LAVANTA HASADI 1 GECE KONAKLAMALI /

KUYUCAK KÖYÜ LAVANTA BAHÇELERİ - KUYUCAK EVLERİ - EĞİRDİR GÖLÜ - HIZIRBEY CAMİİ - DÜNDARBEY MEDRESESİ - EĞİRDİR KALESİ - YEŞİLADA - CAN ADASI - AKPINAR KÖYÜ - ISPARTA – MİMAR SİNAN CAMİİ - PROF. DR. TURAN YAZGAN ETNOGRAFYA HALI VE KİLİM MÜZESİ- ÜZÜM PAZARI – SAGALASSOS ANTİK KENTİ – SALDA GÖLÜ 

1. Gün: 19 Temmuz 2019 / Cuma İSTANBUL

Siz saygıdeğer misafirlerimizi, belirtilen noktalardan ve belirtilen saatlerde alarak Dogi Turizm otobüs içi ikramları eşliğinde Bozüyük - Afyon üzerinden, Isparta’ya hareket ediyoruz.


2. Gün: 20 Temmuz 2019/ Cumartesi KUYUCAK KÖYÜ LAVANTA BAHÇELERİ - KUYUCAK EVLERİ - EĞİRDİR GÖLÜ - HIZIRBEY CAMİİ - DÜNDARBEY MEDRESESİ - EĞİRDİR KALESİ - YEŞİLADA - CAN ADASI - AKPINAR KÖYÜ - ISPARTA.

Yolda alınan serbest sabah kahvaltısının ardından, Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Turumuz da öncelikle bahçelere giderek Lavanta Bahçeleri gezilecektir. Burada dilediğimiz kadar kalıp fotoğraflarımızı alıyoruz. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânımız olacaktır. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından, Eğirdir’e hareket ediyoruz. Eğirdir içerisinde bulunan, kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesi’ni gezilerimiz sonrasında, çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde otobüsümüz ile panoramik tur attıktan sonra, göl kenarında çay  molası veriyoruz. Yemek sonrasında, Akpınar Köyüne çıkarak Eğirdir Gölü’nün eşsiz manzarasının fotoğrafını alıyoruz. Bu günkü gezilerimiz sonrasında, konaklamamızı yapacağımız, Isparta’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Tur Güzergâhı: İstanbul – Kuyucak Köyü (553 km), Kuyucak Köyü – Eğirdir ( 70 km), Eğirdir – Isparta (33 km)
Toplam Gezilecek Mesafe: 656 km


3. Gün: 21 Temmuz 2019 / Pazar ISPARTA ŞEHİR MERKEZİ – MİMAR SİNAN CAMİİ - PROF. DR. TURAN YAZGAN ETNOGRAFYA HALI VE KİLİM MÜZESİ- ÜZÜM PAZARI – SAGALASSOS ANTİK KENTİ – SALDA GÖLÜ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Isparta şehir merkezinde yer alan, Firdevs Paşa Camii (Mimar Sinan Camii), Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi, Gökçay veya Üzüm Pazarı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Ağlasun dağının güney eteklerinde, 1400 – 1700 m yükseklikteki meyilli bir arazi üzerine kurulan, Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olan Sagalassos Antik Kenti’ne gidiyoruz. Çeşmelerinin görkemi, dünyanın en yüksek rakımlı, 9000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinen Sagalassos Antik Kenti gezimiz sonrasında, derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, Salda Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, gezilerimizi tamamlıyor ve İstanbul'a hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir başka Dogi Turizm seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Tur Güzergâhı: Isparta – Sagalassos Antik Kenti (52 km), Sagalassos Antik Kenti – Salda Gölü (113 km), Salda Gölü – İstanbul (627 km) 
Toplam Gezilecek Mesafe: 1448 Km
 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım
Araç içi ikramlar
Otelimizde 1 gece yarım pansiyon konaklama
Otelde akşam yemeği
Otelde sabah kahvaltısı
Profesyonel kokartlı rehberlik
Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş günü sabah kahvaltısı
Öğle yemekleri
Tüm Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • BEYLİKDÜZÜ MİGROS (20:00)
  • AVCILAR İNSA LİSESİ ÖNÜ (20:15)
  • BAKIRKÖY MEYDAN KARAKOL KARŞISI (20:45)
  • İNCİRLİ DİLEK PASTANESİ ÖNÜ (21:00)
  • MECİDİYEKÖY SİMİT SARAYI ÖNÜ (21:30)
  • KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ (22:00)
  • BOSTANCI KÖPRÜSÜ (22:20)
  • KARTAL KÖPRÜSÜ OTOBÜS DURAĞI (22:35)
Tur Hareket Tarihleri: 19 Temmuz

Fiyat Listesi

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

Hareket saatinden en az 20 dk  önce belirtilen buluşma yerinde olmanız gerekmektedir.

Ulaşım ve rehber iletişim bilgileri tur hareketinden önce iletilecektir. 

Rehberleriniz gerekli gördüğü takdirde ekstra turların günlerinde ve güzergahlarında değişiklik yapabilirler. 

Otobüslü turlarda oturma düzeni rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup koltuk sözü verilemez.

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

LAVANTA HASADI 1 GECE KONAKLAMALI Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad:
Mesajınız:
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
Doğrulama Kodu:

LAVANTA HASADI 1 GECE KONAKLAMALI Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

Biz Sizi Arayalım
Ad Soyad
Telefon Sabit/Cep
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
   Detaylı bilgi »

Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.