SİNOP & BOYABAT TURU /

1. Gün: İstanbul

Akşam belirtilen saat ve noktalardan hareket ile Türkiye’nin kuzeydeki son noktası ve “Gölge etme başka ihsan istemem” hepimizin daha ilkokul sıralarında bu ünlü sözüyle tanıdığımız Filozof Diogenes (Diyojen) kenti Sinop’a hareket. 


2. Gün: Boyabat - Sinop

Erken saatlerde EKSTRA kahvaltımızın alınmasının ardından, Türkiye’nin kuzey ucundaki Sinop’a bağlı yeşillikler içinde gelişen büyüyen bir şirin bir ilçe olan Boyabat gezisine başlıyoruz., Pek çok uygarlığa da beşiklik etmiştir. Tarihi M.Ö 600  yıllara uzanan ilçenin en önemli tarihi eserlerinden birisi ise kalesidir.  Boyabat kalesine çıktığınız da manzara muhteşemdir. Tüm şehri panoromik olarak izleyebilirsiniz. Boyabat kalesi sadece kale içi ve surları ile de bitmiyor. Özellikle meraklılar için kalenin altındaki tüneller heyecan verici ve görülmeye değerdir. Tüneller adeta labirentleri andırır.  Kalenin en gizemli yeri ise altında olduğu tahmin edilen yer altı şehridir. Eğer arkeolojik kazılara devam edilirse burada çok daha ilginç tüneller çıkabilir.  Arkeologlar tünellerin şimdiki ilçenin altından dolaştığını tahmin ediyor. Boyabat’ın geçmişi çok eski yıllara dayanmaktadır. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bir çok medeniyete ait derin izlerin olduğu Boyabat’ın en önemli tarihi eserleri Boyabat Kalesi, Çukurhan Köyü Kalesi, Salar Köyü Kaya Mezarları, Dodurga Köyü Resimli Kaya, Su Kemerleri, Tarihi Camileri, Tarihi Evleri, Çeşmeleri, Okulları ve Osmanlı sivil mimarlık özelliklerini yansıtan evleridir. Vakit kalırsa Boyabat’a 15 km mesafe deki Kurusaray köyündeki Bazalt Vadisi ise mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Konaklama ve akşam yemeği Sinop Antik Otel'de 


3. Gün: Hamsilos Fiyordu - Erfelek Şelaleleri - Sinop - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ve ardından Erfelek’e hareket ediyoruz. 1. derece doğal sit alanı olan vadi içinde art arda sıralanmış 28 irili ufaklı şelaleden oluşan tatlıca takım şelalelerine hareket. Dar ve 2 km uzunlukta bir vadi içinde, şelaleler kenarında, kayın ormanları içinde dileyen misafirlerimizle yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından öğle yemeği için serbest zaman. Ardından Akliman’ın panoramik olarak görülmesi, sonrasında birinci derece sit alanı ilan edilen, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği  doğa harikasını, Türkiye’nin en büyük ve tek fiyordu olan Hamsilos Fiyordu’nu görüyoruz. Sinop şehir merkezine dönüş. ve Sinop Kalesi’ne hareket. İlk olarak MÖ 7.yy da yapılan Sinop Kalesi’ni ve Sinop’u tüm dünyaya tanıtan kotra atölyelerini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımızda pek çok ünlünün kaldığı Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Tarihi cezaevinin görülmesinden sonra İstanbul'a hareket. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım 
Araç içi ikramlar 
Otelimizde 1 gece yarım pansiyon konaklama 
Otelde akşam yemeği 
Otelde sabah kahvaltısı 
Profesyonel kokartlı rehberlik 
Tüm geziler 
TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş günü sabah kahvaltısı 
Öğle yemekleri 
Tüm öğle ve akşam yemeklerinde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler 
Müze ve ören yeri giriş ücretleri 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  SİNOP & BOYABAT TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  SİNOP & BOYABAT TURU Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.