Ayvalık Cunda Kazdağları Assos Turu / Ayvalık Cunda Kazdağları Assos

1. Gün: İstanbul - Ayvalık Otobüs Yolculuğu
ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI
                   
Bölge Konum Saat
Bakırköy Bakırköy - E5 Üzeri İncirli Ömür Plaza Karşısı Doğtaş Mobilya Önü 22:30
Mecidiyeköy Mecidiyeköy - Ankara İstikameti - Meydan Simit Sarayı Önü 23:00
Kadıköy Kadıköy - Evlendirme Dairesi Önü - Yapı Kredi Karşısı 23:30
Kartal Kartal - E5 Kartal Köprüsü - Ankara İstikameti İett Durakları 23:45
Gebze Gebze - Çayırova Mc Donalds  Önü 00:15

Değerli misafirimiz, kalkış noktalarından katılımınız ile yeni rota keşfetmek, tarih, kültür, yöresel tatlar ve dağanın tadını çıkarmak  için sizlere özel hazırladığımız turumuza profesyonel ekibimiz eşliğinde araç içerisindeki ikramlarımız ile başlıyoruz. Keyifli otobüs yolculuğumuzun gece boyunca devam etmesi sonunda sabah saatlerinde  Ayvalık Zeytinli'ye ulaşıyoruz.


2. Gün: Zeytinli Köyü, Ayvalık, Cunda Adası, Şeytan Sofrası, Taksiyarhis Kilisesi, Cennet Tepesi, Taş Kahve, Ayvalık ve Cunda Tarihi Sokakları
Değerli misafirimiz, sabah saatlerinde Zeytinli’ye varışımız ile birlikte bölgenin meşhur köy ürünlerinden oluşan harika kahvaltımız için serbest zaman veriyoruz. Muhteşem doğasıyla bizleri karşılayan Zeytinli Köyü’ne veda ederek Ege Denizi’nin sarmaladığı 22 adasıyla adeta bir yeryüzü cenneti olan Cennet Tepesi’ne gidiyor ve Ayvalık, Cunda adalarının muhteşem manzarasını seyrediyor, fotoğraf çekmek için kısa bir mola veriyoruz. Ardından arnavut kaldırımlı yolları ile birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile şirin Ayvalık sokaklarında programımıza devam ediyoruz. Ayvalık’ın Neo-Klasik dönem mimarisini ve sarımsak taşının mimari ile uyumunu gözlemleyip, fotoğraflarımızla bu güzellikleri ölümsüzleştiriyoruz. Gezimiz esnasında, birbirinden güzel antikacılara ve sanat atölyelerine uğrayıp alışverişler yapıyoruz. İmren Pastanesinden meşhur Lor Tatlısı’ndan da tadıp, Cunda Adası’na giderken Cunda’nın yeni köprüsünden ve daha sonra da ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü’nden geçiyoruz. Cunda merkezine ulaştığımızda, arnavut kaldırımlı dar sokakları, eski Rum evleri ve rengarenk kafeleriyle büyüleyici bir yer olan bu şirin adayı geziyoruz. Koç Ailesi tarafından restore edilerek, İstanbul ve Ankara’daki Rahmi Koç Müzeleri’nin devamı niteliğinde, içinde oyuncaklar ve antika arabaların bulunduğu bir müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından enfes balık ve mezelerden, veya çıtır bir ayvalık tostundan oluşan öğle yemeğimizi almak için restoranımıza gidiyoruz. Zeytin, zeytinyağı ve yöresel peynir alışverişlerimizi de tamamlayıp, sahilde yürüyüşlerimizi yapıyor ve 150 yıllık Taş Kahve’de mola veriyoruz. Turumuzun devamında Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada, şeytanın ayak izini simgeleyen demir kafes içindeki izi görerek, Midilli Adası manzarasına karşı kahvelerimizi yudumluyoruz. Kahve molamız sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Kahvaltı Zeytinli'de - Menü serpme köy kahvaltısı olup ekstradır.
Öğle Yemeği Cunda Adası'nda - Menü Balık veya Ayvalık Tostu İçecek olup ekstradır.
Akşam Yemeği Otel'de - Menü açık büfe veya set menü olup fiyata dahildir.
Konaklama 3 veya 4 yıldızlı otellerdedir.
Günün Tavsiyesi Ayvalık tostu yemek, Taş Kahve'de kahve içmek, İmren Pastanesi'nde Lor Tatlısı yemek, Zeytin ve Zeytinyağı almak, bol bol fotoğraf çekmek.
   

