Bira Başka Amerika / WASHİNGTON DC-NİAGARA FALLS-NEW YORK-BOSTON

1. Gün: Istanbul - Washington dc

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm kontuarı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yollarının uçuşu ile Washingtona hareket ediyor ve varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak otele yerleşiyoruz. Heyecan ile beklemiş olduğumuz seyahatimize başlamış olup muhteşem anılar biriktireceğimiz ilk günümüzde Washington a merhaba diyoruz. Geceleme otelimizde.


2. Gün: Washington dc

Washington da Amerikanın yakından hissedeceğiniz bir şehir olup size tüm tarihini bütün muhteşem görselliği ile fısıldayacak ve yaşayacaksınız. Washingtonda çoğu devlet adamlarına veya savaş kahramanlarına ait 300den fazla heykel veya abide vardır. Bunların en meşhurları Mall olarak bilinen bölgede, Capitolün batısında yer alan Washington Anıtı ile bu anıtın güneyindeki Jefferson ve batısındaki Lincoln anıtlarıdır. Washington kent merkezinde bulunan National Mall, içinde bahçeler, yeşil alanlar, abide ve anıtlar barındıran büyük bir açık hava parkıdır. Anıtı, ulusal Sanat Galeri, Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi, Birleşik Devletler Botanik Bahçesi,Lincoln Anıtı ve çevresindeki turistik yerleri ile kentin görülmeye değer parkıdır. Bugün dünya siyasetinin kalbi ve Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti Washington DCde panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Beyaz Saray, Parlamento Binası, Capitol, National Mall içinde yer alan Lincoln Anıtı, Washington Anıtı, 2. Dünya Savaşı Anıtı, Lincoln ün öldürüldüğü yer olan Ford Tiyatrosu, Hava ve Uzay Müzesi, Kızılderili Müzesi, Ulusal Katedral, Georgetown göreceğimiz yerler arasında olacaklar. Turumuzun sonrasında şehri kendi gözümüz ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Washington Dc- Niagara Falls

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyoruz. Yerel havayolları ile Niagara Şelalerine uçuyor ve varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak otele transfer ediliyoruz. Niagara Şelaleleri, Kuzey Amerikanın doğusunda Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada arasındaki Niagara Nehri üzerinde Erie ve Ontario gölleri arasında bulunan üç büyük şelaleden oluşmaktadır. Bunlar; Amerikan Şelalesi, Gelin Duvağı Şelalesi ve Kanada / Atnalı Şelalesi dir. Niagara şelalesinin çağrısını duymak için ne yapmalı? Şelalenin gündüz ışıltısıyla sizlere hangi hikâyeleri analatacağına kulak verin. Bu fısıltıları daha yakından duymak isterseniz: mevsim şartlarıda uygunsa eğer, Maid of The Mist - Sislerin kızı olarak adlandırılan tekne ile tur yapmanız ve nehre daha yakın olmanız siz değerli misafirlerimize bu nehrin inanılmaz enerjisini yansıtacaktır. Su ve ışığın büyüleyici dansına tanık olduktan sonra Keçi Adası na yürüyüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Niagara Falls - New York

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve 7 saat sürecek otobüs yolculuğu ile dünya ya yön veren metropol ruhunu yakalamak ve binlerce New Yorker gibi kendi tarzını özgürce ortaya koyabilmek için ve dünya ekonomisinin kalbi olan ve, bir “Amerikan Rüyası” olarak ünlenmiş New Yorka varıyor ve bu rüyalar şehrini yakından tanımak için panoramik turumuzu gerçekleştiriyoruz. New York, bir göçmen kentidir. Kentte yaklaşık 170 ayrı dil konuşulmaktadır ve her üç kişiden biri ABD dışında bir ülke doğumludur. İngilizce çeşitli aksanlarla konuşulur. Times Square: Times Squarei anlatacak fazla söz yok. Gece veya gündüz her zaman kalabalık, gecesi gündüzüne göre daha etkileyici, şehrin kalbi diyebiliriz. Bazen inanılmaz kalabalık oluyor hatta yürümek, ilerlemek mümkün olmuyor ancak yine de ortamın havasını hissedebilmek çok güzel. Her şeye rağmen sonuçta etrafınızda doğal veya tarihi bir güzellik yok ancak eğer inasanların o çoşkusuna sizde katılırsanız mutlaka Times Square de olmaktan zevk alırsınız. Oturmak için yapılmış olan platformun altında Broadway şovları, müzikalleri için bilet gişeleri var. Buradan inidirimleri takip etmenizi tavsiye ederiz. Mutlaka bilet alıp bir şovu görmelisiniz. New York; Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Long Island diye beş ayrı bölgeden oluşur. En turistik ve görülesi bölgesi Manhattan dır ve bizler bugün Manhattan, Harlem, Birleşmiş Milletler Binası, Central Park, Rockfeller Center, Downtown, Wall Street Binası, uzaktan göreceğimiz Özgürlük Heykeli Adası ile Battery Park bugünkü duraklarımız arasında yer alıyor. Geceleme otelimizde.


