Las Vegas & Los Angeles / LAS VEGAS-LOS ANGLES

1. Gün: İstanbul-Los Angeles-Las Vegas

İstanbul Atatürk Havalimanında Tura Turizm deski önünde bulusuyoruz. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından KLM/AF Hava Yollarının sabah seferi ile Amerika'nın en büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles'a hareket ediyoruz. Aktarmalı uçuşumuzun ardından Los Angeles'a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Las Vegas'a transferimiz olacak. Baş döndürücü şehre girişimiz ile Otelimize transfer oluyoruz. Otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme Otelimizde


2. Gün: Las Vegas

Sabah kahvaltısından sonra rehberiniz eşliğinde otel ve çevreyi geziyoruz. Arzu edenler rehberimizin düzenleyeceği ekstra olarak düzenleyecek Premium Outlet alışveriş & Red Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda Grand Canyon'u andıran, her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan, oluşumu 250 milyon yıl öncesine dayanan Red Rock Canyon'u panoramik bir şekilde gezeceğiz. Burada dolaşmak ve fotoğraf çekmek için serbest zamanımız olacak. Kanyon'dan ayrıldıktan sonra bölgenin en meşhur Mall' una giderek alışveriş için vakit ayıracağız. Otelimize dönerken Amerika'nın en büyük elektronik eşya zinciri olan Best Buy' a uğrayacağız. Akşam Las Vegas Strip'te yürüyüş ve otellerin görsel açık hava şovlarını izleme imkânı. Las Vegas'ın dünyaca ünlü şovlarına gitmek isteyen misafirlerimizin transferlerini yapacağız. Akşam şansınız denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Las Vegas

Sabah kahvaltısından sonra serbest vakit veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra olarak düzenlenen Grand Canyon turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah otelimizden özel aracımız ile Las Vegas'tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon'a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon'a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon'un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Son nokta olan Eagle Point'te (Kartal Noktası) Canyon'un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderililerin çadırlarını fotoğraflama imkânımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guana Point'e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri donup aracımıza binerek Las Vegas'a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya'nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon'un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Las Vegas - Los Angeles

Sabah kahvaltıdan rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılıyoruz. Amerika'nın Melekler Şehri olarak tanınan ve 2. büyük şehri olan Los Angeles'a öğlen saatlerinde varıyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve odaların dağılımından sonra dinlenme imkânı buluyoruz. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ve bu güzel şehri tanıtan tura katılabilirler. İlk durağımız filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galaların yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip yolu üzerinden Beverly Hills'e geçiyoruz. Burada Los Angeles'in zenginlerinin evlerinin arasından geçip Beverly Hills'in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra ''Pretty Woman'' filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive'da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Willshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drive'dan ayrıldıktan sonra Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown'a gidiyoruz. Burada göreceğimiz yerler Olvera Caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica'da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.


5. Gün: Los Angeles

İsminin anlamı “Melekler Şehri” olan, Amerikan film sektörünün doğduğu şehir Los Angeles'ı kendi zevklerimize göre keşfe çıkmak için serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Universal Stüdyoları turuna katılabilir ve bu stüdyoların neden dünyanın 1 numaraları stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu daha iyi anlayabilirler. Universal Stüdyoları dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin 100 seneye varan deneyiminin en önemli ürünü olarak karşımıza çıkıyor. 40'ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde olduğunuz hissini yaratacaktır. Geceleme otelimizde.


6. Gün: Los Angeles

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman alıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Diego Turuna katılabilirler. Yıllardır Amerika'nin en güzel şehiri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La jolla' da doğanin ve lüx evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla' dan ayrılıp 2. durağimiz olan Old Town'a gidiyoruz. California'nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika da hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II Dünya Savasının simgesel gorseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli,Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerikanin en büyük ahsap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildigi tarihi Hotel Del Coronado'nunda bulundugu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra Otele dönüyoruz ve geceleme otelimizde.


7. Gün: Los Angeles- İstanbul

Kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyoruz çevreyi gezmek ve dinlenmek iç in serbest zaman olacağız. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerimizin düzenleyeceği ekstra olan Sahil kentleri turuna katılabilirler. Bu programda Amerika'nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach'de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Newport Beach, Seal Beach, Huntington Beach, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır. Akşam Los Angeles havalimanına transfer oluyoruz ve öğleden sonra KLM /AF Hava Yollarının uçağı ile İstanbul'a hareket. Geceleme uçakta.


8. Gün: İstanbul

İstanbul Atatürk Havalimanına varışımızın ardından turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Air France/KLM Havayolları ile İstanbul - Los Angeles // Los Angeles - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Los Angeles da 3 gece 3* yıldızlı Custom Lax vb. otellerde oda - kahvaltı konaklama
Las Vegas da 3 gece 3* yıldızlı Circus vb. otellerde oda - kahvaltı konaklama
Programda dâhil olduğu belirtilen tüm transferler
Otelde veya dışarda alınacak sabah kahvaltıları
Havalimanı ve güvenlik vergisi
Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli ($225)
Her türlü kişisel harcamalar
Programda dahil olduğu belirtilmeyen geziler
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Amerika içi uçuşlarda birinci valiz için $25 ücret alınmaktadır. İkinci valiz $35.
Kişi Başı 35 USD Tesis Ücreti ve Rehber-Kaptan bahşişleri için $35 (Rehberimiz tarafından toplanacaktır)
Amerikada bahşişler günlük $5 USD olarak önerilir

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Las Vegas & Los Angeles Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Las Vegas & Los Angeles Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.