İĞNEADA & KIYIKÖY /

1. Gün: Dupnisa Mağarası, İğneada, Demirköy Gezisi 

Belirlenen buluşma noktalarından siz değerli misafirlerimizi alıyoruz. Yol üzerinde alacağımız kahvaltı ( EKSTRA ) sonrasında Yaklaşık olarak 3 saat süren yolculuğumuzun ardından  ilk durağımız yolumuz üzerinde 2720 metre uzunlukta Dupnisa Mağarası ile başlıyoruz. Yanımıza fenerlerimizi almayı unutmuyoruz ki mağaranın içindeki güzelliklerin ayrıntılarını görebilelim. Fotoğraflamak için harika güzellikte olan mağara kuru ve sulu olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Rehberimiz eşliğinde gezimizi tamamlıyor ve ardından Trakya'nın doğa ile iç içe sahil kasabası İğneada'ya hareket ediyoruz.  
Dünyada sadece 5 yerde var olan doğal yapısı bozulmamış Subasar (Longoz Ormanları) Ormanları’na sahip 671 bitki çeşidini barındıran İğneada birçok ekosisteme ve biyolojik çeşitliliğe sahip. İğneada’da 7 adet gölden görülmeye müsait Mert Gölü’nü (Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana) geziyoruz. 4 mevsim görülebilecek yeşillikte doğaya sahip olan Trakya’nın incisi İğneada’da serbest zaman veriyoruz , ardından rehberimiz uygun gördüğü taktir de (yol durumundan dolayı) Demirköy’e hareket ediyoruz. Burada Dökümhane’yi görüyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethinde kullanılan topları bu köyde döktürmüştür. İsmini dökümhaneden alan Demirköy gezimizi de tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için İğneada'daki otelimize hareket. 


2. Gün: Vize, Kıyıköy, Kaya Manastırı (Aya Nikola) Turu 

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından gezimizin ilk noktası olan Vize’nin Mimar Sinan Mahallesi iç ve dış surlar arasında bulunan Küçük Ayasofya Kilisesi’ne (Gazi Süleyman Paşa Camii) hareket. VI. yüzyılda Jüstinyen döneminde Dionysos Mabedi’nin temelleri üzerine bazilika planında yapılan ahşap çatı, taş ve tuğladan inşa edilmiş olan kilisenin üç apsisi vardır. İçerisinde üçer sütunlu, iki sütun dizisi sonraki yıllarda payelere dönüştürülmüştür. Ahşap çatı bir süre sonra yıkılmış, XII. - XIII. yüzyıllarda yerine yüksek kasnaklı bir kubbe oturtulmuştur. Kubbenin dışında kalan yerlerde tonoz örtü sistemi kullanılmış ve böylece Bizans mimarlığında görülmeyen değişik bir plan düzenini görüyoruz. Ardından Trakya’nın tek antik tiyatrosu olan Odeon‘u ve tarihi surları görüyoruz. Vize’deki gezimizi tamamladıktan sonra Kıyıköy’e hareket ediyoruz.  
Trakya'nın gizemli kasabası Kıyıköy, Bizans ve Osmanlı'nın izlerini taşıyan buram buram nostalji kokan kalesi, evleri, limanı, sahili, bozulmamış mimari dokusu, eşsiz güzellikteki doğası, deniz ürünleri ile dikkat çekiyor. Surlarla çevrili Antik Kent, Kıyıköy Kalesi ve Küçük Kaya Manastırı diğer adıyla Aya Nikola Manastırı görülmesi gereken yerlerden. Hırıstiyan azizlerine ithafen isimleri verilen manastırlar içinde bu ismi almış olmasının ipucunu süren Alman Türkolog ve Osmanist Hans JOACH, 4. yy'da yaşayan Aziz Nikolaus (Noel Baba)'nın mezarının Babaeski'de olduğu savına dayanarak, bu yörede azizin çok önem atfedilen biri olmasına bağlar. Zemin kat kilise ve ayazmadan oluşurken, üst tarafta keşiş odaları yer almaktadır. Gezimizi tamamlamadan önce serbest zamanla sevdiklerinizle güzel kareler yakalayabilirsiniz. Kıyıköy gezimizi tamamlayarak İstanbul’a hareket ediyoruz.  Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka DogiTur organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.  
 

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks araçlarla ulaşım,  

* Profesyonel Kokartlı Rehber 
* Araç içi ikramlar,  
* Otelde 1 gece konaklama,  
* Otelde 1 sabah ve 1 akşam yemeği.  

* Seyahat Sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler,  
* Kişisel harcamalar,  

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  İĞNEADA & KIYIKÖY Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  İĞNEADA & KIYIKÖY Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.