Klasik İtalya & Yunanistan & Balkan Turu / Roma - Floransa - Venedik - Selanik - Belgrad - Sofya

1. GÜN: İSTANBUL - SELANİK - IGOUMENITSA

Sabah saat 05.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önü saat 05.30’da Mecidiyeköy Bambi Cafe Önü ve saat 06.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.), İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turumuz. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in kafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp kafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Igoumenitsa Limanına hareket Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 23.55’de hareket. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

2.GÜN: BARİ - ROMA (POMPEİ & IŞIKLAR ALTINDA ROMA) 

Sabah yerel saat ile 09.30’da İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varış ve takiben otobüsümüz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiYol güzergâhımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (75 Euro) gerçekleştirebilme imkânı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği (20 Euro) Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Âşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkânı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum,  Via Del Corso, Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir.

3. GÜN: ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. 

4. GÜN: ROMA -  FLORANSA          

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Şehre varışın ardından, FLORANSA şehir turunu gerçekleştiriyoruz.Bu turumuzda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası şehir merkezinde serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak ve alışveriş yaparak değerlendirebilirler.

5.GÜN: FLORANSA (PİSA & SİENA)

Sabah kahvaltısınınardındanrehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa - Siena (70 Euro)turumuz. Bu turumuzda; Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pisa‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca, Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan, Campo die miracoli (Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pisa ’da göreceğimiz yerler arasındadır.

6.GÜN: FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltısı ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ileVenedik şehir turumuzu yapmak üzre hareket ediyoruz. Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimiz onayladıkları taktirde Özel vapurettolar ile (15 Euro) tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiGondollar turu (25 Euro)ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkânı yakalıyoruz.Ayrıca, yine rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası (35 Euro) turuna katılabilirler.

7.GÜN: VENEDİK(MİLANO&VERONA&GARDA)

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tam gün sürecek olan Milano&Verona&Garda Turunu (90 Euro)gerçekleştiriyoruz. Turumuzda ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz.  Eski şehri, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardındanSanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz.

8.GÜN: VENEDİK - BELGRAD (BLED GÖLÜ)

Sabah kahvaltısınınardından odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü (25 Euro) turuna katılabilirler. Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz.

9.GÜN: BELGRAD - SOFYA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve hareket: Öğle üzeri Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış. Varışı takiben düzenlenecek olan Sofya Panoramik şehir turu gerçekleştirilecektir. Gezimizde St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğunun ardından İstanbul’a hareket ve varışımıza takiben gezimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İstanbul - Selanik-Igoumenitsa-Bari-Roma-Floransa-Venedik-Belgrad-Sofya - İstanbul arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmetleri,
Roma - Floransa - Venedik - Selanik - Belgrad - Sofya’ da gerçekleştirilecek şehir turları,
Venedik‘te ( Treviso,Padova veya Mestre) 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Floransa’da (Montecatini) 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Roma’da 4* Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Belgrad’da 4* Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
Igoumenitsa - Bari arası Feribot yolculuğu,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize işlem ve ücreti (120 Euro),
Yurt Dışı Çıkış Harcı(15 TL),
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
Şehir konaklama vergileri (Yolcular Tarafından Otele Ödenir),
Seyahat sağlık sigortası (15 Euro),
Ören yerleri giriş ücretleri,
Şoför ve Rehber bahşişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Klasik İtalya & Yunanistan & Balkan Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Klasik İtalya & Yunanistan & Balkan Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.