Marmaris Datça & Kızkumu Turu / İstanbul-İzmir-Muğla – Gökova – Akyaka –Tam Gün Mavi Yolculuk – Marmaris

1. Gün: Tur Kalkış Yerleri

19.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park Karşısı)
21.00 Merter Metro İstasyonu yanı (İSPARK otoparkı)
22.00 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro Durağı Önü
22.59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23.15 Kartal-Yemek Center
23.30 Çayırova Mc Donalds önü


2. Gün: İstanbul-İzmir-Muğla – Gökova – Akyaka –Tam Gün Mavi Yolculuk – Marmaris

Gezisepeti'nin konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde Susurluk’ta verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir’e ulaşıyoruz. (İzmir Bornova sapağı – Ege Üniversitesi Girişi Önünden İzmir deki misafirlerimizin alınması) Ardından Aydın, Çine, Muğla üzerinden yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan” olarak da bilinen Sakar Geçidine ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları’nın geçit verdiği bu nokta verilen kısa bir mola, Gökova Körfezi’nin güzelliğini sizlere fotoğraflama imkanı verecek. Daha sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka beldesine geliyoruz. Buradan Gökova tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz. ( !!!!!! Önemli Not: Program gereği, otele girilmeden tura başlanacağından, misafirlerimize kolaylık olması açısından, yüzme molalarında kullanacakları plaj malzemelerini ayrı bir çanta içerisinde otobüste yanlarına almaları rica olunur.) Denizler tanrısı Poseidon sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran, Jacques Cousteau’nun deyimiyle “dünyanın cenneti” dediği Gökova’nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Kleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında (1.mavi yolculuk )~.GÜN batımına doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz doğa harikası olan Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, Batı Menteşe Dağları’nın altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayında fotoğraflarını çekebilirler. Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, aynı zamanda Sutavuğu, Suyılanı, Susamuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapıyor. Torik, Levrek, Kefal gibi sayısız tür balığın, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına yumurta bırakmaya geldiği, Akyaka’dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda âşıkların yürüyüş yaptığı Okaliptüs ağaçları altında Âşıklar Yolu bizleri bekliyor. Daha sonrasında Marmaris’teki otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası Marmaris barlar sokağında sabaha kadar eğlence bizleri bekliyor olacak.


3. Gün: Kızkumu- Datça – Balkışran – Can Yücel Evi

Otelimizde alınan kahvaltının ardından Hisarönü mevkiini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan Kızkumu Plajına ulaşıyoruz. Sevdiğine ulaşmak için eteğine doldurduğu çakıl taşlarını denize döken kızın hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra Datça yarımadasına hareketleniyoruz. Ege ve Akdeniz’i aynı anda görebileceğimiz Balıkaşıran mevkiinden geçerek eski ve yeni Datça, Can Yücel Evi, köy kahvesinde çay-kahve molası, Kumluk Plajında yüzme molası, kordonunu ve çarşısını gezebilmeniz için verilen serbest zamanla, muhteşem denizin keyfini çıkartıyoruz. Bu keyifli günün sonunda ise Marmaris’te bulunan otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde ve akşam yemeği sonrası Marmaris barlar sokağında sabaha kadar eğlence bizleri bekliyor olacak.


4. Gün: Selimye-Şirince- İstanbul

Otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, muhteşem sakinliği ve doğası ile Selimiye Köyüne gidiyoruz. Yemyeşil doğa içerisinde olan ve tertemiz havası ile sizleri kendisine hayran bırakacak bu köy gezimizin ardından, zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan, mübadele yıllarını anlattığı “ Benden Selam Söyle Anadolu’ya “ kitabının yazarı Dido Sotiriyu’nun doğum yeri Şirince’ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Daha sonra bu güzel köyden ayrılıp İzmir-Balıkesir üzerinden İstanbul’a ulaşıyoruz ve bir başka Gezisepeti organizasyonunda buluşmak dileği ile siz sayın misafirlerimizi gecenin ilerleyen saatlerinde, aldığımız noktalara bırakarak, sizlerle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
Otellerde 2 açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı
Otellerde 2 gece açık büfe veya set menü akşam yemeği
Lüks Araçlar ile ulaşım
Ek hizmet bedelleri (Müze - Ören Yeri Giriş Ücretleri )
Rehberlik hizmetleri
Gezisepeti otobüs içi ikramları
Gezisepeti Güvencesi
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
Programda belirtilen son gün akşam yemeği
Tüm öğle yemekleri
Tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze kart (Rezervasyon sırasında 50 TL karşılığında eklenebilir.Turizm ve kültür bakanlığı'na bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Ekstra belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm özel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Marmaris Datça & Kızkumu Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Marmaris Datça & Kızkumu Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.