Ege Akdeniz Turu / Bodrum - Marmaris -Fethiye -Antalya

1. Gün: ( Bodrum’a Hareket )

21.00 Zeytinburnu İSPARK,
22.00 Beşiktaş Yıldız Camii,
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı,
23.30 Çayır ova MC Donald önü,
00.30 İzmit Halk evi durağı önünden katılan misafirlerimiz ile birlikte
Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Gezisepeti otobüs içi ikramları eşliğinde Selçuk’a gece yolculuğu yapıyoruz.


2. Gün: ( 1. Bodrum Tekne Turu )

Değerli Konuklarımız, 05.00 İzmir Bornova Sapağından katılacak olan misafirimizi alıyor, Selçuk üzerinden Ege Deniz’ine dökülen Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlar ile oluşan Bafa Gölüne doğru hareket ediyoruz. Bafa Gölü kenarında sabah kahvaltı için mola veriyoruz (Ekstra), turumuzun ilk gününe tekne turu ile başlayacağımız için kıyafetlerimizi de burada değiştirebilme imkânı bulacağız.  Kahvaltı molasının ardından rehberimizden Beş Parmak Dağlarının hikâyesini dinleyerek Bodrum’a ulaşıyoruz. Bodrum Yat Limanında bizi bekleyen teknemize biniyor ve Ege’nin masmavi sularına açılıyoruz. 1. Bodrum Tekne Turu; Karaada Koyu, Meteor Çukuru Koyu, Akvaryum Koyu, Tavşan Burnu, Poyraz Koyu gezilerimizi yapıyor ve Mydos Kapısı, Anfi Tiyatroyu görüp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: Akyaka – Gökova Tekne Turu - Azmak Çayı Tekne Turu - Marmaris

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Milas  - Yatağan üzerinden Gökova’yı Muğla’ya bağlayan Sakar Geçidini geçiyor, güzel bir mimari yapıya sahip olan evleri ile ünlü Akyaka Beldesine geliyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize biniyor, Gökova’nın masmavi denizine dümen kırıyoruz. GÖKOVA TEKNE TURU; Gökova nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce kum, Lacivert Koy, demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında bulunmaktadır. Akşamüstü tekneden iniyoruz. AZMAK ÇAYI TEKNE TURU; kanal teknelerine binip doğal sit alanı ilan edilmiş olan, göçmen kuşların, su samurlarının yaşadığı, balıklarının yumurtlamaya geldiği AZMAK ÇAYI nı görmek için Nehir’e dümen kırıyoruz. Azmak çayında gerçekleştirdiğimiz tekne turumuzun ardından üzerimize sinen deniz kokusuyla Akyaka’dan ayrılıyor Marmaris’e hareket ediyoruz. Okaliptüs ağaçları ile çevrelemiş bulunan ÂŞIKLAR YOLU üzerinde Fotoğraf molası veriyor, Marmaris de bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde, Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile birlik de Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağına gidiyoruz (ekstra)


4. Gün: Dalyan Tekne Turu – Köyceğiz Gölü - İztuzu Plajı - Göcek Yat Limanı - Katrancı Koyu - Ölüdeniz

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Marmaris den ayrılıyor Dalyan’a hareket ediyoruz. Köyceğiz Gölü’nü geçiyor ve Dalyan’a ulaşıyoruz. DALYAN TEKNE TURU; Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz, Balık üretme çiftliklerini geçiyor, Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İz tuzu plajına ulaşıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek Nehrin kenarında vereceğimiz öğle yemeği molası sonrası Göcek’e hareket ediyoruz. Çevreyi gezebilmeniz için burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Göcek’ten ayrılıp Fethiye’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Katrancı koyunda vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Fethiye’ye ulaşıyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendini Babadağ’dan aşağıya atan Belce Kız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belce kız Koyunu görüp, Ölüdeniz ’de yüzme molası veriyoruz. Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Barlar sokağına gidiyoruz. (Ekstra)


5. Gün: 12 Adalar Tekne Turu - Göbün Koyu - Tavşan Adası

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Fethiye marinaya gidiyor ve bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. 12 ADALAR TEKNE TURU; Fethiye’nin masmavi sularına açılıyoruz. Belcekız ın eşi benzeri olmayan koylarında yüzme molaları vereceğimiz tekne turumuzda Tavşan Adası, Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Zeytinli Adası, Tersane Koyu gibi koylarda demir atıp, yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuzun sonunda karaya çıkıp, Telmessos Antik tiyatrosunu panoramik olarak görüyor ve otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, dileyen misafirlerimizle birlikte akşam yemeği sonrasında Hisarönü barlar sokağına gidiyoruz (Ekstra)


6. Gün: Saklıkent Kanyonu – Kalkan – Kaş – Kekova – Üçağız – Kekova Tekne Turu – Demre - Beach Park

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Eşen Çayı’nın bir kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu 18 km uzunluğundaki SAKLIKENT kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir, sonrasında kanyonun girişinde bulunan Restoranlarda sıcak çaylarını yudumlayabilirler. Saklıkent’e veda edip, yolculuğumuza Kalkan – Kaş üzerinden Güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları ve rehberimizin anlatımları ile devam ediyoruz. Kekova’nın giriş kapısı aynı zamanda kendisine has köy dokusuyla bizleri karşılayacak olan Üçağız’a ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle denize açılıyoruz. KEKOVA TEKNE TURU; Tekne turumuzda Esmeralda, Tersane ve Hamidiye koyunda yüzme molaları vereceğiz. Tekne turumuzda Simena Köyü, Kekova Adası  ve  M.Ö  ll.yy da  bir  depremle denizin  dibine  batmış  olan  Batık Şehri gördükten sonra Üçağız’da karaya çıkıyoruz. Kasabadan alacağımız dağ kekiklerinin kokusu ile otobüsümüze binip Noel Baba’nın yaşamış olduğu Demre üzerinden yol alarak Finike, Bey Dağları üzerinden Kemeri görerek Antalya’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlik de Antalya’nın en güzel yerlerinden BEACH PARK’ a gidiyoruz (Ekstra).


7. Gün: Düden Şelalesi - Antalya Kaleiçi - Köprülü Kanyon’da Rafting Heyecanı

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antalya’nın ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi’ne gidiyoruz. Cumhuriyet meydanında bulunan seyir terasında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Düden şelalesine hareket ediyoruz. Şelale de vereceğimiz serbest zaman da çaylarımızı yudumluyor, Dünyadaki sayılı Milli Parklardan biri olan tabiat harikası Köprülü Kanyon’una doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7 den 77 ye herkesin katılabileceği, RAFTİNG heyecanını Köprü Çay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (EXTRA – 55,00 TL) . Köprülü kanyondan ayrılıyor, Afyon – Kütahya – Bursa üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


8. Gün: (İstanbul’a dönüş)

Değerli Konuklarımız, gece ilerleyen saatlerde İstanbul’a ulaşıyor, sizleri almış olduğumuz kalkış noktasına bırakıyoruz. Bir başka Gezisepeti organizasyonunda buluşmak dileği ile sizlere veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Trevego – Tourismo-Man Forttuna Otobüsler ile ulaşım                                        
Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği                     
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                
GEZİSEPETİ Otobüs’ü içerisindeki ikramlar, 
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası, 
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri, 
Müze Ören yeri giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Ege Akdeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Ege Akdeniz Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.