Kuzey Ege Turu / Kuşadası – Çeşme – Foça – Bergama – Ayvalık – Assos – Bozcaada – Gelibolu

1. Gün: ( Selçuk’a Gece Yolculuğu )

1.Gün. (Kuşadası’na Gece Yolculuğu)
21.00 Ömür Plaza Önü,
22.00 Trump Alışveriş Merkezi Otoparkı,
23.00 Kadıköy Yeni Salıpazarı otoparkı,
23.30 Çayır ova MC Donald önü,
00.30 İzmit Halk evi durağı önünden katılan misafirlerimiz ile birlikte Balıkesir – Manisa üzerinden İzmir’e gece yolculuğu yapıyoruz


2. Gün: ( Şirince Kasabası – Efes Antik Kenti – Meryem Ana Evi – Kuşadası – Aqualand Parkı )

Değerli Konuklarımız İzmir Bornova Sapağından katılacak olan misafirimizi alıyor ve Kaybolmamış köy dokusu ile Eski bir Rum kasabası eski adı çirkince olan Meyve Şaraplarıyla ünlü Şirince’ye geliyor ve Kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı molamız sonrası Hz İsa’nın Annesi Meryem Ana’nın son yıllarını yaşadığı ve bugün Hristiyanların Hac olarak ziyaret ettiği Meryem Ana evini ziyaret ediyoruz. Meryem Ana Evi ziyaretimiz sonrasında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesinde yer alana Antik Dönemin en önemli ticaret ve liman kentlerinden biri olan Efes Antik Kentimizi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Efes Antik kentinde bulunan Agora, Bouluteryon, Prtitenyon, Hamam, Tiyatro, Tapınakları geziyoruz. Antik şehir gezimizin ardından öğle yemeğimizi için serbest zaman veriyor ve serbest zaman sonrasında Kuşadası’na ulaşıyoruz. Ekstra katılmayan misafirlerimiz akşam konaklama yapacağımız otelimize geçip dinlenebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


3. Gün: ( Çeşme Kalesi – Kervansaray – Ilıca – Alaçatı – Urla – Yorgo Seferi’sin Evi – Konak Meydanı – Saat Kalesi – Hükümet Konağı – Tarihi Asansör – Kordon )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. MS 2’nci yüzyılın sonlarında yaşamış ünlü Yunan gezgin ve coğrafyacı Pausanias’a göre Giritliler tarafından kurulan Çeşme’de ilk olarak, Osmanlı hâkimiyetine girdikten sonra muhtemelen 14’üncü yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin edilmekte olan Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Kale’ye ek olarak yapılan Kervansarayı da gördükten sonra rehberimizin anlatımını Kalenin muhteşem manzarasına doğru dinliyoruz. Ardından Ilıca’ya geçiyor Ilıca’da yapacağımız panoramik turun ardından bölgenin en iyi plajlarından birinde yüzme molası veriyoruz. Molamızın ardından tarihi taş evleri ve rüzgâr sörfüne elverişli plajları ile ünlü olan Alaçatı’ya geçiyoruz. Ege’nin bu şirin beldesinde Sakız ağaçlarını görüp, Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda yürüyerek yapacağımız gezimizde meşhur sakızlı reçel ve sakızlı dondurma tadabilirsiniz veya sakızlı ürünler satın alabilirsiniz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanda Kumru yemenizi tavsiye ederiz. Serbest zamanımızın ardından Urla’ya geçiyoruz. İlk olarak Yunanlı ünlü şair Yorgo Seferis'in Evi’ni ziyaret ediyoruz. Burada şairin hayatı hakkında alacağımız bilgilerin sonrasında adı Urla ile özdeşleşmiş Tanju Okan'ın anısına yapılan parkın çevresinde kısa bir fotoğraf molası verip, günümüzden 2600 yıl öncesinden kalma ve bugün işler hale getirilmiş olan zeytinyağı fabrikasını görüp bu mucizevî ağaç ve onun ürünü olan zeytinyağı hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında İzmir’e geçiyoruz. Konak Meydanından başlayarak Kordon gezisi, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Tarihi Asansör gezisini yapıyoruz ve gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: ( Foça – Foça Tekne Turu – Bergama – Pergamon Antik Kenti – Zeus Sunağı – Athena Tapınağı – Onyx Taş Atölyesi )

