRMAK - HACI BEKTAŞ – TÜRK GECESİ EĞLENCESİ

(Dileyen misafirlerimiz sabah erken saatlerde otelden alınarak BALON TURU yapabilirler. (Ekstra) Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Örenyeri’nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. —Ekstra 70,00TL-) Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Avanos Han Restoran. / Açık büfe - Ekstra
Konaklama: TOURİST HOTEL & RESORT HOTEL CAPPADOCİA
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor.
Güzergah: Ürgüp – Avanos 14 km / Avanos – Hacıbektaş 49 km / Hacıbektaş – Avanos 49 km / Toplam mesafe 112 KM


4. Gün: DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL - IHLARA VADİSİ - TUZ GÖLÜ – DÖNÜŞ

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Narlıgöl Krater gölünü görerek yolculuğumuz devam ederken; güzergâhımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadi gezimiz sonrası bölgedeki gezimizi tamamlayarak dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu üzerinden İstanbul dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
Bir başka organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle yemeği: Göreme Aydede Restoran / Tandır Çorbası - 4 çeşit meze - Aydede kebap ( altı ezmeli tavuk külbastı ) - ara sıcak - tatlı
Akşam yemeği: Dinlenme tesisinde serbest menü olarak alınıyor - EKSTRA
Konaklama : DİKKAT BUGÜN KONAKLAMA YOK!
Güzergah: Avanos - Derinkuyu 50 km / Derinkuyu – İstanbul 739 km / Toplam mesafe 789 KM TOPLAM TUR MESAFESİ: 1667 KM


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Neoplan – Mercedes Travego & Tourismo – Temsa Marka Otobüsler ile Ulaşım,
Tüm çevre gezileri,
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
Oteller ’de 2 Gece 3 gün Yarım Pansiyon Konaklama,
Otel’de Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
Otel’de Açık büfe 2 Akşam Yemeği,
Otobüs’ü içerisindeki ikramlar,
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Ek Hizmet Bedeli.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören yeri Giriş Ücretleri,
Programda Ekstra olarak belirlenen Yemekler ve Yemeklerde alınan içecekler,
Ekstra Tüm Turlar,
Kişisel Harcamalar.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 26 Ekim

  Fiyat Listesi

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  26.10.2018499.00 TL649.00 TL --Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  KAPADOKYA TURU / 26 - 29 EKIM / 3 GECE 4 GÜN Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  KAPADOKYA TURU / 26 - 29 EKIM / 3 GECE 4 GÜN Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.