GÜNEY AFRİKA TURU - 20 NİSAN /

1. Gün: 20 NİSAN 2019 İSTANBUL/ CAPE TOWN

Bugün saat 17:30’da İstanbul 3. Havalimanında yetkili ile buluşmamız var.
İşlemlerimizi ve check ini tamamlayarak;  QATAR  HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile
19:55 de DOHA aktarmalı olarak ; Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta.


2. Gün: 21 NİSAN CAPE TOWN VARIŞ

Sabah saat 11:00’da Cape Town’a  ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir  dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz.

Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun  son durak CAPETOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hemde Restoranların bulunduğu bir  mekandır. 

Geceleme otelimizde.


3. Gün: 22 NİSAN CAPE TOWN /HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası  serbest günümüz olacak ,

EXTRA TURUMUZ var  [TAM GÜN-ÖĞLE YEMEKLİ-135€ ]  Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği

Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.Turumuzun sonunda  akşam saatlerinde otelimize  ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.


4. Gün: 23 NİSAN CAPE TOWN/ MASA DAĞI, STELLENBOSH VADİSİ, FRANSCHOEK

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest günümüz var. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA TUR / Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek  turumuz olacak -TAM GÜN- ÖĞLE YEMEKLİ /115€   , rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza  devam ediyoruz,Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.


5. Gün: 24 NİSAN CAPE TOWN/ ROBBEN ADASI TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Robben Adası Turu’ na katılabilirler. Sabah kahvaltının ardından Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Robben Adası turu: 75-Euro (Kişi başı)


6. Gün: 25 NİSAN CAPE TOWN/ JOHANNESBURG UÇAK

Sabah  çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. 05:30  uçağı ile JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 07:30 gibi Jojannesburg  Havalimanına ulaşacağız.

Eşyalarımızı otelimize  bırakıyoruz.(Odalarımız müsait ise girişde yapabiliriz)

Bugün   EXTRA  Turumuz  var.

TAM GÜN /  LESEDİ KÖYÜ  ve  Gold Reef City Turu  ALTIN MADENLERİ

Johannesburg şehir merkezine yakın bir  bölgede yer alan, bir zamanların en meşhur Altın madeni olarak işletin bu yöre şimdilerde bir PARK olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir.  Bugün ikinci  bölümde;  LESEDİ KABİLE köyü  ziyareti yapacağız. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda Otelimize  dönüyoruz.

Extra  Kişi Başı 95€


7. Gün: 26 NİSAN EXTRA TUR

Bugün Extra turumuza katılmayı tercih etmeyen misafirlerimiz ; Johannesburg daki otelimize konaklamaya devam edeceklerdir. –Serbest günler.

SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlerimiz için extra  tur 1 GECE KONAKLAMALI /TAM GÜN -ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ   [  165€]

SUN CITY -- PİLANESBERG SAFARİ  TURU

Hareket saatimiz 07:30, Sun City’e doğru yola çıkacağız, SUN CITY eğlence ve kumarhaneler bölgesidir, Bu dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz.  ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ  burada alacağız. Öğle yemeğinden  sonra PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari Kamyon aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz


8. Gün: JOHANNESBURG ‘A DÖNÜŞ..

Bu sabah erken saatlerde  geri  dönüş yolculuğumuz olacak;


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul/capetown-johannesburg/İstanbul uçak bileti QATAR H.Y  ile
 • capetown/johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti
 • 4 Gece CapeTown   ve  3 Gece Johannesburg
 • 7 Gece   3 yıldızlı otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar
 • CAPE TOWN ŞEHİR  TURU
 • JOHANNESBURG ŞEHİR TURU
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tr-çıkış pulu 15tl
 • *Tur  bahşişleri /kişi Başı 60€ (Birinci gün havalimanında toplanır) 
 • EXTRA TURLAR
 • CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU -135€
 • Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek -115€
 • Cape Town Robben Island  -75€
 • LESEDİ KÖYÜ  ve  Gold Reef City Turu  -95€
 • SUN CITY - PilanesbergNational Park ve Safari turu -165€
 • Toplam :585€  >      indirimli  Tam paket : 550€

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  GÜNEY AFRİKA TURU - 20 NİSAN Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  GÜNEY AFRİKA TURU - 20 NİSAN Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.