KARS TURLARI /

1. Gün: İSTANBUL - ANKARA YOLCULUĞU – ANKARA TREN İSTASYONU TRANSFERİ – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A HAREKET

Değerli  misafirlerimiz  belirtilen nokta ve saatlerden hareket ile İstanbul – Ankara Yolculuğumuz ardından Saat 16:55 de Ankara Tren Gar’ından hareket edecek olan ,  Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor , uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun kış mevsiminde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeği ,  tren yemekli vagonun da veya herkesin yanında getireceği yiyeceklerle serbest olarak alınacaktır. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.  

 


2. Gün: TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS’A TREN YOLCULUĞU

Sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek bizleri uyandıracağı bu güzel tren yolculuğumuz da, güzel manzaraları, dağları, dereleri doya doya seyrederek saat 06:10'da Erzincan'ın ilçesi İliç'e varış. İliç'te bekleme süremiz 3 saat hareketimiz 09:10'da olacaktır.Dileyen misafirlerimiz için EKSTRA ( Kemaliye turu , bu turumuz esnasında Eski Kemaliye evlerinin ve sokakların görülmesi ve Lökhane’de verilecek kısa bir mola sonrası, tarihi Hamam ve Orta Cami görülmesi ardından trene dönüş.)
Saat 09.10’da Erzincan’a hareket. Saat 11.00 gibi  Erzincan Tren Garına varış. Dileyen misafirlerimiz için EKSTRA ( Girlevik Şelalesi ve ardından ardından Panoramik Erzincan şehir turu , bakırcılar çarşısının görülmesi ,öğle yemeği ve trene dönüş )13:35’de Erzurum’a hareket. Saat 17.00-17.30 arası Erzurum Tren Garına varış. Akşam yemeğini Erzurum'da alıyoruz.Saat 19:57'de trenimiz Kars'a varış için hareket ediyor.Gece saat 00:00 civarı varış ve tren garından araçlarla otelimize hareket.
Sabah Kahvaltısı:  Turistik Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresi’nde alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Ankara ( 16:55 )- Irmak (18:16-18:17 ) – Kayseri (23:17-23:27 )– Bostankaya (02:15-02:25 )Divriği (05:02-05:07 )- İliç (06:10-09:10 ) - Erzincan (10:55-13:35 )– Erzurum (17:17-19:57 ) Kars ( 00:00 )


3. Gün: KARS MÜZESİ – VİLAYET KONAĞI – PTT BİNASI – HEKİM EVİ – KALE – ONİKİ HAVARİLER KİLİSESİ – TAŞ KÖPRÜ – NAMIK KEMAL EVİ – DEFTERDARLIK BİNASI – FETHİYE CAMİİ – SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI – KATERİNA KÖŞKÜ – TENEKE MAHALLESİ

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Osmanlı İmparatorluğu'nun en fazla eser bıraktığı doğudaki tek şehir olan Kars şehir turumuza başlıyoruz. Rus işgali sırasında yapılan ve günümüze hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Kars Müzesi, Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Sonrasın da Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Kraliçe Katerina için yapılmış, Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesini görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile, şehir merkezindeki ışıklandırılmış caddelerde rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş gezisi gerçekleştireceğiz.  
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Kars Şehir Merkezi – Sarıkamış – Teneke Mahallesi - Kars


4. Gün: ANİ HAREBELERİ – GAGİK KİLİSESİ – HAVARİLER KİLİSESİ – EBU-L MUNEÇEHR CAMİİ – ÇILDIR GÖLÜ - BOĞATEPE (ZAVOT) KÖYÜ – PEYNİR MÜZESİ - KARS

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ani Harabeleri'ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateş Gedesi ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, deniz seviyesinden 1959 metre yükseklikte bulunan, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, göl kenarın da yürüyüş yapabilirsiniz. Göl kenarındaki lokantada alacağımız (Ekstra) yemek sonrası, 1936 yılına kadar Zavot adı ile bilinen, Kars gezimiz de görülmeye değer yerlerden birisi olan, Boğatepe Köyü’ne gidiyoruz. Eski bir Malakan Köyü olan Boğatepe Köyü içerisinde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek peynir müzesi bulunmaktadır. Ekomüze Zavot’da; farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimi ile İsviçreli, Rus (Malakan), Alman ve yerli ustaların yöredeki flora ve yerel hayvan ırklarının özelliklerini birleştirerek Gravyer ve Kaşarın damaklarda nasıl bir özgün bir lezzete dönüştüğünün hikâyesini görebilirisiniz. Halen Kars bölgesinde geleneksel Gravyer ve Kaşar üretimin yapıldığı tek köy olan Boğatepe Köyünde yapacağınız kısa bir köy gezisi sonrasın da, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü kenarında alınacaktır. (Ekstra)
Tur Güzergâhı: Kars – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü - Kars


5. Gün: ERZURUM ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – KONGRE BİNASI – YAKUTİYE MEDRESESİ – ERZURUM KALESİ – TABYALAR – ERZURUM HAVALİMANI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum gezimizde ilk olarak, açık avlulu medreselerin Anadolu’da en büyüğü olan Çifte Minareli Medreseyi geziyoruz. Kongre Binası, Yakutiye Medresesi, Lalapaşa Camisi, Erzurum Kalesi (Panoramik), Tarihi Saat Kulesi, Döner Kümbet ve Rüstem Paşa Çarşısında (Taşhan’da) Oltu Taşı Üzerine ürünleri inceliyoruz. Eski Erzurum Evlerinin fotoğraflanması ve çay ile Erzurum’a özgü kıtlama şeker keyfimizin ardından, öğle yemeğimizde yöresel tatlara bakma imkânımız olan restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası, Erzurum Tabyalarını görüyoruz. Gezilerimiz ardından Pegasus Havayolları saat 20:50 uçuşu ile Erzurum'dan Sabiha Gökçen Havalimanına hareket. Normal şartlarda 22:45'te Sabiha Gökçen havalimanında oluyoruz.  Havalimanında özel aracımız ile siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruzve bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Erzurum’da alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği:  Ekstra
Tur Güzergâhı:  Kars– Erzurum – Erzurum Havaalanı


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul - Ankara Otobüs Ulaşım
 •  Ankara - Kars - Turistik Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
 • Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri( Ekonomi) 
 • Saw  - İncirli Transfer
 • Tüm Tren Garı – Otel / Otel Havaalanı transferler
 • Kars – Erzurum Ulaşım
 •  Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü , Boğatepe Köyü tüm ulaşımlar
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  3 Gece Hotel konaklaması
 •  1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Erzurum'da 1 akşam yemeği
 •  Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 •  Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 •  Kişisel harcamalar, Alışverişler
 •  Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
 •  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 •  Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
 •  Tüm Öğlen yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 03 Ocak • 07 Şubat • 14 Mart

  Fiyat Listesi

  Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  03.01.2020 4* Oteller2349.00 TL- ---
  07.02.2020 4* Oteller2349.00 TL- ---
  14.03.2020 4* Oteller2349.00 TL- ---

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  KARS TURLARI Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  KARS TURLARI Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.