Bursa - Uludağ - Cumalıkızık / ULUDAĞ - BURSA - CUMALIKIZIK

1. Gün: - Uludağ - Bursa

Siz değerli Gezisepeti misafirleri ile buluşmamızın ardından Uludağ'a doğru yolculuğuza başlıyoruz.  Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk ardından Uudağ zirveye ulaşıyoruz . Burada dileyen misafirlerimiz anlaşmalı kayak evimizden indirimli olarak kayak malzemelerini kiralayabilir ve gün boyu kayak yapabilirler. Kayak yapmayacak olan misafirlerimiz gün boyu dağ havasında yürüyüş yapabilir kartopu oynayabilir ya da kızak keyfi sürebilirler. Dileyen misafirlerimiz  telesiyejleri kullanarak zirveye çıkarak sıcak içeceklerini içebilirler .Dağ da bu keyifli anları geride bırakarak saat 16.30 da aracımızda tekrar buluşarak Uludağ'dan ayrılıyoruz ardından Dünyanın en büyük Panorama Müzesi

'1326 Bursa' Fetih Müzesi'ni geziyor ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz. Otele ve yerleşme ve akşam yemeğinin ardında dileyen misafirlerimiz Bursa’nın eğlence tesislerinde gece eğlencesine katılabilirler. ( ekstra )


2. Gün: Cumalıkızık - İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası hareketle Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “ Kızık “  köylerinden Cumalıkızık Köyüne gidiyoruz. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi’ne misafir oluyoruz. Cumalıkızık’ta geçireceğimiz serbest zamanın ardından hareketle  Uludağ eteklerindeki, Yeşili, Şeftalisi, Kebabı, İpeği, Bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan Bursa’ya dönüyoruz. Heykel ve Yeşil ( Yeşil Camii ve Yeşil Türbe ) ve Emir Sultan türbesi gezilerini takiben. Tarihi Kapalı Çarşı ve Ulu Camii gezisini yaparak  , dünyanın en eski çarşılı köprüsü '' Irgandı Köprüsü '' görüyor ve Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyoruz , şehrin panoramik fotoğrafını çekiyoruz Serbest zaman sonrası   Akşam Saat 17:00 civarlarında dönüş yolculuğuna geçmek üzere yola çıkıyoruz dönüş yolculuğumuzda yol güzergahında vereceğimiz dinlenme ve yemek molasından sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi alış noktalarımıza bırakarak bir sonraki Gezisepeti Turunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ÖZEL ARAÇLARLA ULAŞIM
 • BURSA MERKEZ OTELİMİZDE Y.P 1 GECE KONAKLAMA
 • PROFESYONEL KOKARLI REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • TUR PROGRAMINDA BELİRTİLEN TÜM GEZİLER

MİLLİ PARK GİRİŞLERİ
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İLK GÜN SABAH KAHVALTISI
 • TÜM ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM YEMEKLERDE ALINAN ALKOLLÜ VE ALKOLSÜZ İÇECEKLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

TÜM ÖZEL HARCAMALAR

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bursa - Uludağ - Cumalıkızık Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Bursa - Uludağ - Cumalıkızık Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.