3. Gün: Assos, Assos Tarihi Liman, Athena Tapınağı, Adatepe Köyü, Zeus Altarı, Zeytin Müzesi, Yeşilyurt Köyü
Değerli misafirimiz, otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltımız sonrası ilk rotamız olan Kazdağları köylerini görmek üzere otelimizden hareket ediyoruz. Programımıza Yeşilyurt köyü ile başlıyoruz. Köydeki taş evler ve yüsek oksijeni ile yemşeşil doğa eşliğinde küçük bir yürüyüş yapıyor ve köy kahvesinde çay, kahve molası veriyoruz. Molamız sonrasında Adatepe Köyü'ne hareket ediyor ve Zeus Altarı'ndan Ege Denizi'nin muhteşem manzarasını da izledikten sonra eski bir yunan köyü olarak bilinen Adatepe Köyü'ne kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Köy meydanına ulaştığımızda öğle yemeğimiz için serbet zaman veriyoruz. Yemeğimiz sonrasında Zeytin Müzesine gidip zeytin yağı oluşumunda eskiden günümüze kadar kullanılan gereçler , yapım aşaması ve sabun üretimine şahit oluyor alışverişimizi yapıyoruz. Müze gezimizin sonrasında Assos diğer ismi Behramkale olarak bilinen bölgenin en büyük limanına sahip köye ulaşıyoruz. Köyün en tepe bölgesinde yer alan Athena Tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından köyde alışveriş yapmak, limanda gezebilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında günümüzü en iyi şekilde değerlendirmemiz ve biriktirdiğimiz harika anılarımızın da keyfi ile İstanbul'a aynı güzergah üzerinden dönüyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalarda bırakarak siz değerli misafirimize farklı rotalarda tekrar görüşmek üzere veda ediyoruz. 
Kahvaltı Otel'de - Menü açık büfe olup fiyata dahildir.
Öğle Yemeği Adatepe Köyü'nde - Menü rehber tavsiyesi olup ekstradır.
Akşam Yemeği Mola yerinde - Serbest menü olup ekstradır.
Konaklama Bugün konaklama yoktur.
Günün Tavsiyesi Adatepe Köyü'nde mantı ve otlu gözleme yemek, zeytin müzesinden zeytin ve zeytinyağı almak, Zeus Altarı'nda manzara fotoğrafı çekmek, Assos antik limanda dondurmalı waffle yemek, Assos'tan dağ kekiği almak ve köy pazarından alışveriş yapmak.
   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Turizm araçları ile gidiş dönüş ulaşım
Tüm çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmetleri
Milli park, köprü, otoban ve otopark ücretleri
Otel'de 1 gece 2 gün yarım pansiyon konaklama
Otel'de açık büfe 1 sabah kahvaltısı
Otel'de açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
Otobüs içerisindeki ikramlar            
Yetkili acenta güvencesi            
1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler
Müze ören yeri giriş ücretleri
Tüm kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyat Listesi

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Turumuz 2 Gece 3 Gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numara garantisi verilemez. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 

  Tur tarihinden 1 gün önce mesai saatleri içerisinde katılımcılarımıza sms ile rehber bilgisi, araç kalkış bilgileri ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için tur esnasında dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı ön bilgilendirme videosunun linki gönderilecektir.

  Çocuk İndirimleri - Konaklamalı Turlarda; İki yetişkin yanında bir çocuk için uygulanır. 2. Çocuk tam ücrete tabidir. Çocuk indirimi uygulanacak yaşlar 00-12 yaş aralığındadır.00-06 yaş arası çocuklara otellerde yatak verilmeyebilir. Günübirlik Turlarda; 00-02 yaş aralığındaki çocuklar koltuk talep edilmediği sürece ücretsizdir. 02 yaş üzeri tüm çocuklar tam ücretlidir.

  Tek Kişilik Oda Fiyat Farkı - Turumuza tek kişi olarak katılım gösteren misafirlerimiz, ekstra oda fiyat farkını acentaya rezervasyon esnasında ödeme yapmaktadır.

  Üç Kişilik Oda Rezervasyonu - Otel 3. kişi için ek yatak veya standart yatak kullanabilir. 

  Tur Boyunca Kullanılacak Araçlar;
  17-19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  27-31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
  46-54 Kişilik: Temsa Safir - Maraton & Mercedes Travego - Tourismo & Neoplan Cityliner - Tourliner & Setra

  İptal Şartları

  İPTAL, İADE ve DEĞİŞİKLİK;

  Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini yedi (7) iş günü öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Hizmet başlangıcından yedi (7) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle nakit veya havale/eft ödemelerinde yedi (7) iş günü içerisinde, kredi kartı veya online ödemelerde banka ve kurumların ödeme takvimine göre iade edilir.

  Acente tarafından yeterli sayıya ulaşılamadığında, tur misafir isteğine göre, bir sonraki haftaya ertelenir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda acente misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden arama,sms veya e-posta yolu ile bizzat haber vermekle yükümlüdür. Tur içerisinde kullanılmayan hiç bir hizmet için iade talep edilemez.

  Yangın, savaş hali, ekonomik kriz, doğal afet gibi mücbir sebeplerden oluşan iptallerden acente sorumlu değildir.
  Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acente sorumluluğu yoktur. 

  Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda ya da bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Ayvalık Cunda Kazdağları Assos Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad:
  Mesajınız:
  (En çok 500 karakter)

  karakter kaldı
  Doğrulama Kodu:

  Ayvalık Cunda Kazdağları Assos Turu Hakkında Daha Önce Yazılan Yorumlar

  Biz Sizi Arayalım
  Ad Soyad
  Telefon Sabit/Cep
  E-Posta Adresiniz
  Konu
  Arama Zamanı
     Detaylı bilgi »

  Kampanyalardan haberdar olmanız için bilgilerinizi doldurmanız  yeterli olacaktır.