Marmara Trakya Turu / Bursa-Asos-Truva-Bozcaada-Çanakkale-Edirne-İstanbul

TUR PROGRAMI

/BURSA-BURSA ULU CAMİ-TOPHANE-OSMANGAZİ TÜRBESİ-ORHANGAZİ TÜRBESİ-SAAT KULESİ-YEŞİL CAMİ VE TÜRBESİ- CUMALIKIZIK KÖYÜ

06.00 Beylikdüzü Shell Benziklik Önü Marmara Park Avm Karşısı 
07.00 Merter Metro İstasyonu yanı İSPARK Otoparkı *** Dileyen misafirlerimiz dönüş yolunda Ayvansaray Durağında iniş yapabilirler. 
07.30 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro Çıkışı 
08.00 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Otoparkı *** Dileyen misafirlerimiz dönüş yolunda (OPTIMUM OUTLET AVM Üst Geçidi) Yenisahra Köprüsünde iniş yapabilirler.
08.20 Kartal Yemek Center
08.30 Gebze Center AVM önü

Tur Sonu iniş Noktaları:

>İzmit Asya Otel Önü / İstanbul yönü (İzmit Asya Otel karşısından biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Gebze Center AVM karşısı / İstanbul yönü (Gebze Center AVM den biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Kartal Köprüsü altı / Kadıköy yönü (Kartal Yemek Center’ den biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Göztepe Köprüsü / Kadıköy yönü (Medeniyet Üniversitesi’nden biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Gayrettepe Denizbank Önü / Mecidiyeköy yönü (Gayrettepe Metro istasyon önünden biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.)
>Merter Metro İstasyonu yanı İspark Otoparkı / Dileyen misafirlerimiz dönüş yolunda Ayvansaray Durağında da iniş yapabilirler.
>Beylikdüzü Marmara Park Avm Önü / Beylikdüzü Shell Benzin istasyonundan biniş yapan misafirlerimiz için iniş noktasıdır.

09.15 İzmit Asya Otel Karşısından hareketle Bursa istikametine devam edip, İslam aleminin 5 büyük Harem-i Şerif’inden birisi olarak kabul edilen Bursa Ulu Cami ile gezimize başlıyoruz. Yapılan anlatımlar sonrası verilen serbest zamanda dileyenler, 2. BEYAZID döneminde yapılan şehrin gözbebeği Kozahan da kahvenizi yudumlayabilir ya da meşhur ipek işçiliği örneklerini görebilirsiniz. Sonrasında şehrin merkezinde bulunan bir başka tarihi ve turistik nokta olan Tophane mevkiine gidiyoruz. Burada Osmangazi,Orhangazi türbeleri ve Bursa Saat Kulesini görüp çekilen fotografların ardından, UNESCO dünya miras listesine girmiş olan ve bir dönem dizilere konu olmuş,700 yıllık gizemli tarihiyle Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. Burada köyün tarih kokan sokaklarında dolasıp,köy meydanından alısverişlerinizi yapabilirsiniz. Verilen zaman sonunda aracımızda buluşup otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Diğer Detaylar;
>Sabah Kahvaltısı: Mola verilecek dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. - EKSTRA
>Öğle Yemeği:Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Konaklanacak Tesisler: Bursa Tiara Termal-Baia Otel-Montania Town
>Güzergah : İstanbul-Cumalıkızık-Bursa / Toplam Mesafe 177 KM

2.GÜNADATEPE- ASSOS BEHRAMKALE -TRUVA 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında ,otobüsümüzle Edremit istikameti ile gizemli,tarihi sokakları ve pırıl pırıl evleri ile Adatepe köyüne hareket ediyoruz.Sonrasında ise istikamet ASSOS. Behramkale Köyü içerisindeki, Aristo’ nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Psikoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol’ünün gezilmesinin ardından Assos Köyü içinde tadına doyum olmaz Balık Lokantalarında öğle yemeği yiyoruz. Sonrasında Ezine üzerinden Homeros un yazmış olduğu İlyada ve Odessa destanına konu olan ve Truva savaşının geçmiş olduğu Truva Ören yerine ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlarla bu savaşı tekrar yaşayarak, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve aksam yemegi otelimizde.

