BRASOV OCTOBERFEST FESTİVALİ ROMANYA ŞATOLAR TURU /

1. Gün: İstanbul - Kapıkule

Verilen Güzergahlarda Misafirlerimizle Buluştuktan Sonra Kapıkule Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Bulgaristan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Romanya’ya Giriş Yapacağımız Rusçuk/Giurgiu Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz Ve Pasaport, Gümrük İşlemlerinin Ardından Romanya'ya Gerçekleştireceğimiz 2 Gece 3 Günlük Tur Programımıza Başlamış Bulunmaktayız. 


2. Gün: Kapıkule – Bükreş

Bulgaristan Üzerinden Transit Geçerek Sabah Saatlerinde Sınır Kapılarındaki İşlemlerimizin Ardından Yol Üzerinde Bulunan Tesisimizde Kahvaltı Molası Veriyoruz Ve Kahvaltının Ardından Doğunun Paris’i Olarak Hafızalara Kazınan Aynı Zamanda Romanya’nın Başkenti Ve En Büyük Şehri Olan Bükreş’e Hareket Ediyoruz. Bükreş’e Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku Tarafından Yaptırılan “Halk Evi” (Parlemento Sarayı) , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Heykeli , Garnizon Binası , Unirii Meydanı , Bükreş Eski Şehir , Kraliyet Sarayı , Zafer Takı , Ünlü Romen Besteci Piyanist George Enescu Adına Yapılmış Müze , Bükreş’in En Ünlü Caddesi Olan Calea Victoriei , Havacılar Anıtı Bükreş Tarih Müzesi Panoramik Olarak Görülecek Yerler Arasındadır. Bükreş Şehir Turumuzun Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Köyler Müzesi Ve Nikolay Çavuşesku Evi Turuna Katılabilirler. (35 €) Ekstra Turumuzun Turumuzun Ardından Tur Bitimiyle Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Bükreş Hotelimizde. 


3. Gün: Bükreş – Sinaia – Bran – Brasov

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltımızın Ardından Transilvanya Bölgesine Hareket Ediyoruz. Transilvanya Bölgesine Ulaşmamızın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Drakula Şatosu – Peleş Sarayı – Brasov Octoberfest Turuna Katılabilirler (60€) İlk Olarak Avrupa’nın En Güzel Şatolarından Biri Olan Peleş Sarayı Ziyareti İle Başlıyoruz. Alman Prensi Ve Aynı Zamanda Romanya Kralı I. Carol Tarafından Yaptırılan Peleş Sarayı Mimari Ve İç Tasarımı İle Sizleri Büyüleyecek Saray Ziyaretimizin Ardından Bran Şehrine Hareket Ediyoruz Ve Burada Osmanlı Tarihinde Kazıklı Voyvoda Olarak Bilinen Iıı.Vlad'ın Kont Drakula Filmlerine Konu Olmuş Ve Vampir Efsanesinin Doğduğu Gizemli Drakula Şatosunu Ziyaret Ediyoruz. Misafirlerimiz Burada Meşhur İsli Peynirin (Kaşkaval) Tadına Bakabilirler Ve Hediyelikçilerde Alışverişlerini Yapabilirler. Sonrasında Tarihi Güzellikleri Ve Kafeleri İle Ünlü Braşov Şehrine Hareket Ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko Üslubunda İnşa Edilmiş Tarihi Yapıların Yer Aldığı Bu Güzel Şehirde Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş Dar Sokakları  Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Braşov Şehir Turumuzun Ardından Festivalin Yapıldığı Alana Geçiş Yapıyor Ve Rehberimizin Belirleyeceği Zamana Kadar Serbest Zaman Veriyoruz. Tur Programımızın Ardından Gecelemeyi Yapacağımız Transilvanya Bölgesinin Doğası En İyi Şekilde Korunmuş Sinaia Şehrine Geçiş Yapıyoruz. Hotele Check İn İşlelimiz Sonrası Serbest Zaman Geceleme Otelimizde 


4. Gün: Bükreş – V.Tırnova – İstanbu

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından İstanbul’a Doğru Dönüş Yolculuğumuza Başlıyoruz. Romanya – Bulgaristan Sınır Kapısı Olan Girgiu Ulaşmamız Sonrası Pasaport Ve Gümrük İşlemlerimiz Sonrası Ruscuk – V.Tırnovo Yolunu Takiben , Bulgaristan’ın İlk Başkenti Olan V.Tırnovo  Ulaşıyoruz. Kısa Panoromik Turumuzun Ardından Öğlen Yemeği İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Yolculuğumuza Devam Ediyoruz. Kapıkule Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz. Burada, Gümrük Ve Pasaport İşlemleri Ardından Türkiye’ye Giriş Yapıyoruz Gerekli Molalar Verilerek İstanbul’a Varışımızın Ardından Misafirlerimizi Alındıkları Noktalara Bırakıyoruz.  

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otobüsler İle Ulaşım 

Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları 

Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Mali Sorumluluk Sigortası 

2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama 

Hotel Ve Şehir Vergileri  

Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.) 

Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli 130 € (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır) 

İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€) 

Öğle ve akşam yemekleri 

Ekstra turlar  

Kişisel harcamalar 

Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  BRASOV OCTOBERFEST FESTİVALİ ROMANYA ŞATOLAR TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  BRASOV OCTOBERFEST FESTİVALİ ROMANYA ŞATOLAR TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.