Değerli Konuklarımız; Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize biniyor ve Foça tekne turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mitolojide hikâyeleri anlatılan denizkızlarının eskiden yaşadıkları şimdi ise dünyaca ünlü ve nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının yuva yaptığı siren kayalıklarını görüyoruz. Ardından Orak Adası, İncir Adası, İngiliz Burnu, Fener adası, Metalik Ada, Küçük deniz koylarını geziyor ve bu koylarda yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimizi de teknemizde aldıktan sonra karaya dönüyor ve Aliağa üzerinden Bergama’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bergama’ya varışımızın ardından Pergamon Antik kentinde Bergama ovasına hâkim bir tepenin üzerine yapılmış ve Bergamo’nun yönetim merkezi olan Akropole çıkıyoruz. Sonrasında Almanya ya kaçırılan Zeus Sunağı, şaşırtıcı bir mimari ile dik şekilde inşa edilmiş Tiyatrosu, Bakhüs Tapınağı, Bergama Kütüphanesi, Athena Tapınağı gezilerimizin ardından otobüsümüze biniyor ve şehir merkezinde bulunan Kızıl Kuleyi görmeye gidiyoruz. Bölgedeki taş ocaklarından çıkarılan onyx taşının işlendiği atölyeleri ziyaret ederek taş hakkında bilgi alıyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: ( Ayvalık – Cunda Adası – Ayvalık Tekne Turu – Şeytan Sofrası )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından eskiden kokulu ada anlamına gelen Moshinos, Türklerin ise Cunda dedikleri Alibey Adasını gezmeye başlıyoruz. Eski bir Rum kasabası olan Cunda Adasının tarihi sokakları ve taş evleri arasında nostaljik anlar yaşayacağımız bir gezinti yapıyoruz. Adada bulunan 8 kiliseden günümüze en iyi şekilde korunarak ulaşabilmiş Taksiriyarhis Kilisesi gezintimiz ve fotoğraf çekimlerimiz sonrasında Ayvalık tekne turumuzu yapmak üzere limanda bizi bekleyen teknemize biniyor ve Ayvalık’ın eşsiz koylarına dümen kırıyoruz. Denizin, güneşin, eğlenceli animasyonların tadını çıkartıyor, bir birinden güzel Koylarda (Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koyu) yüzme molaları veriyoruz. Öğle yemeğimizi teknemizde yörenin en meşhur balığı papalina-sardalye ve salatadan oluşan menümüz ile alıyoruz (Ekstra). Gün boyu sürecek bu keyifli tekne gezimizin ardından teknemizden iniyoruz. Ayvalık’a özgü meşhur sakız dondurmasından ya da Taş Kahvede sunulan Sakızlı Türk Kahvesinin tadına bakabilirsiniz. Akşamüzeri güneşin batışını izlemek üzere Cunda Adasından ayrılıyor ve Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi gördükten sonra, Ayvalık koylarının ve Midilli adasının doyumsuz manzarasını ve günbatımını çaylarımızı yudumlayarak seyrediyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: ( Bozcaada – Rüzgargülleri – Ayazma Plajı – Mermer Burnu – Assos – Antik Liman – Hüdavendigar Camii )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında bugün ilk olarak Bozcaada feribotuna binmek için Geyikli iskelesine doğru hareket ediyoruz. Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. Burada sizlere serbest zaman vereceğiz, Bu süre zarfında arzu eden konuklarımız Minibüsler ile Ayazma Plajına giderek yüzebilirler, arzu eden misafirlerimiz ise adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapabilirler, adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve adada yetiştirilen farklı üzüm türlerinden elde edilen şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp Feribota binerek Assos’a hareket ediyoruz. Behramkale Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos’ ta Akropol, Lesvos Adasına hâkim bir tepe üzerine dor düzeninde inşa edilmiş Athena Tapınağının anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol’ünün gezilmesinin ardından bölgenin ilk İslamiyet yapısı olan Hüdavendigar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Assos Köyü içinde verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Antik Liman’a inebilirler (Ekstra). Serbest zamanımızın ardından otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: ( Çanakkale – Truva Antik Kenti – Gelibolu Yarım Adası )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında Ege’nin Kuzey Kıyılarında yaptığımız unutulmayacak bu yolculuğun son gününe Anadolu tarihinin en büyük savaşlarından birinin gerçekleştiği Truva Kenti’ne gidiyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva(Troia) Antik Kenti 5000 yıllık tarihe sahip, 9 kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan Antik şehirde; iç içe geçmiş surları, rampalı kapıları, sunak, hamam, tiyatro, odeon, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra Çanakkale’ ye doğru yol alıyoruz. Yol üstünde Çimenlik Kalesini ve Kilitbahir’i panoramik olarak görüyor ve Çanakkale’ den feribot ile Eceabat’ a geçiyoruz. Eceabat’ da aldığımız öğle yemeği sonrasında Birinci Dünya Savaşı içerisinde yer alan en önemli cephelerden biri olan Çanakkale Cephesinde en büyük çarpışmaların geçtiği Gelibolu Yarımadası Milli Parkı içerisinde gezimize başlıyoruz. Abide, Kabatepe, 57. Alay, Conk Bayırı gezilerimizi yaparak Yarımadadan ayrılıyor ve İstanbul’a olan dönüş yolculuğumuza Keşan, Tekirdağ üzerinden devam ediyoruz. Akşam saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına bırakıyor ve bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileği ile veda ediyoruz.

Not:  (İzmit, Çayırova ve Bursa’dan katılan Misafirlerimiz Kadıköy Yeni Salıpazarı Otoparkında inmek durumundadırlar)


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                        
 Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
 Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
 Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                     
 Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  
 Coral Travel Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar, 
 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası, 
 Profesyonel Rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Müze Ören yeri giriş ücretleri,
Ekstra belirtilen organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Kuzey Ege Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Kuzey Ege Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.