Konya Kapadokya Turu / İstanbul, Konya Konya, Şems-i Tebrizi Türbesi, Mevlana Müzesi, Alâeddin Camii, Alâeddin Türbesi, Ka

KONYA KAPADOKYA TURU

Konya – Paşabağ – Meram Bağları – Hacı Bektaş Dergâhı - Paşabağ

1.Gün

Kalkış Yerleri:

00:00 İzmit Halkevi Durağı
04:00 Söğütözü Ulusoy Tesisleri
21:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü )
22:00 Trump Tower Otoparkı
23:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı
23:30 Çayırova Mc Donalds

 

2.Gün

Konya, Şems-i Tebrizi Türbesi, Mevlana Müzesi, Alâeddin Camii, Alâeddin Türbesi, Karatay Müzesi, Meram Bağları

 

Değerli Konuklarımız, serbest kahvaltı molamızı veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından gezimize Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Şems gezimiz sonrasında Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Sonrasında Gezilerimizin ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz.

Karatay Müzesinde vereceğimiz serbest zamanın ardından yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından sema törenini izlemek üzere hareket ediyoruz. Sema töreninin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

3.Gün

Göreme Açık Hava Müzesi, Çanak Çömlek Atolyesi, Paşabağ, Hacı Bektaş Dergâhı

 

Ekstra Balon Turu / 260,00 TL (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak,  ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)

 

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında ile Eski adı ile Korama bugün adı ile Göreme Açık Hava müzesine gidiyor ve rehberimizin dışarıdan anlatımları eşliğinde geziyoruz. Göreme gezimizin ardından Kızıl ırmağın kıyısında kurulan Çanak-Çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Hititlilerden günümüze miras kalan Çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Peribacası oluşumlarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağı gezimizde bölgedeki dervişlerin inzivaya çekildikleri peribacalarının arasında yürüyüş yapıyoruz. Değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Öğle yemeğimizi otantik bir restoranda yöreye özgü yemekler eşliğinde alıyoruz. Yemek sonrasında Horasan’da Dünya’ya gelen dünya görüşü ile yerli yabancı birçok kişinin hoşgörüsünü kazanan Hacı Bektaş-i Veli’nin Türbesi’nin bulunduğu Hacıbektaş İlçesi’ne gidiyoruz. Yeniçeri ocağında görev alan askerlerin bağlı bulunduğu dergâh 3 bölümden oluşmaktadır. Nadar, Meydan ve Hazret avluları, Dergâh içerisinde Üçler Çeşmesini, Aslanlı Çeşme’yi, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehaneyi ve Kırklar Meydanı’nı ziyaretimiz sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Gece ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz. Bir başka Gezisepeti organizasyonunda görüşmek dileğiyle veda ediyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Travego, Man Fortuna marka otobüsler ile ulaşım,

Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık büfe 1 Sabah Kahvaltısı,

Açık Büfe 1 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Otobüsü içerisindeki zengin ikramlar,

1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

Sema Tören Bileti,

Programda Belirtilen Belediyelere ve Özel İşletmelere Bağlı Müzeler.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan içecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen tüm çevre gezileri,

Müze Kartı. (Programda Belirtilen Kültür ve Turizm Bakanlığına Bağlı Müzeler)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Konya Kapadokya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Konya Kapadokya Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.