5. Gün: New York

Bugün her yaş ve zevke hitap eden dünyanın en meşhur metropolü New Yorku kendi gözümüz ile keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan New York Metro ve Yürüyüş Turu programımıza katılabilir, Dünya Ticaret Merkezi (9/11 Hatıra Alanı) : Broadway caddesinden kuzeye doğru döner ve yürüyüşünüze devam ederseniz Liberty sokağından itibaran herhangi bir sokaktan sol tarafa batı yönüne dönerek Dünya Ticaret Merkezinin olduğu bölgeye gelirsiniz. Broadway Brooklyn Köprüsü; Brooklyn ve Manhattanı birbirine bağlaması için bir köprü inşa edilmesine karar verildiğinde, dünyanın en büyük kablo üretim firmasının sahibi John A. Roebling uzun zamandır hayalini kuruduğu bu proje için hemen çalışmaya başlamış ve yaklaşık 5 yıl emek verdiği köprü projesini kabul ettirmeyi başarmış. Adeta aşkla bağlandığı bu köprünün nereye kurulacağına karar verme aşamasına gelinip tespit çalışmalarına başlandığında, keşfe gittiği bölgelerden birinde talihsiz bir kaza geçirmiş ve tabiri caizse ilk kazma vurulamadan hayatını kaybetmiş. Devamını yaşarak öğreneceksiniz. East Riverı tekne ile geçerken, Manhattanı da nehirden görme şansına sahip olabilirsiniz. Grand Central Station ve Roosevelt Adası Teleferiğinden sonra turumuz 5. Cadde de bitecektir. Geceleme otelimizde.


6. Gün: New York

New Yorkta yapmak ve görmek istediklerinizi bitiremediniz mi? Aklınızda kalanları yapmanız için bir tam gün daha var önünüzde! Kahvaltı sonrası rehberinizden bugün içinde yapabilecekleriniz için öneri almayı unutmayın! New Yorkun kalabalık sokaklarına çıkmadan önce Central Parkta bir doğa yürüyüşü yapabilir, hayvanat bahçesini gezebilir, bisiklete binnebilir ve çimlere uzanabilirsiniz. Özgürlük Heykelini görmeden buradan kesinlikle ayrılmayın, Özgürlük Adasına 9:30dan 18:00a kadar feribotlar bulabilirsiniz. Dünyanın en ünlü caddesi olan Times Square de her gün çok sayıda renkli aktivite görebilirsiniz ama eğer fırsatınız olursa yıl başı topunun 100 metreden atıldığı yılın ilk günü meydanda yerinizi almaya çalışın. Yaşadığınız rüya gibi bir gün sonrası, geceleme otelimizde.


7. Gün: New York - Boston

Kahvaltının ardından otelden ayrılarak Bostona hareket ediyoruz. Boston, ABDnin en önemli eğitim merkezlerinden biridir. MIT, Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alır. Şehrin tam ortasından geçerek adeta şehri ikiye ayıran, Charles River (Charles Nehri). Bostonun en önemli simgelerinden biridir. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Connecticut Clintons Crossing Outlet Turunu gerçekleştiriyoruz. Alışveriş için ayıracağımız 2 saat sonrası yolumuza devam ediyoruz. Bostona varışımız ile birlikte Harvard Üniversitesinin bahçesinde yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından ünlü teknoloji üniversitesi MIT (Massachusetts Institute of Technology)nin önünden geçerek Boston şehir merkezine varıyoruz. Berklee Müzik Okulu, Copley Meydanı, Trinity Kilisesi, Boston Common Parkı, Fenuil Hall, Long Wharf göreceğimiz yerler arasında olacaklar. Akşam yemeği için Boston ın meşhur deniz ürünlerini denemenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün: Boston - İstanbul

Sabah serbest zaman ayırıyor ve sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte otelden ayrılarak havalimanına transfer ediliyoruz. Akşama doğru Boston Logan Havalimanından Türk Hava Yollarının uçuşu ile İstanbul a hareket ediyor ve geceyi uçakta geçiriyoruz.


9. Gün: İstanbul

Akşam üzeri İstanbul'a varıyor ve seyahatimizin sonuna geliyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Türk Hava Yolları ile İstanbul - Washington / Boston - İstanbul ekonomi sınıfı uçuş bileti
 Amerikan Havayolları ile Washington - Bufallo uçak bileti
Washington DC'de 2 gece Hilton Cyristal Hotel v.b.'de Oda & Kahvaltı konaklama
 Niagara Falls'da 1 gece Four Points By Sheraton v.b.'de Oda & Kahvaltı konaklama
 New York'da 3 gece Roosevelt Hotel v.b.'de Oda & Kahvaltı konaklama
 Boston 1 gece Park Plaza Hotel v.b.'de Oda & Kahvaltı konaklama
 Programda dahil olduğu belirtilen tüm transferler
 Belirtilen panoramik şehir turları
 Havalimanı ve güvenlik vergisi
 Türkçe yerel rehberlik hizmeti
 Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 Vize ücreti ve servis bedeli (225 USD)
 Her türlü kişisel harcamalar
 Amerika Birleşik Devletleri'nde iç hat uçuşlarında kişibaşı bagaj (1.Bagaj : 25 USD / 2. Bagaj : 35 USD)
 Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm geziler,
 Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 Bahşişler (Kişi Başı 25-30 USD civarında)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bira Başka Amerika Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Bira Başka Amerika Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.