Bodrum Turu / Bodrum (Akvaryum Koyu) - Azmak Çayı - Gökova Körfezi, Bodrum (Karaincir, Ortakent) - Bodrum Kalesi

1. Gün: (Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk)

21.00 Zeytinburnu İSPARK Otoparkı
22.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
23.30 Çayırova Mc Donalds
24.00 İzmit Halk Evi Durağı


2. Gün: (İzmir – Konak Meydanı – Kordon - Asansör - Çeşme – Çeşme'de Yüzme Molası – Ilıca - Alaçatı - Alaçatı Pazarı – Alaçatı Sokakları)

Değerli misafirlerimiz, 00.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 02.00 Bursa Almira Otel önünden 07.30’da Ege Üniversitesi Bornova Sapağı Önünden sizleri otobüsümüze alıyoruz. Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz yemek paketi ve ikramlarımız eşliğinde Bursa – Balıkesir güzergâhını takiben İzmir’e hareket ediyoruz. Sabah 08.30 – 09.00 saatleri arasında İzmir’e ulaşıyoruz. İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Asansör gezisini yapıyoruz ve sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi (Panoramik) ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Çeşme Meydanda vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Ilıca’ya geçiyoruz. Burada özel bir plajdaki yüzme molamızın (giriş, şezlong, şemsiye ekstra) ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı’nı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bodrum’a hareket ediyoruz. Bodrum’daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: (Bodrum – Bodrum Mavi Yolculuk Tekne Turu - Bodrum Kalesi – Sualtı Arkeoloji Müzesi – Mydos Kapısı – Zeki Müren Evi – Bodrum Barlar Sokağı)

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, sanat güneşimiz Zeki Müren’in uzun yıllar ikamet ettiği ve şu anda müze olarak kullanılan evini ziyaret ediyoruz. Ardından Bodrum Kalesini ve Sualtı Arkeoloji Müzesini görme şansı buluyoruz. Bodrum denince herkesin keyif aldığı ve hissettiği farklıdır. Lakin Tekne Turu ve koyları biraz daha göze çarpmaktadır. Bodrum Tekne Turumuza (1.Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne Turumuzda, Akvaryum Koyu, Karada, Kleopatra, Meteor Koyu başlıca göreceğimizyerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarımızın ardından Mydos Kapısı ve Antik Tiyatroyu gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Arzu eden konuklarımıza Bodrum Geceleri ve Barlar Turu (Ekstra)


4. Gün: (Azmak Çayı - Gökova Körfezi – Gökova Mavi Yolcluk Tekne Turu - Sedir Adası - Yüzme Molaları – Akyaka Beldesi)

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Gökova’ya hareket ediyoruz. Gökova Körfezinde ilk olarak pancar motorunun ritmik sesi eşliğinde Azmak Çayı’ndan denize doğru bir gezinti yapıyoruz. Azmak Çayı Tekne Turumuz süresince (2. Tekne Turu). Suyun 5 metre altındaki flora ve faunasını seyrediyoruz. Akyaka’nın güzelliklerini görünce “biz neden burada yaşamıyoruz” diyeceksiniz. Azmak Çayı Tekne Turumuzun güzelliği daha hafızanızdan silinmeden başka bir güzellik olan Gökova Tekne Turumuza        (3. Tekne Turu) çıkıyoruz.Tekne turumuzda Gelibolu Adası, İncekum, Sualtı Mağaraları, Lacivert Koy başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Sedir Adası’na gidiyoruz. Sedir Adası’nda verilen molanın ardından Akyaka’ya geri dönüyoruz. Akyaka Beldesinden bedenen ayrılırken ruhumuzu da Gökova Körfezi’nde bırakıyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: (Bodrum Karaincir Ortakent Mavi Yolculuk Tekne Turu – Turgutreis – Akyarlar Plajı Yüzme Molası – Bodrum Gümbet Barlar Sokağı)

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Bodrum Karaincir Ortakent Tekne Turumuza (4.Tekne Turu) çıkıyoruz. Tekne Turumuzda, Camel Beach (Deve Plajı), Aspat Kalesi, Bağla Koyu ve Akvaryum Koyu başlıca göreceğimiz noktalar olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarının ardından Turgutreis’e doğru yola çıkıyoruz. Turgutreis’i panoramik olarak gördükten sonra, Akyarlar Plajında yüzme molası veriyoruz. Tüm gezilerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Gece dileyen misafirlerimiz ile Bodrum Gümbet Barlar Sokağı Turu yapıyoruz. (Ekstra) 


6. Gün: (Didim – Apollon Tapınağı - Didim Altınkum Plajı - Yüzme Molası - Efes Antik Kenti - Şirince – Eski Rum Evleri – Şirince Şarapları)

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Didim’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bafa Gölü’nde çay molası veriyoruz. Ardından Didim denince ilk akla gelen; antik dönemin en büyük üç tapınağından birisi ve zamanının en önemli kehanet merkezi olan Didim Apollon Tapınağı’nı geziyoruz. Sonrasında Didim'in en gözde plajı Altınkum Plajı’nda yüzme molası veriyoruz. Didim şehir merkezinde verilen molamızın ardından Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Efes Antik Kenti gezimizin ardından Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Burada köy içindeki küçük gezintinin ardından alışveriş ve akşam yemeği için mola veriyoruz. Şirince gezimiz sonrasında İstanbul’a dönüş yolculuğu başlıyor. İzmir – Manisa - Balıkesir – Bursa güzergâhı üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz.


7. Gün: (Dönüş)

Değerli misafirlerimiz, sabah 06.00 - 07.00 saatleri arasında İstanbul'a ulaşıyor ve bir başka Gezisepeti organizasyonunda buluşmak üzere, sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın...


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 Ek Hizmet Bedelleri
Tüm Tekne Turları

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Giriş Ücretleri + Müzekart

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bodrum Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Bodrum Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.