Diğer Detaylar;
>Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Öğle yemeği: Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Konaklanacak Tesisler: Zileli Otel-Tusan Otel-Anzac Otel
>Güzergah :Bursa-Edremit-Çanakkale / Toplam Mesafe 418 KM

3.GÜNBOZCAADA-BOZCAADA KALESİ(PANORAMİK) - ESKİ RUM (CUMHURİYET) MAHALLESİ- TÜRK (ALAYBEY) MAHALLESİ-ÇANAKKALE 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında aracımıza geçiyor ve Geyikli İskelesine ulaşıyoruz. Buradan aracımızla feribota binip Antik dönemde İsmi Tenedos olan Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Adaya vardığımızda dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Ayazma plajında denize girebilirler. Yüzme molamızın ardından aracımıza binerek Bozcaada merkeze gidiyoruz. Ada’nın merkezinde aracımızdan inerek rehberimiz eşliğinde Eski Rum (Cumhuriyet) Mahallesini ve Türk (Alaybey) mahallesini geziyoruz. Sonrasında alışveriş ve gezi için vereceğimiz serbest zamanda dileyenler Bozcaada’nın meşhur reçellerini ve kurabiyelerini alabilir aynı zamanda Bozcaada üzümlerinden üretilen şaraplarından alabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin belirleyecek olduğu noktada buluşup feribota biniyoruz ve tekrar Geyikli İskelesine doğru hareket ederek Bozcaada destinasyonumuzu tamamlıyoruz ve sonrasında otele doğru hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Diğer Detaylar;
>Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Öğle yemeği: Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Konaklanacak Tesisler: Zileli Otel-Tusan Otel-Anzac Otel
>Güzergah :Çanakkale-Bozcaada-Çanakkale / Toplam Mesafe 222 KM

4.GÜN/ECEABAT- ŞEHİTLİK- EDİRNE - II. BEYAZİD KÜLLİYESİ – SAĞLIK MÜZESİ – SELİMİYE CAMİİ – ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ – MERİÇ NEHRİ 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ECEABAT istikametine devam ediyoruz. Çanakkale Gelibolu Yarımdası'na varıyor ve 1914 yılında başlayan toplam 253,000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşının izlerini görme fırsatı bulacağız.(Tabyalar,Seyit onbaşı anıtı,kilitbahir kalesini,Alcıtepe köyü) PANORAMİK olarak gördükten sonra Çanakkale Şehitler Abidesi, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında ilk çağda antik adı bir Trak köyü olan Orestia, Romalılar döneminde Hadrianapolis şehri ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış ve sahip olduğu mimari yapıtlarıyla bir müze şehir olan EDİRNE’ye varış. Sonrasında 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan, Edirne’ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan KARAAĞAÇ GEZİSİ - TARİHİ MERİÇ KÖPRÜSÜ - LOZAN ANITI - TREN İSTASYONU gezileri sonrasında Kır kahvesinde mola veriyoruz. Buradaki molamızın ardından, Edirne Şehir Merkezine dönerek Edirne’ deki gezimize başlıyoruz. SARAY İÇİ GEZİSİ - TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞ MEYDANI - ADALET KASRI - FATİH ve SARAY KÖPRÜLERİ gezilerimizi yapıp Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan’ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve BABÜSSADE, SARAY MUTFAKLARI, CİHANNUMA KASRI - KUM KASRI ve HAMAMI - BALKAN ŞEHİTLİĞİ’ni geziyoruz. 16.y.y.da Su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ - ÜÇ ŞEREFELİ CAMİİ - Yazılarıyla Ünlü Eski Cami (Ulu camii) ve Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” dediği SELİMİYE CAMİİ ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü Badem ezmesi alışverişimizi yapmak üzere Keçecizade Şekerleme Mağazasını ve Edirne Peyniri alışverişi yapmak üzere Yazıcı Peynir Mağazası gezimizin ardından Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, Yöresel Meyve Sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış-veriş molası veriyoruz. Edirne merkezde bulunan otelimize yerleşmek üzere Edirne merkeze doğru hareket ediyoruz. Ardından otelimize yerleşme konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Diğer Detaylar;
>Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Öğle yemeği: Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Konaklanacak Tesisler: Ramada Edirne VB
>Güzergah :Çanakkale-Edirne / Toplam Mesafe 236 KM

