BÜYÜK ORTA AVRUPA VE MUHTEŞEM GÖLLER TURU /

1. Gün:  İSTANBUL – LJUBJANA – BLED GÖLÜ – MARIBOR

Atatürk Havalimanı’nda Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarında siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1061 sefer sayılı uçuş ile 06:55’de Ljubjana’ya hareket. Saat 08:10’da Ljubjana’ya varisi ardından  Avrupa’nın en güzel görülmesi gereken  Gölleri arasına girmiş Bled Gölün’e doğru yola çıkıyoruz (tur ücretine dahildir.). Bled’de yürüyerek yapacağımız gezi sonrasi serbest zaman. (tur ücretine dahildir.) Bled Turu’muzdan sonra Ljubljana’ya Hareket. Varışımıza istinaden Avrupanin Ejderha Heyekelleri ve yeşili ile ünlü Başkentin sokaklarin’ da rehberimiz eşliğin de yapacağımız keyifli yürüyüşlü Ljubljana turumuz yapılacaktır (tur ücretine dahildir.)  Tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Slovenya’nin Drava nehri kiyisin da inşa edilmiş tarihi sehri Maribora doğru yola çıkıyoruz.  Varışımıza istinaden yürüyerek yapacağimiz panoramik şehir turu yapılacaktır . (tur ücretine dahildir.)  Tur sonrası aksam yemeği için serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme Maribor otelimizde. 

 


2. Gün: MARIOBOR - BALATON GÖLÜ -  BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Macaristan ’a doğru yola çıkıyoruz. Avrupanin en büyük gölü Macaristanin Denizi olarak bilinen Balaton Gölüne uğruyoruz (tur ücretine dahildir.). Varışımıza istinaden yürüyerek yapacağımız gezi sonrasi Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu esnasında; Eszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi (50 Euro) yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda   Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının  müzikleri  eşliğinde dans ederken limitsiz içkili ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. 


3. Gün:  BUDAPEŞTE- ESTERGON

Sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna Cikiyoruz. (tur ücretine dahildir.)   Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye dönüyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna (25 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde. 

 


4. Gün: BUDAPEŞTE – BRATİSLAVA – VİYANA 

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’den ayrılıp Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Bratislava ‘ya ugruyoruz. (tur ücretine dahildir.) Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Viyana’ya yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Viyana şehir turu yapılacaktır. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna (50 Euro)  katılabilirler. Bu turumuzda Viyananın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restarauntlarından birinde kemanlar, akordeonlar,  Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi Kahlenbergi’yi ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.  


5. Gün: VİYANA –PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıyor ve Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu yapılacaktır.  Sehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna (35 Euro) katılabilirler . Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 


6. Gün: PRAG – KARLOVY VARY

Sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turuna cikiyoruz (tur ücretine dahildir.).  17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi turuna (50 Euro) katılabilirler. Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya’ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceme otelimizde  

 


7. Gün: PRAG –CESKY KRUMLOW - SALZBURG

Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde Cesky Krumlov’a ugruyoruz. (tur ücretine dahildir.).  Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek. Turumuz sonrası Salzburg’a devam ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu yapılacaktır.  Salzach Nehri'nin ikiye böldügü, Klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın Sehri  rehberimiz eşliğin de yapacagimiz keyifli yürüyüşlü  turumuzdan Arnavut kaldirimli sokaklari, Mozartin evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır. Geceme otelimizde. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde 


8. Gün: SALZBURG HALLSTAT -ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından valizlerimiz ile otelimizden ayriliyoruz. Göller Bölgesi'nde yapılacak tam gün turumuzda bölgenin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarında, köylerinde  gezeceğiz. Wolfgangsee Gölü sonrası, Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan mutlaka görülmesi gereken köy olarak  UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Hallstatt’ı gezeceğiz (tur ücretine dahildir.). Turumuz sonrasi  rehberimizin belirleyeceği saate Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1384 sefer sayılı uçağı ile saat 19:15’de İstanbul’a hareket. Saat 22:35’de İstanbul’a varış. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Ljubljana/ Salzburg -İstanbul arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti 

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli 

Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri 

Maribor (1) – Budapeşte (2) – Viyana (1) – Prag (2) – Salzburg (1) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama 

Programda belirtilen sabah kahvaltıları 

Budapeşte, Viyana, Prag ve Salzburg panoramik şehir turları 

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti 

Bled Gölü, Ljubljana Şehir Turu, Maribor, Balaton Gölü, Esztergom & Visegrad & Szentendre, Bratislava, Karlovy Vary, Cesky Krumlov, Göller Bölgesi, Hallstatt turları dahildir  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti (120 Euro) 

Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro) ( 70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.) 

Yurt dışı çıkış harcı bedeli 

Tüm kişisel harcamalar,  

Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar 

Öğle ve Akşam yemekleri, 

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri 

Kisi basi 5,-€ bahsis otobus söförü icin gezi sonunda toplanacaktir. 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  BÜYÜK ORTA AVRUPA VE MUHTEŞEM GÖLLER TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  BÜYÜK ORTA AVRUPA VE MUHTEŞEM GÖLLER TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.