MEKSİKA KÜBA TURU / 29 NİSAN 2019 /

1. Gün: 29NİSAN 2019 ISTANBUL - PARIS - HAVANA 04:15 17:15

İstanbul 3.Havalimanı DIŞ HATLAR gidiş terminali saat 02:30’da görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben

AIR FRANCE Havayollarının ortak  tarifeli seferi ile 04:15 de PARİS aktarmalı HAVANA
Uçuşumuzu yapıyoruz,  yerel saat ile 17:15 ’de KÜBA’nın başkenti  HAVANA ‘ya varışı
Alanda karşılama ve  OTELİMİZE  TRANSFER.
Otelimiz :SHERATON HAVA HOTEL 5*

 

2. Gün: 30 NİSAN HAVANA -HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE YEMEKLİ TUR

etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Otelde geceleme


3. Gün: ‘’ 1 MAYIS ’’ HAVANA

Bugün 1 mayıs!!  Çok uyumak yok. Sabah 05:00 de otelimizden ayrılıyoruz.! Devrim meydanına gideceğiz, aracımız ile belli bir noktaya kadar ilerliyoruz, daha  sonra  yürüyerek kalabalıklara ulaşıyoruz, kortejlere katılıyoruz !!

1Mayıs  etkinliklerini  tam içinde Küba lılar ile beraber geçireceğimiz bir gün..

Öğleden sonra arzu ederseniz rehberimiz sizi Pınar Del Rıo ya götürecektir(opsiyonel)


4. Gün: 2 MAYIS CIEN FUEGOS -TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası   şehirden ayrılıyoruz.Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.PlazaMayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda,  AKŞAM YEMEĞİ OTELİMİZDE.

PLAYA ANCON HOTEL 4* vb


5. Gün: 3 MAYIS SANTA CLARA -HAVANA /CANCUN 16:55 18:15

Sabah çok erken Kahvaltı  sonrası  saat 06:00 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.SANTA CLARA  kent merkezini , tarihi  zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra   Havana ‘ya   havalimanına gideceğiz.  Bugün uçuşumuz var , 16:55 de CANCUN..UÇUŞUMUZU YAPARAK,

Otelimize transferimiz yapılıyor. GECELEME CANCUN da.

 Otelimiz:Cancun loft  hotel 4*


6. Gün: 4 MAYIS CHICHEN ITZA ‘’MAYA TURU ‘’

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben turumuz başlıyor.

 Vakit kaybetmeden  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir ChichenItza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’lerChichenItza’yı istila etmişolabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’larToltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta.Turumuz sonrası  ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel bir restoranda  alınacaktır. 

 

Gezimizin sonunda ;  HAVALİMANINA geçiyoruz.  CANCUN - MEXICO CITY

MEXICO CITY uçuşumuzu yapacağız  18:35  20:15

Varışımızı takiben alanda karşılanma ve şehir merkezine geçiyoruz , geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA  MEXICO CITY 4*  vb


7. Gün: 5 MAYIS MEXICO CITY

ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..(YARIM GÜNLÜK)

Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu :Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA  MEXICO CITY 4*  vb


8. Gün: 6 MAYIS 2019 MEXICO CITY / PARIS 19:45 13:20

Bugün son günümüz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası,Teotivakan Piramitleri turu

Yapacağız.Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen QuetzalcoatlTapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.

Turumuz öğle yemekli olacaktır.Tur  bitimi şehire geri  dönüyoruz, MEXICO CITY HAVALIMANINA geçiyoruz.