5.GÜNİSTANBUL- TARİHİ YARIMADA-SULTANAHMET MEYDANI-SULTANAHMET CAMİİ-AYASOFYA-DİKİLİTAŞ-BOĞAZ TURU 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, İstanbul’un kültür hazinesini barındıran Tarihî Yarımada’dan başlayacağımız gezimizde bir zamanların ‘’At Meydanı’’ olarak adlandırılan Sultanahmet Meydanı ilk durağımız olacak. Meşhur sokak satıcıları, turist yoğunluğu ve mistik havasıyla Sultanahmet Meydanı sizi bambaşka boyutlara götürecek. Sultanahmet Meydanı’ndaki mimari yapısı ve ihtişamıyla Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Sultanahmet Camii ve Ayasofya Camii si göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında ise İstanbul’u tam manasıyla özümseyebilmek için Boğaz Turu na katılıyoruz. Boğaz turumuzda pek çok şahane yalıyı ve İstanbul’un meşhur köprülerini çok yakından görme şansına sahip olacaksınız. Gezimiz sonrası otelimize dönüş. 

Diğer Detaylar;
>Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Öğle yemeği: Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Konaklanacak Tesisler: Radama Encore-Restcate Otel-Favori Otel V.B
>Güzergah :Edirme-İstanbul / Toplam Mesafe 276 KM

6.GÜNHEYBELİADA-BÜYÜKADA-DÖNÜŞ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, şehir hatları vapuruyla Heybeliada'ya hareket. Yürüyerek ada sokakları, dıştan Aya Nikola Kilisesi, İsmet İnönü Konağı, Hüseyin Rahmi Gürpınar Evi restorasyonda olduğu için dıştan görülecektir. Gezi sonrasında adayı keşfetmek isteyenler, adayı çepeçevre gezebilecekleri bir fayton gezintisine çıkabilirler(EKSTRA). Fayton gezintisine katılmak istemeyenler içinse zaman verilecektir. Verilen serbest zaman sonunda vapurla Büyükada ya varıyoruz. Adanın keyfini dinlenerek çıkarmak isteyenler için serbest zaman. Adayı tanımak isteyenler fayton gezisine(EKSTRA) çıkabilirler. Bu gezintimizde Büyükada'nın muhteşem doğasını, her yıl Nisan ayında dilek dilemek için gelen ziyaretçilerle dolan ve adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (2 km lik yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul’u, dıştan Reşat Nuri Güntekin’in evini, günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayacağız .Gezi sonunda şehir hatları vapuru ile dönüşe geciyoruz. Otobüsümüzle buluşup siz sayın misafirlerimizle, bir başka GEZİSEPETİ organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

Diğer Detaylar;
>Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
>Öğle yemeği: Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Akşam Yemeği: Bölge Restaurantında Serbest Menü
>Güzergah :İstanbul-Büyükada-İstanbul / Toplam Mesafe 50KM

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 5 Sabah kahvaltısı
Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 5 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar İle Ulaşım
Çevre Gezileri
Ek Hizmet Bedelleri(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
Rehberlik hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Programda belirtilen son gün akşam yemeği
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze kart
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Marmara Trakya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Marmara Trakya Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.