Vizesiz Balkan Turu / Belgrad, Saraybosna. Mostar–Trebinje, Kotor – Budva – Bar – Tirana

1. Gün: İSTANBUL – BELGRAD

Büyükçekmece den servis kullanacak misafirlerimizle saat 12:00 de belirtilecek noktada buluşma.Diğer misafirlerimiziçin Atatürk Havalimanı DışHatlar Gidiş Terminali Air Serbia Kontuarı önünde saat 13.30 de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Air Serbia  15:40 tarifeli uçağıyla Belgrad’a hareket. Saat 16:20 Belgrad’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Turumuzun ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme.. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
Sabah Kahvaltısı:
ÖğleYemeği: Uçakta
AkşamYemeği:  Otelde alınacaktır
Konaklama:Belgrad
Para Birimleri :  Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 123 Dinar )
Rota: Belgrad


2. Gün: SARAYBOSNA

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında özel otobüsümüzle Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz ve varışımızla birkikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz.  Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen FatihCamii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme.

DileyenmisafirlerimizekstradüzenlecekolanBoşnakgecesinekatılabirler.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açıkbüfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
ÖğleYemeği: Yerel Restoran
AkşamYemeği:  Otelde
Konaklama: Saraybosna
Para Birimleri :  Bosna Markı ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Bosna Markı )
Rota: Saraybosna
Toplam Kat EdilecekMesafe: 294 km

 


3. Gün: SARAYBOSNA – MOSTAR –TREBİNJE

Uyandırma ve sabah kavaltısının ardından otelimizden ayrılarak Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (MimarHayreddintarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje’ye harekediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Trebinje’deki otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından extra olarak organize edilecekolan Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler.(Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesiya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eskişehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
ÖğleYemeği: YerelRestoran
AkşamYemeği:  Oteldealınacaktır
Konaklama: Trebinje
Para Birimleri :  Bosna Markı ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Bosna Markı ), HırvatKunası ( Ortalama Kur 1 Euro : 7.49 Kuna )
Rota:  Saraybosna – Mostar – (Dubrovnik) - Trebinje
Toplam Kat EdilecekMesafe: 299 km

EKSTRA
Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan BoşnakGecesi Turuna katılabilirler.
BoşnakGecesi : 35 Euro


4. Gün: TREBINJE – KOTOR – BUDVA – BAR – TİRANA

Sabah alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (EskiŞehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası ilk durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva olacak. Burada yapacağınız yürüyüş turunda Stari Grad (Eski Şehir Merkezi) ve Kaleyi gezeceğiz. Son Durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Bar üzerinden geçerek Arnavutluk sınır kapısından geçerek Arnavutluk’un başkenti Tirana’ya hareket etiyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transfer.Akşamyemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır
Konaklama:Tiran
Para Birimleri :  Euro, Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 137 Lek )
Rota:  Trebinje – Kotor – Budva – Bar - Tirana
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 276 km

 


5. Gün: İRANA -STRUGA - OHRİD

Otelimizde alınacak sabah kavaltısının ardından otelimizden ayrılarak pamoramik Tiran şehir turumuz başlıyor.Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya’nın  Struga kentine giriş yapıyoruz.Ohri’deki otelimize varışımızla birlikte Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’ deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği:
Konaklama: 
Para Birimleri :  Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 137 Lek ), Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar)
Rota:  Tirana – Ohrid
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 135 km

EKSTRA
Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.
MakedonGecesi : 35 Euro

OHRİD – SV. NAUM – RESNE – BİTOLA- ÜSKÜP

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman.

Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Sv. Naum – Resne – Bitola turuna katılabilirler. Otel önünden hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği: Otelde alınacak.
Konaklama: Ohrid
Para Birimleri :  Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar)
Rota:  Ohrid – Sv.Naum – Resne - Bitola
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 120 km

 


6. Gün:

OHRİD – TETOVO - ÜSKÜP

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Makedonya’nın başkenti Üsküp’ e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Gostivar. Gostivar şehir turunun ardından Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen’de Alaca Cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ ni ve bir mimari eser olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varışımız öncesi dileyen misafirler ekstra düzenlenecek Matka turuna katılabilirler .Sonrasında Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor.

Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği:  Otelde alınacaktır
Konaklama: Üsküp
Para Birimleri :  Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar)
Rota:  Ohrid – Tetovo - Üsküp
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 171 km


7. Gün: ÜSKÜP – BELGRAD

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Belgrad’a doğru yola çıkıoruz. Varışımızla birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği:  Otelde alınacak.
Konaklama: Belgrad
Para Birimleri :  Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 123 Dinar )
Rota:  Üsküp – Belgrad
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 182 km


8. Gün: BELGRAD - İSTANBUL

 

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Belgrad hava alanına doğru yola çıkıoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle saat 12:20 İstanbul’a hareket. İstanbul’a saat 14:55 de varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Programda belirtilen havayolları ile belirtilen parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Alan/otel/alan transferleri ile şehirlerarası transferler
Programda belirtilen kategori otelde toplamda 7 gece yarım pansiyon konaklama
Zorunlu sigorta (mesleki sorumluluk)
Panoramik şehir turları
Türkçe Tur liderliği hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

15 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.)
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (15 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.)
Kişisel harcamalar
Programda dahil olduğu belirtilmeyen öğünler
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri
Ekstra turlar
Talep edilirse bağlantı bedeli

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Air Serbia Hava Yolları uçak içi yemek hizmetleri koltuk aralıkları güler yüzlü personeli ile konforlu bir havayoludur.
  Balkanların en güzel tarihinde , tüm detayları titizlikle hazırlanmış muhteşem programımızla rüya gibi 8 gün geçireceğiz.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Vizesiz Balkan Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Vizesiz Balkan Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.