Ateşler Ülkesi Bakü / BAKÜ

1. Gün: İstanbul – Bakü

Siz Değerli Misafirlerimiz İle 11:30 İstanbul Atatük Havalimanında Buluşmamızın Ardından Azeri Havayolları AZAL Airlines Havayollarının J28076 Tarifeli Seferi İle Bakü Uçuşumuzu Gerçekleştiriyoruz . Bakü Haydar Heydar Aliyev Uluslararası Havalimanına İnişimizin Ardından Havalimanında Bizi Bekleyen Aracımız İle Azerbeycan’ın Başkenti Olan Bakü Şehir Merkezine Geçiyor Ve Panoromik Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Şehir Turumuzun Ardından Bakü’de Bulunan Hotelimize Geçiyor Ve Serbest Zaman Veriyoruz. Konaklama Ve Geceleme Bakü’de Bulunan Hotelimizde.


2. Gün: Bakü

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Arıdından Geniş Kapsamlı Bakü Tarihi Ve Şehir Turumuza Başlıyoruz . Tur Kapsamında İlk Ziyaret Noktamız Olan 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine Dahil Edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) Eski Şehire Ulaşmamızın Ardından İlk Ziyaret Noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah Tarafından İnşa Edilmiş Şirvan Şah Sarayı Ardından 2500 Yıllık Geçmişe Sahip Olan Kız Kalesi , Cuma Camii Başlıca Göreceğimiz Eserler Arsındadır . Şehir Turumuza Devam Ederek Buhara Ve Multani Kervansarayları Görüyoruz Şehir Turumuz Sonrasında Öğle Yemeğinin Alınmasının Sonrasında Hazar Denizi Kıyısına Geçerek Yat Turumuza Başlıyoruz . Yat Turumuz Sonrası Bakü’de Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Azeri Mutfağı Ve Show Programına Katılabilirler.(60$) Azeri Gecemizin Ardından Hotelimize Dönüş Yapıyoruz . Konaklama Ve Geceleme Bakü’de Bulunan Hotelimizde.   


3. Gün: Bakü

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Arıdından  Abşeron Yarımadası Turuna Profesyonel Yerel Rehberimiz Eşliğinde Başlıyoruz. Abşeron Yarımadasinda Gezeceğimiz Başlıca Yerler Arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından Biri Olan Ateşgah (Ateşgede) Mimari Kompleksini Göreceğiz .Oldukça Ilginizi Çekecek Ve Içindeki Ateşi Yüzyıllardır Sönmeyen Bu Yapı, Mecusi Inancına Göre Belli Başlı Hac Yerlerinden Birisidir. Ateşgede Ziyaretimizin Akabinde Ikinci Ilginç Ziyaret Noktamız; Ünlü Seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ Adını Yakıştırdığı Yanardağ Olacaktır. Yanardağ ,Toplamda 65 Hektarlık Bir Alanda Var Olan Ve Yer Altından Çıkan Doğalgazın Etkisiyle Yüzyıllardan Belli Yanmaya Devam Etmektedir. Turlarımızın Sonrasında Alacağımız Öğlen Yemeğinin Ardından Hotelimize Geçiş Yapıyoruz . Akşam Rehberimiz Tarafından Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Bakü Gece Turuna Katılabilirler Bakü’nün Gece Işıklandırılmış Hali Sizi Çok Etkileyecektir. Gece Programımızın Ardından Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geöiş Yapıyoruz. Konaklama Ve Geceleme Bakü’deki Hotelimizde.


4. Gün: Bakü – İstanbul

Sabah Hotelimizden Alacağımız Kahvaltının Ardından 12:00’de Hotelimizden Ayrılıyor Ve Şehir Merkezinde Alışveriş İçin Vereceğimiz Serbest Zamanın Ardından Hayder Aliyev Uluslararası Havalimanına Geçiş Yaparak Pasaport Ve Gümrük İşlemlerimizin Ardından AZAL Airlines Havayollarının J28079 Tarifeli Seferi İle 17:35 İstanbul Atatürk Havalimanına Uçuşumuzu Gerçekleştiriyor Ve Tur Programını Sonlandırıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

AZAL Havayolları Tarifeli Seferi İle Ekonomi Sınıf Uçak Biletleri
Havalimanı Transferleri
Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Mali Sorumluluk Sigortası
3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
Tüm Hotel Ve Şehir Vergileri
Hazar Denizi Tekne Turu
2 Öğle Yemeği  (İçeçekler Hariç)
Program Dahilinde Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
Ateşgah Ve Yanardağ Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
Vize ücreti Hayder Aliyev Havalimanından Bireysel Olarak 10 $ Karşılığında Alınmaktadır. (Yanınızda Son 6 Ay İçerisinde Çektirilmiş Biometrik Fotoğraf Bulundurulması Tavsiye Edilir – Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Uygulaması Yoktur.)
İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası (15€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€)
Ekstra turlar
Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Ateşler Ülkesi Bakü Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Ateşler Ülkesi Bakü Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.