Batı Karadeniz Turu / Karabük–Safranbolu–Hükümet Konağı-Kaymakamlar Evi–Arasta Çarşısı-Yörük köyü–Sipahioğlu Konağı

Batı Karadeniz Turu

Karabük–Safranbolu–Hükümet Konağı-Kaymakamlar Evi–Arasta Çarşısı-Yörük köyü – Sipahioğlu Konağı 

 

1.Gün

Kalkış Yerleri:

07:00 Zeytinburnu İSPARK
07:30 Beşiktaş Yıldız Camii
08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
08:15 Çayırova Mc Donalds
09:00 İzmit Halkevi Durağı

KARABÜK – SAFRANBOLU –HÜKÜMET KONAĞI- KAYMAKAMLAR EVİ – ARASTA ÇARŞISI

Değerli Konuklarımız, yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte hareket ediyor ve Karabük’e gidiyoruz. Türkiye’nin en eski yatırımlarından biri olan Karabük Demir Çelik fabrikasını panoramik görüyor ve dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimarisini yansıtan evleri görebileceğimiz Eski Safranbolu’ ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyor ve ekstra öğle yemeğimiz sonrasında Safranbolu’ya hâkim bir tepede bulunan Hükümet Konağına yürüyüşümüze başlıyoruz. Hükümet Konağı ve Saat Kulesi gezimiz sonrasında Rum ve Türk Mahallelerinin Panoramik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar EviCinci Hanı ve hamamı ( Panoramik ), İzzet Mehmet Paşa Camii gezileri sonrasında Demirciler, Bakırcılar ve Semerciler çarşılarından geçerek Arastacılar Çarşısına geliyoruz. Zamanın en önemli yemeni üretim merkezlerinden biri olan bu çarşı kurtuluş savaşı sırasında ordunun yemeni ihtiyacının büyük kısmını karşılamıştır. Arasta çarşısında şimdi hediyelik eşya satışı yapan küçük dükkânlar yer almaktadır. Burada yapacağımız alışveriş sonrasında, meşhur Safranbolu Lokum İmalathanesi gezimizi yaparak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
 
Ekstra Cam Teras Gezisi: 15,00 TL’dir. 80 Metre yükseklikte inşa edilen cam teras, 75 ton ağırlık taşıyabilmektedir. Safranbolu’nun İncekaya Vadisine yapılan teras görülmeye değer bir yerdir.

2.Gün

YÖRÜK KÖYÜ – SİPAHİOĞLU KONAĞI – AMASA KALESİ – ANTİK LİMAN – ÇEKİCİLER ÇARŞISI – BOZTEPE – DEVREK BOSTAN ATÖLYESİ

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası bir zamanlar Bektaş-i Yörüklerinin yaşadığı Eski adı Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adı Yörük köyü olan Safranbolu’nun küçük bir maketi niteliğindeki köye gidiyoruz. Burada Sipahioğlu konağı, Eski çamaşırhane gezilerimizi tamamlayıp Amasra’ya hareket ediyoruz. Çam, Meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz.  Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya’nın Göz Bebeği) ” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Bakacak tepesinde ilçeyi kuşbakışı izleme fırsatı buluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restoranında sınırsız balık ve meşhur salatası ile alıyor ve Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri),  gezilerinden sonra Devrek’e gidiyor ve Baston yapım Atölyesine uğruyoruz. Burada yapacağımız alışveriş sonrasında dönüş için hareket ediyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz.  Bir başka Gezisepeti organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Travego, Tourismo, Man Fortuna otobüsler İle ulaşım,                                        
Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,            
Açık büfe 1 Sabah Kahvaltısı,
Açık büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği,                      
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                
Gezisepeti Otobüs içerisindeki zengin ikramlar,
1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,  
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,  
Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri,
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,
Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,
Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Batı Karadeniz Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Batı Karadeniz Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.