                                      MEXICO CITY- PARIS  [ AIR  FRANCE  H.Y ile]   19:45   hareket saati

 uçuş saatimize  göre  havalimanında işlemlerimizi yapıyoruz. Ve  Geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


9. Gün: 7 MAYIS 2019 PARIS-ISTANBUL 22:30 03:00+1
Saat 13:25 ‘de Paris Havalimanına ulaşacağız, İstanbul uçuş saatimiz 22:30, Paris havalimanında bekleme uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak ( Vizesi olan misafirler isterlerse kendi imkanları ile Paris  merkeze çıkış yapabilirler- kendi sorumluluklarındadır ).  22:30 de  uçuşu yapıp, gece yarısını geçe 03:00 de İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşacağız (8 MAYIS -   03:15  )

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 AIR  FRANCE  Havayolları  ile ekonomi sınıfı   uçak bileti ve havalimanı vergileri
[  UÇUŞ SAATLERİ  AYLIK OLAREAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN  SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]

Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
3GECE HAVANA  (5*OTEL ) 1GECE TRINIDAD ( 3*OTEL )   1GECE CANCUN (4*OTEL )
2GECE  MEXICO CITY(4* OTEL)   Toplam :   7 Gece

Programda belirtilmiş  yemekler DAHİLDİR.
MEXICO CITY ŞEHİR TURU
HAVANA ŞEHİR TURU (YEMEKLİ)
TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba  Vize ücreti (50 €)NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.EXTRA TURLAR.
MEKSIKA  VİZESİ  ( Yeşil Pasaport sahipleri için  36 USD dir. Parmak izi  alınarak 1 günde çıkartılmaktadır.  Normal Pasaport  sahipleri ve de  ABD vizesi olanlar Vizesiz  seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 5 dk da  giriş kağıdını  şirketimiz  temin etmektedir -Ücretsiz)
Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) 
TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-
Kişi  Başı : 80€ dur Bu ücret  Turun 1.günü çıkışta  Toplanır ve Küba ‘ya yollanır(grup ile birlikte)

ÖNEMLİ UYARI :  Turumuz  İSTANBUL (3.Havalimanı)çıkışlıdır. İstanbul dışından dahil olan misafirlerimiz/ ARA BAĞLANTI uçuşlarını alırken, lütfen Kalkış ve varış saatlerini göz önüne alarak Minimum 4 Saat aralık koymalarını hatırlatırız.

[ Kış günler sıkça rötar olmaktadır -Yurtiçinde ]

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 29 Nisan

  Fiyat Listesi

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  29.04.2019 4* & 5*Lı Oteller1399.00 €1690.00 € 1399.00 €--

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

   MEKSİKA-KÜBA  Seyahati  Hakkında Önemli Uyarılar ve Detaylar
   

  • Değerli Misafirlerimiz Meksika-KÜBA Turu ile ilgili hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
   
  • Bu turumuzda  misafirlerimizin Küba Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz Küba vizesinden muaftırlar.Normal pasaport sahiplerine Küba vizesi acentamız tarafından verilmektedir.(50 €)
   
  • Abd Vizesi olan misafirlerimiz Meksika vizesinden muaftır.ABD vizesinin olduğu pasaportların yanınızda olması gerekmektedr.Meksika vizesi alan misafirlerimizin vize onay kâğıdını yanlarında bulundurması gerekmektedir.
    
  • Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
    
  • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
    
  • Gezi boyunca Meksika’da ve KÜBA’da genel hava şartları ortalama olarak gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
    
  • Denize girme imkanımız olacaktır.Bu nedenle uygun malzemelerimizi yanımıza almamızda fayda olacaktır.
    
  • Küba ile Türkiye arasında 7saat ,Meksika ile 8 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden geridedirler.
    
  • Küba’nın Para Birimi CUC’dir(Kuk).1 Eur = 1.00CUC’dir.
  • Meksika’nın Para Birimi Peso’dur.1 USD =yaklaşık 20PESO’dur.
    
  • Küba’da Euro kullanabilirsiniz.Kredi kartı kullanılmamaktadır.ABD dolarının düşük kur nedeniyle kullanılmaması tavsiye edilir.Meksika’da USD bozabilirsiniz.
   
  • Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.

  • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 23 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
  • Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
    
  • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
  • Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
    
  • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
    
  • Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
    
  • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
    
  • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
    
  • Tur boyunca kullanacağımız otobüslerin ilk sıralarını Rehberiniz ve yerel rehberiniz için boş bırakınız.

   
  ÇOK ÖNEMLİ UYARI

  •   Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.
  •    İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  MEKSİKA KÜBA TURU / 29 NİSAN 2019 Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  MEKSİKA KÜBA TURU / 29 NİSAN 2019 Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.