GÜNEY AMERİKA TURU / FORTALEZA(BREZİLYA) - RİO DE JANEİRO - IGUASSU - BUENOS AIRES(ARJANTİN)

FORTALEZA(BREZİLYA) - RİO DE JANEİRO - IGUASSU - BUENOS AIRES(ARJANTİN)

1. Gün: İstanbul –Paris -FORTALEZA(BREZİLYA)

Bugün saat 03:00 de (geceyarısı) İstanbul 3. Havalimanında buluşmamız olacaktır. Air France Hava Yolları (Joon) tarifeli seferi ile Paris aktarmalı olarak Brezilya’nın sahil şehri FORTALEZA ya uçuşumuz saat 05:10 da başlayacaktır,yerel saat ile 18:35 ‘de Fortaleza havalimanına ulaşıyoruz, bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılacaktır.

Geceleme otelimizde.

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*


2. Gün: FORTALEZA

Bugünotelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA çevre turumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, CENTRAL MARKET ( Pazar yeri) ,KATEDRAL ,Castelo Branco Müzesi ,Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar,  ÖĞLE  YEMEĞİ yerel bir restoranda alındıktan sonra, şehir merkezinden ayrılacağız.  Canoa Quebradasahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra  ise  4x4  Jipler ile BUGGY SAFARİ yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden merkeze  dönüyoruz. , geceleme otelimizde.*

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*


3. Gün: FORTALEZA / RİO DE JANEİRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, çıkış hazırlıklarımıza başlıyoruz.  Havalimanına transferimiz yapılıyor. RIO DE JANEIRO uçuşumuzu yapıyoruz, YEREL SAAT İLE 19:50 de Rio De Janiero ‘ya ulaşacağız. Alanda  karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor.
Geceleme otelimizde.

WINDSOR  Copacabana 4*


4. Gün: RİO DE JANEİRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rejberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz.
Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali'nin yanı sıra Rio'nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz.  Mola  sonrası MARACANA  Stadyumunu ziyaret edeceğiz.

ÖĞLE YEMEĞİ nin  CHURCASCO  Restoranda alacağız ( BREZİLYA USULU IZAGAR ET ) yemek sonrası ,dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz.Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile  aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde  otelimize dönüyoruz.   Geceleme  Otelimizde

WINDSOR COPPACABANA 4*


5. Gün: RİO DE JANEİRO

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası ,Rio ‘da çevre gezilerimize  devam edeceğiz. Bugün yine  dünyaca  ünlü  RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ  yani    SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz.Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz.  Sugar Loaf yani Şeker Tepesi  dev bir  Granit dağdır,  Portekizli askerler  bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu  Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu  kahverengi olduğu için , gerçekten böyle bir  anımsatma  yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz  , Daha sonra otele  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak, geceleme otelimizde.ibis 

Copacabana Posto3*


6. Gün: RIO DE JANEIRO -IGUASSU ŞELALELERİ

Kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. Ulaşacağımız  nokta, Iguassu Şelalesinin BREZİLYA tarafıdır. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Bu gün Öğle saatlerinde , havalimanına varışımızı  takiben, IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA  MİLLİ  PARKINA ulaştıktan sonra , bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi YÜRÜYÜŞ yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda  otelimize  geçiyoruz.

Otelimiz:GOLDEN TULIP 4*vb.


7. Gün: IGUASSU –BUENOS AIRES(ARJANTİN)

Kahvaltı sonrası kara sınırından geçerek IGUASSU ‘nun Arjantin tarafına geçeceğiz.Havalimanına geçerek Buenos Aires uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.Buenos Aires  ‘e

Ulaşıyoruz.  Otelimize transfer

Geceleme Otelimizde.OTELİMİZ :  Dazzler Hotel 4*vb.


8. Gün: BUENOS AİRES

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ;ŞEHİR TURU muza başlıyoruz.Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında La Boca Mahallesi, Palermo, PuertoMadero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır.
Geceleme otelimizde.


9. Gün: BUENOS AİRES

Bu sabah otelde  alacağımız kahvaltı sonrası , rehberimiz ile birlikteTIGRE DELATASI na gideceğiz. TIGRE isimli yerleşim bölgesi Buenos Aires ‘e 1 saat kara yolu mesafesinde yer alan bir bölgedir. Buraya  ulaştıktan sonra KANALLAR TURU yapacağız.  Yerek Turist teknelerine biniyoruz ve yine 1 saat  sürecek bir Kanallar DELTA  tekne turu yapacağız.  Turumuzun sonunda ;  otelimize  dönüyoruz, öğleden sonra serbest saatlerimiz olacaktır.  Geceleme otelimizde.


10. Gün: BUENOS AIRES –ISTANBUL

Bugün Güney Amerika ‘da son günümüz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimizde, şehirde  son kez  yürüyüşe çıkabiliyoruz. Otel lobisinden hareket saatimiz 14:00

Havalimanında işlemlerimizi tamamladıktan sonra,  AF/ KLM tarifeli uçuşu ile

AMSTERDAM aktarmalı olarak İstanbul dönüş yolculuğumuz  başlıyor.Geceleme uçakta.


