NOSTALJIK UKRAYNA TURU /

1. Gün: ODESSAPAZARTESI

KK7821 IST-ODS 16:20 - 17:55 

Odessa’ya varışınızın ardından otele transfer.  


2. Gün: ODESSASALI

Otelde sabah kahvaltısından sonra çıkacağımız şehir turunda Avrupa’nın en güzel Opera binalarından biri olan Odessa Operasını, tarihi Filarmoni binasını, Deribasovskaya caddesini, görkemli Transfigürasyon katedralini, 2. Katerina ve Odessa’nın en ünlü valisi Duke heykellerini, görüyoruz. Primorski bulvarı boyunca yürüyerek aşk köprüsünü geçip  Potemkin merdivenlerinde mola vererek, Odessa limanı manzarısına yüksekten bakıyoruz. Turumuzun devamında Odessa halkının gönlünü fethetmiş ünlü şair ve yazar Puşkin’in heykeli ve etnografya müzesini panoramik olarak gördükten sonra otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. 

Arzu eden misafirlerimiz için KATAKOMB (25 EUR) turu. 

Tur sonrası tren istasyonuna transfer ve yatakli trenle Odessa-Lviv seyahati. 

012Ш Odessa-Lviv 2205 07:55 (0950 h) 


3. Gün: ODESSA-LVIVÇARŞAMBA

Lviv’e varışınızın ardından sabah kahvaltısı ve panoramikşehir turu. Lvivtrafiğekapalımeydanvecaddeleriile UNESCO listesindekişehirlerdenbiridir. OperaBinası, ÜnlüMariaZankovetskaTiyatroBinası, SvobadaMeydanı, PoltvaNehri, eneskikatedralvekiliselerinbulunduğuEskiŞehirMeydanı, AntikkentinkalbiRynokMeydanındadörtköşeolançeşmelerveTownHall’da 65 metreyükseklikteLiviv’inhoşmanzarasınındagörülebileceğive 150 yıldırbulunansaatkulesi,LatinGotikKatedralBarokKatedrallerBernardines, CizvitlerveDominicans, ünlüGoldenRoseSinagogu, muhteşemşehirsurlarıgörülecekyerlerarasındadır.  

Şehir turundan sonra otele transfer ve odalare yerleşme. 


4. Gün: LVIVPERŞEMBE

OteldesabahkahvaltısındansonraEKSTRA tam günEczacılıkmüzesi, Kahve madenleri, ÇikolataFabrikasıveArsenalturu, Degustasyonlu bira fabrikasi, Lychakiv mezarlığı turu.45 EURO/kişi başıYüzlerceyılönceinsanlarınhastalılarınanasılşifabulunduğunungösterildiğiEczacılıkMüzesi’ni, çikolatalarıdünyacaünlüolanLviv’deçikolatalarınüretimininziyaretçileregösterildiğiÇikolataFabrikası’nıveLviv’deyüzlerceyılboyuncafarklıgörüşlerdensiyasimahkumlarınhapsedildiğimeşhurzindanlarıziyaretedecekveşehrinkeşfedilmeyibekleyengüzelliklerini, rehberlerimizeşliğindekeşfedipbueşsizOrtaAvrupaşehrinintadınıçıkartacağız. Turumuzunardındanotelimizetransfer. Gecelemeotelimizde. 


5. Gün: LVIV-KIEVCUMA

Otelde Sabah kahvaltısı sonrası arzu eden misafirler için  Ekstra öğle yemekli (Altın Nal)Olesky ve Pidhirtsi Şato Turu(55 Euro) Lviv’in yaklaşık 70 Kilometre dışında bulunan ve orijinal halleri XVIII ve XIX yy’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yapıyoruz. Bu turda Viyana kuşatmasında haçlı ordularının komutanlığını yapan Jan Sobiesky’nin doğduğu evi görüp tarihe tanıklık edeceksiniz.   

Tur sonrası tren istasyonuna transfer ve trenle Kiev’e yolculuk. 

705ЛLviv-Kiev 18:47 23:53 (0506 h) 

Kiev’e varışveotele transfer, odalarındağılımı.Geceleme otelimizde. 


6. Gün: KIEVCUMARTESI

Sabah kahvaltısının ardından Kiev şehir turuna çıkıyoruz. Turumuz sırasında; Kiev'in kurucularının heykeli önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında tarihi Podil bölgesini gördükten sonra Mihailovski Meydanı'na hareket ediyoruz ve Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, Kiev hediyelik eşyaları ve el sanatları ürünlerini görebileceğiniz Andrevski yokuşuna geçiyoruz.  Kısa bir alışveriş molasından sonra Ayasofya meydanı, Altın Kapı, Merkez Opera ve Bale Binasını görerek turumuzu bitiriyoruz. 

Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Pechersk Lavra Manastırı,Mikro Minyatür Müzesi,2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisi(55 Euro) 

XI. yy’ın ortalarında kurulan manastır, 27 hektarlık alanı ile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı şeklinde 6 tanesi ise yerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır.  

2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dunya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım ise 3 kattan oluşur. Burada 2. Dünya Savaşı dönemine ait orjinal halleriyle saklanmış belge ve araçları yakından görme şansı bulacaksınız. 

Tursonrasıoteletransferveserbest zaman. Gecelemeotelimizde. 


7. Gün: KIEV-ODESSAPAZAR

Sabahkahvaltısınınardındanarzuedenmisafirlerimizdüzenlenecekolanekstraturlarakatılabilirler.UKRAYNA MİLLİ SANAT MÜZESİ gezisi (EUR 25 EURO) . 40000 parçanın sergilendiği müzenin en çarpıcı eserleri arasında Ukrayna heykel ve resim sanatının 12. Yuzyıldan itibaren en önemli parçalarını bulunmaktadır. 

Turumuzun devamında CHERNOBİL MÜZESİni ziyaret ediyoruz (25 EURO). 1986 yılında Dünya’nın gördüğü en büyük doğa faciasının nasıl meydana geldiğini göreceğimiz gezimizde bu olayın Dünya’yı nasıl etkilediğine tanıklık edeceğiz. 

Ardındanbelirtilensaatte trengarınatransferveyataklı trenle Odessa’ya seyahat. 

105KKiev-Odessa 21:15 06:18 (0903 h) 


8. Gün: ODESSAPAZARTESI

Odessa’ya varışta alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek SHUSTOV(35 EUR) konyak fabrikası. Tur sonrası belirlenen saatte hava alanına transferve Odessa-İstanbul uçuşu. 

KK7820 ODS-IST 18:45 - 20:25  


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Atlasglobal ile Istanbul-Odessa uçak biletleri 

1 gece Odessa’da, 2 gece Lviv’de, 2 gece Kiev’de BB konaklama 

Lviv ve Odessa’da tren yolculuğu sonrası kahvaltı 

Odessa-Lviv, Kiev-Odessa yataklı tren biletleri (2. Sınıf) 

Lviv-Kiev hızlı tren bileti (2. Sınıf) 

Alan transferleri ve panoramik şehir turları 

Transfer ve turlarda Türkçe rehber 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar, öğle,akşam yemekleri 

Trenlerde 1. Sınıf farkı: EUR 150 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  NOSTALJIK UKRAYNA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  NOSTALJIK UKRAYNA TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.