Kuşadası &Pamukkale Turu - Gezisepeti

Kuşadası & Pamukkale Turu / Efes Antik Şehri-Meryem Ana Evi-Şirince-Didim-Milet-Pamukkale-Travertenler-Hierapolis-Sard Antik Şeh

KUŞADASI & PAMUKKALE TURU

Efes Antik Şehri-Meryem Ana Evi-Şirince-Didim-Milet-Pamukkale-Travertenler-Hierapolis-Sard Antik Şehri

1.Gün

Kalkış Yerleri:

21.00 Zeytinburnu İSPARK Otoparkı
22.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
23.30 Çayırova Mc Donalds
24.00 İzmit Halk Evi Durağı

 

2. Gün

Kuşadası – Meryem Ana Evi – Efes Antik Kenti – Yedi Uyurlar – Antik Tiyatro – Şirince Kasabası

Değerli Konuklarımız, yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz Kuşadası’na varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının ardından panoramik şehir turu sonrası öğle yemeğimizi alıyor ve eskiden adı çirkince şimdi ise Şirince olan Rum köyüne gidiyoruz. Köyde üretilen şaraplardan tadıyor, Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında nostaljik bir yürüyüş yapıp dinlerce kutsal kabul edilen Meryem Ana evini ziyaret etmek için Bülbül Dağına çıkıyoruz ve anahtar deliği şeklinde yapılmış Vaftiz KuyusuKutsal Çeşmeler ve Meryem Ana Evi gezilerinden sonra antik çağda kurulmuş, dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Efes Antik Kentine gidiyoruz. Kent içerisinde bulunan Odeon, Domitian Tapınağı, Hadrian Kapısı, Traian Çeşmesi, Celcius Kütüphanesi, Aşkevi, Tuvaletler, Büyük Tiyatro, Büyük Liman, Herakles Kapısı, Agora, Nike Heykeli, Gymnasium, Şehir Surları, Nekropol, Curetler Caddesi gibi kalıntıları gezip öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrası dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağını ( Panoromik ) görüyoruz.. Sonrasında İsa Bey Cami ve St. Jean kilisesi gezilerimiz sonrasında Çini atölyesine gidiyor ve burada nasıl yapıldıkları hakkında bilgi alıyoruz. Çin atölyesi gezimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

 

3. Gün

Didim Apollon Tapınağı – Bafa Gölü – Milet Antik Kenti – İlyas Bey Camii – Priene Antik Kenti

Değerli Konuklarımız sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Didim’e hareket ediyor ve burada Dünya’nın en büyük 3. tapınağı olan Işık Tanrısı Apollon adına yapılmış, 500 yılda tamamlanan Apollon Tapınağı’nı görüyoruz. Burada 19.70 m yüksekliğinde ve 3 m çapındaki Devasa sütunları gördükten sonra Bafa gölüne doğru yola koyuluyoruz. Bafa gölü yakınlarında Beş parmak Dağlarını ve hikâyesini dinlerken Bafa gölü kenarında çaylarımızı yudumluyor ve İonya’nın başkenti olan ve Antik Çağda nehir Tanrısı Meandros’un evi olarak bilinen Menderes Irmağı’nın taşması sonucu sular altında kalmış olan Milet Antik Kenti’ne doğru yol alıyoruz. Antik Tiyatro, Agora, Akropol, tapınaklar ve sunaklar ve İlyas Bey Camii gezdikten sonra Priene antik kentine gidiyoruz. Tarihte ilk ızgaralı plan şeklinde yapılan kent Antik çağın modern şehir mimarisi hakkında bizlere ilginç örnekler sunuyor. Antik kent gezimiz sonrasında akşam yemeği ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

 

4. Gün

Pamukkale – Travertenler – Hierapolis Antik Kenti – Karahayıt Kasabası – Kızıl Su

Değerli Konuklarımız sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası hareketle Pamukkale’ye doğru yola çıkıyor ve milyonlarca yıl önce oluşmaya başlamış beyaz travertenler üzerinde dolaşma fırsatını elde ediyoruz. Ardından travertenlerin hemen üzerinde yer alan Hierapolis Antik Kent’ini gezmeye başlıyoruz. Burada sırasıyla tiyatro, hamam, Gymnasium, Apollon Tapınağı’nı, Cin delikleri, Su kanalları Nekropol gezilerimizin ardından Karahayıt kasabasında yer alan kızıl suyu görüyoruz. Pamukkale’ye özgü tekstil ürünlerinden almak için tekstil mağazalarında alışveriş molası verip dönüş için hareket ediyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz.  Bir başka Gezisepeti organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz. (İzmir’de ve Bursa’da katılan misafirlerimiz İstanbul’da inmek zorundadırlar.)

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Travego, Tourismo, Man Fortuna otobüsler İle ulaşım,                                        
Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı,
Açık büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,                      
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                
Gezisepeti Otobüs içerisindeki zengin ikramlar,
1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,  
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,  
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri,
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Kuşadası & Pamukkale Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Kuşadası & Pamukkale Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.