BİLBAO & MADRİD TURU / Bilbao - Madrid

BILBAO (3) & MADRID (1) 
İLKBAHAR DÖNEMİ
Atlas Hava Yolları Özel Seferi ile

17 Nisan 2019 Hareket
4 Gece 5 Gün
(Oviedo gidiş / Zaragoza dönüş)

1. Gün: ISTANBUL – OVIEDO – BILBAO

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Atlas Hava Yolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Atlas Hava Yolları’nın KK6051 sefer sayılı uçağı ile saat 15:00`da Oviedo’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 18:20’de Oviedo’ya varıyoruz. Varışımızın ardından Bilbao’da bulunan otelimize hareket. Geceleme otelimizde.


2. Gün: BILBAO

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu için Bilbao şehir merkezine hareket. Şehir turumuzda Hükümet Konağı ,Belediye Binası ,Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi, San Anton Kilisesi, Santiago Katedrali ve Guggenheim Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Biarritz & San Sebastian turuna katılabilirler (55€). Turumuzun ilk durağı olan Biarritz’e varışımızı takiben şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Fransa’nın en ünlü sörf merkezlerinden biri olan ve Napolyon’un eşi için yaptırdığı yazlık saray sayesinde o dönemin en gözde tatil kenti haline gelen Bask usulü üçgen çatılı evleri , art deco villaları ve tarihi yapıları ile Biarritz kasabasını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası San Sebastian’a hareket ediyoruz. Turumuzda Concha Plajı , Belediye Sarayı , San Sebastian film festivaline ev sahipliği yapan Kursaal Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bilbao’da bulunan otelimizde transfer.


3. Gün: BILBAO

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Bordeaux turuna (75 Euro) katılabilirler. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuzda  Rohan Sarayı , St.Andre Katedrali , Büyük Saat Kulesi ,Goranne Nehri, Pierre Köprüsü , Borsa Meydanı , Akitanya Müzesi ve St. Michel Bazilikası  görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bilbao’da bulunan otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: BILBAO – MADRID

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Güzergahımızın üzerinde Burgos Turuna (35€) katılma imkanı. Burgos’a varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Kastilya bölgesinin eski başkenti ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan katedrali ile ünlü Burgos şehir turumuzun ardından Madrid’e devam ediyoruz. Varışımızın ardında panoramik şehir turu. Panoramik şehir turumuza, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Flamenko Gecesi’ne katılabilirler (55 €). Geceleme otelimizde. 


5. Gün: MADRID – ZARAGOZA – ISTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Toledo turuna katılabilirler (55€). Toledo gerçek bir açıkhava müzesi ve İspanya’nın eski başkenti, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Zaragoza’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Zaragoza şehir turu. Turumuzda Ebro Nehri, şehrin merkez katedrali olan Pilar Katedrali, La Seo Katedrali, San Pablo Kilisesi, Plaza Espana ve Pilar Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Zaragoza Havalimanı’na hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Atlas Hava Yolları’nın KK 6054 sayılı özel seferi ile saat 19.50’de İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 00.30’da İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.

 

*İstanbul’a varış kalkış tarihinden 1 gün sonra olacaktır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Atlas Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Oviedo (OVD) / Zaragoza (ZAZ) – İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti 
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli 
3* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklamalar
İspanya otel vergileri  
Otelde alınacak sabah kahvaltıları
Bilbao, Madrid ve Zaragoza panoramik şehir turları 
Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri
Profesyonel rehberlik hizmetleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 EURO ) 
Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL 
Tüm kişisel harcamalar, 
Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
Öğle ve Akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

  Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

  Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından DOGİ TUR kesinlikle sorumlu değildir. 

  Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 

  DOGİ TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde DOGİ TUR dan tazminat hakkı yoktur. 

  DOGİ TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. 

  Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

  Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

  Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan DOGİ TUR sorumlu tutulamaz. 

  Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden DOGİ TUR sorumlu değildir. 

  Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz. 

  Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, DOGİ TUR’un sorumluluğunda değildir. 

  Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 

  Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 

  Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 

  Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 

  Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 

  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DOGİ TUR sorumlu tutulamaz. 

  Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 

  DOGİ TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 

  3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .

  Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

  Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 

  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

  İptal ve değişiklik durumunda “DOGİ TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  BİLBAO & MADRİD TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  BİLBAO & MADRİD TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.