11. Gün: İSTANBUL - VARIŞ

Varış saatimiz 16:55 İstanbul  3. Havalimanı. Turumuzun sona ermesi 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Air France/KLM ile İstanbul 3.HAVALIMANI -FORTALEZA / Buenos Aires –İstanbul  uçuşları
Yerel Hava Yolları ile FORTALEZA-RIO- IUGUASSU- BUENOS AIRES ara uçuş bileti(3 ADET)
FORTALEZA GECELEME  (2 GECE ) 4* OTELDE
RIO DE JANEIRO GECELEME (3 GECE ) 4* OTELDE
IGUASSU (1 GECE ) 4* OTELDE
BUENOS AIRES (3 GECE ) 4* OTELDE
TOPLAM 9 GECE
20 kg  Valiz taşıma /1  el bagajı kabin için
Brezilya  Uçak bilet için Havalimanı vergisi
Programda belirtilen BÜTÜN TURLAR
Bütün Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
KILİMALI OROBÜSLER İLE  HİZMETLER
Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti
BU TURDA VİZE YOKTUR
SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yemeklerdeki içecekler
Yurt dışı çıkış harcı (15 YTL)
Diğer Kişisel diğer harcamalar
TUR  İÇİN YEREL BAHŞİŞLER  TOPLAMI KİŞİ BAŞI 75€  dur. Fiyata dahil değildir.
 

Dikkat !! TURUMUZ  İSTANBUL 3.HAVALİMANI  ÇIKIŞLI  ve VARIŞLIDIR.  İSTANBUL DIŞINDAN KAILACAK MİSAFİRLERİMİZİN TUR HAREKETİNE VE VARIŞINA 4 SAAT ARA İLE UÇAK BİLETİ ALMALARINI  RİCA EDİYORUZ. ARA UÇAKLARDA YAŞANACAK TEHİRLER ,MİSAFİRLERİMİZ İÇİN SIKINTILI OLABİLMEKTEDİR. SORUMLULUK MİSAFİRLERİMİZDEDİR.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 15 Aralık

  Fiyat Listesi

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  15.12.2019 3* & 4*lı Oteller2670.00 €2990.00 € 2670.00 €0 - 6 Yaş 935.00 €
  7 - 12 Yaş 1602.00 €
  0 - 6 Yaş 935.00 €
  7 - 12 Yaş 1602.00 €

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Değerli Misafirlerimiz heyecanla beklediğiniz Arjantin Brezilya Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

   

  Buluşma Detayları ;   SİZLERE İLETİLECEKTİR !  TUR HAREKETİNDEN EVVEL SİZLERE BİR TOPLANTI YAPACAĞIZ VE TUR HAKKINDA AKIŞ DETAYINI İZAH EDECEĞİZ VE TANIŞMA İMKANI BULACAĞIZ. Lütfen Bu Toplantıya  katılın.
   

  Arjantin Brezilya  turuna katılacak olan misafirlerimiz vizeden muaftırlar.
   

  Uluslararası uçuş süresi  yaklaşık 13-14 saattir. Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
   

  Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
  Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;
   

  Buenos Aires  30/ 19 derece
  Iguassu : 28/15 derece
  * Rio de Janeiro : 30 / 21  derece

   

  Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Ayrıca turumuzun Rio bölümü ve Fortaleza  için mayo getirebilirsiniz. Sahilde serbest vakit geçirme imkanımız olacaktır.
   

  Brezilya ile Türkiye arasındaki saat farkı -5 saattir. Örneğin Brezilya’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de öğlen 14:00’dür. Diğer ülkeler sırasıyla Peru ile -8 saat , Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat, Arjantin ile de -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )
  (19/12/2017  TARİHİ İTİBARİ İLE  BAZI Dövizlerin değerleri şöyledir )

  Brezilyanın Para Birimi Brazilian Real’dir. 1 USD = 3.19 Real’dir
  Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 660 Peso’dur.
  Arjantin’in Para Birimi Arjantin Peso’sudur. 1 USD = 15.00 Peso’dur
   

  Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.
   

  Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
   

   

  Yasalar gereği el bagajlarında uygulanan sınırlamalara bağlı olarak  100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı vardır, özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri, parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları önemle rica olunur.
   

  Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan iç hat uçuşlarında bagaj sınırı 20 kg + 5 kg el -bagajı şeklindedir.Bagajı bu ağırlığın üzerinde olan yolcularımız havalimanlarında ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirler. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
   

  Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz. Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
   

  Ülkelere girişlerde Gümrük kuralları gereği genelde giriş belgesi doldurulması istenir . Bu konuda Rehberimiz Grup toplandıktan sonra yardımcı olacaktır. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
   

  Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
   

  Kalacağımız otellerde otele giriş işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Sizlerden sadece kısa formlar doldurmanız ve imzalamanız rica edilir. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz. Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşam yemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
   

  Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
   

  Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  GÜNEY AMERİKA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  GÜNEY AMERİKA TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.